11.4 C
Mažeikiai
2024 / 05 / 16

Lietuvos paštas įspėja apie naują sukčių taktiką – smalsumas kainuoja!

Ar jau skaitėte?

Lietuvos paštas atkreipia dėmesį į pastaruoju metu pradėtus vykdyti naujo tipo sukčiavimus. Jais siekiama išvilioti pinigus, pasitelkiant išperkamųjų siuntų siuntimą atsitiktiniams gyventojams.

- Reklama -

Išperkamoji siunta – tai siunta, už kurią siuntėjo nurodytą sumą siuntos gavėjas sumoka jos atsiėmimo paštomate ar atvykus kurjeriui metu.

Išperkamosios siuntos: naujas sukčiavimo metodas, kurį naudojant siekiama apgauti atsitiktinius gavėjus. Lietuvos paštas ragina būti budriems ir informuoti apie bet kokius įtartinus atvejus.

Sukčiavimo scenarijus paprastas – siunčiamos menkavertės siuntos atsitiktiniams gyventojams. Gyventojas gauna žinutę, kad siunta atkeliavo į paštomatą ir kviečiama ją atsiimti. Tam, kad atsidarytų paštomato durelės, jis prieš tai turi už siuntą susimokėti. Smalsumo vedinas klientas susimoka ir atsiėmęs siuntą pamato, kad joje menkavertis daiktas arba tiesiog šiukšlės. Sumokama išperkamosios siuntos kaina svyruoja nuo 30 iki 100 Eur.

„Bet kokius sukčiavimus, kuriuose naudojamas Lietuvos pašto vardas, vertiname atsakingai ir ieškome operatyvių sprendimo būdų jiems užkardyti. Tad jeigu nukentėjote, kviečiame mus informuoti elektroniniu adresu prevencija@post.lt“, – ragina Lietuvos pašto Saugos ir prevencijos departamento vadovas Andrius Varnelis.

Jo teigimu, jeigu nesate užsisakęs siuntos, už kurią atsiskaitymas numatytas jos atsiėmimo metu, mokėjimo neatlikinėkite ir jos neatsiminėkite. Lietuvos pašto atstovas priduria, kad mažai tikėtina, kad apie tokį užsakymą ir jūsų laukiančią siuntą nežinosite.

Jeigu kirba smalsumas, kad galbūt siuntą, kaip staigmeną, jums siunčia draugas arba giminaitis, vertinkite tai kritiškai. Taip pat mažai tikėtina, kad jums skirta staigmena būtų su prašymu už ją susimokėti pačiam.

- Reklama -

Galiausiai A.Varnelis atkreipia dėmesį, kad jeigu iš tiesų laukiate išperkamosios siuntos, būtinai pasitikrinkite, ar atkeliavusi siunta yra būtent iš konkretaus laukiamo siuntėjo.

Sukčiavimo atvejais, kai jau esate sumokėjęs už nesąžiningai gautą siuntą, nukentėjimą būtina pranešti Lietuvos pašto atstovams naudojantis el. paštu info@post.lt, kad galėtumėte gauti pagalbą ir galimus sprendimo būdus. Taip pat, siekiant išvengti panašių sukčiavimo atvejų ir sužinoti daugiau apie vykstančius kriminalinius įvykius šalyje, verta apsilankyti 112info.lt, kur pateikiama naujausia informacija ir patarimai, kaip saugoti save ir savo turtą.

Taip pat skaitykite:  Lietuvoje plinta pavojinga duomenų viliojimo ataka
 
Lukas Zadarackas
Ryšių su visuomene komunikacijos projektų vadovas
AB Lietuvos paštas

TOP naujienos

ORAI: Laukiant audros, Nyderlanduose atšaukiami skrydžiai, Lietuvoje krituliai, vyraus šlapdriba, lietu

Laukiant audros, Amsterdamo Schipolio oro uoste Nyderlanduose ketvirtadienį atšaukta apie 200 skrydžių. Keleiviai, be to, turi nusiteikti vėlavimams, trečiadienį pranešė oro uostas. Prognozuojant iki 90...

Aštuoni būdai, kaip sukčiai gali pavogti banko kortelės duomenis jums to nepastebėjus

Kortelė saugiai guli mano piniginėje, o kažkas ją tuština atsiskaitydamas internete. Tai ne filmo apie pavogtą tapatybę anonsas. Tai vis dažniau pasitaikantis nusikaltimas. Užtenka...

Paprasta, bet genialu: originalūs užkandžiai su vynuogėmis – tereikės 10 minučių

Ieškant ingredientų užkandžių stalui, retas apsieina be vynuogių. Jau vien paguldytos prie sūrių jos suteikia šventiškumo ir sukuria malonų skonių kontrastą. Tačiau vos per...

Horoskopai gruodžio 19 dienai

AVINASNors esate mylimas ir gerbiamas, bet duoto žodžio stenkitės visomis išgalėmis laikytis ir į sutartus susitikimus nevėluoti. Jūsų palauks, bet atmosfera gali būti jau...

Pavežėja dirbanti motociklininkė: nėra nieko vertingiau už laisvę

„Planuoti savo laiką – didžiausias privalumas“, – sako 30-metė vilnietė Rūta Baronaitė. Veikli moteris siuva, gamina odos dirbinius, laisvalaikiu važinėja motociklu ir jau pustrečių metų dirba „Bolt“ pavežėja. Anksčiau vadovaujamą darbą siuvykloje dirbusi R....

Lietuvoje mišką būtų galima įveisti 157 tūkst. hektarų žemės

Aplinkos ministerijos užsakyta studija parodė, kad reikšmingai padidinti miškų plotus realu, tačiau taip pat reikia peržiūrėti teisinį reglamentavimą bei ieškoti būdų, kaip žemės savininkus ir miškų valdytojus paskatinti aktyviau veisti miškus. Nemėgstate juodojo šokolado? 5...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS