18.4 C
Mažeikiai
2024 / 06 / 21

ORAI: Laukiant audros, Nyderlanduose atšaukiami skrydžiai, Lietuvoje krituliai, vyraus šlapdriba, lietu

Ar jau skaitėte?

Laukiant audros, Amsterdamo Schipolio oro uoste Nyderlanduose ketvirtadienį atšaukta apie 200 skrydžių. Keleiviai, be to, turi nusiteikti vėlavimams, trečiadienį pranešė oro uostas.

- Reklama -

Prognozuojant iki 90 km/h vėjo gūsius, nuo vidudienio galės būti naudojamas tik vienas pakilimo ir tūpimo takas. Audra gali paveikti ir bagažo perkrovimo darbus.

Meteorologijos tarnyba KNMI visiems Nyderlandams paskelbė „geltoną“ perspėjimą dėl audros. Vėjo gūsiai gali pasiekti iki 90 km/h, o pakrantėje šalies šiaurėje – iki 110 km/h. Gali lūžti medžių šakos, skraidyti stogo čerpės ir stogo baldai. Trikdžiai galimi ir keliuose.

Prie Reino ir Valo upių ruošiamasi potvyniams. Jie gali kilti dėl smarkaus lietaus upių baseine bei Alpėse tirpstančio sniego.

Lietuvoje ketvirtadienį daug kur krituliai, vyraus šlapdriba, lietus

Ketvirtadienį daug kur krituliai, vyraus šlapdriba, lietus. Naktį ir rytą vietomis plikledis. Vėjas vakarų, pietvakarių, dieną pereinantis į pietų, pietryčių, 9–14 m/s, naktį vietomis, dieną daug kur gūsiai 15–20 m/s. Žemiausia temperatūra naktį nuo 1 laipsnio šalčio iki 4 laipsnių šilumos, aukščiausia dieną 0–5 laipsniai šilumos.

Penktadienį daug kur krituliai, vyraus lietus, šlapdriba. Vėjas pietų, pietvakarių, 9–14 m/s, naktį daug kur, dieną vietomis gūsiai 15–20 m/s. Temperatūra naktį 0–4, dieną 1–5 laipsniai šilumos.

- Reklama -

Šeštadienį daugelyje rajonų krituliai, vyraus sniegas. Naktį vietomis plikledis. Vėjas pietų, pietvakarių, pereinantis į vakarų, šiaurės vakarų, 8–13 m/s, kai kur gūsiai 15–20 m/s. Temperatūra naktį nuo 2 laipsnių šalčio iki 2 laipsnių šilumos, dieną nuo 1 laipsnio šalčio iki 3 laipsnių šilumos.

Hidrologinė situacija

Gruodžio 20 d. šalies upėse stebimas 1–88 cm vandens lygio kilimas. Pavojingas vandens lygis stebimas Leitėje ties Kūlynais, Šyšoje ties Šilute ir Minijoje ties Priekule. Artimiausiu metu numatomas tolesnis vandens lygio kilimas.

DĖMESIO! Ežeruose ledo storis laikomas tvirtu ir jau gali išlaikyti žmogų, kai yra ≥7 cm. Grupei žmonių išlaikyti ledo storis turi būti ne plonesnis kaip 12 cm. Upėse ledo danga niekada nebūna saugi!

Rasa Strimaitytė (ELTA)

TOP naujienos

Enter title here.

Vasario 1-oji, pirmadienis, 6 savaitė. Saulė teka 8.08 val., leidžiasi 16.57 val. Dienos ilgumas 8.49 val. Mėnulis (pilnatis). N24.lt - NAUJAS! Vardadieniai: Brigita, Eidvilė, Gytautas, Ignotas, Jovaidas, Sigibertas, Vasaris. Orai...

Pakeitus vieną įprotį galima smarkiai sutaupyti: ekspertas pataria kaip tai padaryti

Vasara – didžiųjų išlaidų metas. Dažnai šiuo metų laiku vykstame atostogų, skiriame lėšų papildomiems sodo rakandams ar tiesiog daugiau pinigų išleidžiame kavinėse ir restoranuose....

Klaipėdos valstybinės kolegijos veikla pripažinta nepriklausomų tarptautinių ekspertų

Studijų kokybės vertinimo centras paskelbė nepriklausomų tarptautinių ekspertų išvadas apie Klaipėdos valstybinės kolegijos išorinį vertinimą. Kolegija įvertinta teigiamai. Remiantis šiomis tarptautinių ekspertų išvadomis kolegija...

Paprastai ir aiškiai: kaip pasirinkti elektros energijos tiekėją

Lietuvoje jau ne vieną mėnesį skamba žinia bei netyla diskusijos apie tai, kad elektros energijos kaina nebebus kontroliuojama valstybės, o ja jau prekiauja elektros...

2023 m. biudžetas Lietuvos ekonomikai ir inovacijoms – trečdaliu didesnis

Seimas patvirtino 2023 m. valstybės biudžetą, kuriame daugiau dėmesio skiriama verslui, ekonomikai skatinti, energijos kainų augimo poveikiui sušvelninti ir investicijoms Lietuvos ateičiai. Ekonomikos ir inovacijų ministerijos biudžetas kitais metais sieks 584,3 mln. eurų –...

Horoskopas rugpjūčio 15 dienai

AVINASKažkas sukels jūsų pyktį nuolat lįsdamas su mažmožiais į akis. Kodėl negalite viską nuleisti juokais, užuot taip šiurkščiai reagavęs? JAUTISJūsų artimiausi draugai gali susipykti. Tai nebus jūsų problema, kol nesivelsite ne į savo reikalus. Labai...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS