15.5 C
Mažeikiai
2024 / 05 / 13

Ką svarbu žinoti mokinių tėvams dėl vaikų mokymosi nuotoliniu būdu?

Ar jau skaitėte?

Nuotolinis mokymasis. Nuotrauka Annie Spratt iš Unsplash.

Nuo kovo 30 d., pasibaigus mokinių atostogoms, darželiuose, mokyklose vyks ugdymas nuotoliniu būdu. Kadangi tai neįprasta ir visiems nauja situacija, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija parengė patarimų mokinių tėvams, kaip reguliuoti vaiko darbotvarkę, stebėti jo mokymąsi, kontaktuoti su mokykla ir mokytojais.

- Reklama -

Priemonės. Mokyklos jau turi būti susisiekusios su mokiniais ir šeimomis, išsiaiškinusios, kokias priemones – kompiuterį, išmanųjį telefoną, interneto ryšį – mokiniai namie turi, ko trūksta. Priemonėmis mokykla mokinius aprūpins, kai tik galės.

Jeigu šeimoje yra ne vienas mokyklinio amžiaus vaikas ir neturite kelių kompiuterių, nedelsdami kreipkitės į mokyklą.

Dienotvarkė. Kartu su vaiku nustatykite reguliarų dienos režimą, kurio jis privalo laikytis, kaip kad ir eidamas į mokyklą. Pasirūpinkite, kad vaikas laiku atsikeltų, pavalgytų, laiku eitų miegoti, pasportuotų, kasdien pajudėtų. Jei įmanoma, mokymuisi parinkite ramią, šviesią patalpą, kurioje įrengtas saugus elektros tinklas, o internetas veikia be trikdžių.


Audioknyga: 5oo dienų su Saudo Arabijos princu

Tomo Krisčiūno audioknyga „500 dienų su Saudo Arabijos princu“ – tikrais faktais paremta istorija su realybėje egzistuojančiomis vietovėmis, žmonėmis, jų vardais, pavardėmis bei įmonių pavadinimais. Tomas Krisčiūnas pasakoja savo istoriją nuo verslo žlugimo iki pasirinkimo gyventi įdomų gyvenimą, nepaisant visų smūgių žemiau juostos….


Pagalba. Mokyklos pateiks konkrečius patarimus, kaip prisijungti prie virtualių konferencijų kambarių, vaizdo pokalbių. Kai kurios mokyklos yra paskyrusios ir IT konsultantus mokiniams bei tėvams.

- Reklama -

Tvarkaraštis. Mokyklos yra parengusios pamokų tvarkaraščius, su jais supažindina mokinius ir jų tėvus. Mokykla gali spręsti dėl pamokų skaičiaus per savaitę. Jis gali būti kitoks nei anksčiau, kai mokykla dirbo įprastu režimu.

Pamokos. Pamokos trukmė gali būti ne 45 min. Ji priklausys nuo pamokos scenarijaus, skiriamų užduočių, pamokos tikslų. Pamoka gali būti su trumpomis pertraukėlėmis. Nuotoliniu būdu bus vedamos visų dalykų, taip pat ir kūno kultūros, technologinio ugdymo, muzikos ir kt. pamokos.

Taip pat skaitykite:  Kaip elgtis mokantis nuotoliniu būdu?

Namų darbai. Ar mokiniams skirti namų darbų užduotis, bus susitariama mokykloje. Veikiausiai užduotys bus kitokios. Pvz., mokinys, atlikęs užduotį, ją turės nufotografuoti, įkelti į mokymosi aplinką.

Vertinimas. Kiekvienas mokytojas iš anksto informuos mokinius apie pasiekimų vertinimą: ar jis išlieka toks pats, kaip anksčiau, ar kinta. Mokytojai atsižvelgs į tai, ar visi vaikai turėjo galimybes vienodu laiku įsijungti į nuotolinį mokymą, ar turėjo reikiamas priemones.

Palaikymas. Palaikykite savo vaikų, ypač jaunesnių, motyvaciją mokytis, nes jiems gali trūkti mokytojo vadovavimo. Paklauskite vaiko, kaip jam sekasi, ką uždavė mokytojai, ko jis išmoko, kaip buvo įvertintas. Jei reikia, pasiūlykite pagalbą. Paprašykite savo vaiko išmokyti jus naujų dalykų. Pradinukui padėkite susidaryti dienos mokymosi planą.

Bendravimas su vaiku. Šiuo metu su vaiku geriau bendrauti daugiau: padrąsinkite, priminkite, kad patirti sunkumų mokantis ir atliekant paskirtas užduotis yra normalu. Taip pat normalu ir tai, kad mokymosi tempas bent iš pradžių bus lėtesnis, galbūt ne viską pasiseks atlikti laiku.

Bendravimas su mokytoju. Kaip ir iki šiol, tėvai galės sekti vaiko pažangą el. dienyne, taip pat susisiekti su mokytojais telefonu, elektroniniu paštu, kitomis nuotolinio komunikavimo priemonėmis. Mokykla pasirinks būdus, kaip bendraus su mokinių tėvais, kaip organizuos virtualius susitikimus.

Švietimo pagalba. Virtualiu būdu galės būti teikiamos ir logopedo individualios pratybos. Jeigu reikės, vaizdo konferencijomis, telefonu, el. paštu konsultuos ir socialiniai pedagogai, psichologai.

Būreliai. Vaikams vyks ir neformaliojo ugdymo užsiėmimai, kuriuos įmanoma rengti nuotoliniu būdu.

Daugiau informacijos apie nuotolinį mokymą interneto puslapyje www.nsa.smm.lt/nuotolinis.

TOP naujienos

Kai nėra nei laiko, nei noro gaminti – 3 dar neragauti pigūs patiekalai iš smulkintos mėsos

Visai nebrangu, o galimybės sočiai vakarienei – kone neribotos. Būtent dėl to smulkinta mėsa ir faršas taip dažnai tampa pagrindiniu patiekalų ingredientu: pradedant balandėliais,...

Gabrielius Zapalskis ir jo fantastinis veiksmo ne filmas, o spektaklis vaikams

Režisierius, aktorius ir kompozitorius Gabrielius Zapalskis puikiai atpažįstamas iš scenoje įkūnytų įvairių vaidmenų (jų sukūrė apie dvidešimt) bei muzikos spektakliams (šiemet Dalios Tamulevičiūtės profesionalių...

Klastotes sąmoningai perka kas dešimtas Lietuvos gyventojas

81 proc. Lietuvos gyventojų teigia, kad žino, kas yra intelektinė nuosavybė ir jos apsauga, ir vos 1 iš 10-ties (10 proc.) yra pirkę prekių,...

Astrologinė prognozė kitai savaitei, vasario 5–11 dienoms

AVINAS Savaitės pradžia nebloga ieškantiems tiesos, teisingumo ir gyvenimo prasmės. Tiktų organizuoti renginius, mokymus, bendraminčių grupę. Galbūt sutiksite tokią asmenybę, kuri taps pavyzdžiu. Iki pat...

Kas dešimtas paprastai meluoja

Jau daugiau kaip 10 metų saldžią lietuviško šokolado istoriją kuria „Naive“ šokolado prekių ženklo įkūrėjas Domantas Užpalis. „Tikriausiai pernai reikėjo, bet neturime kada jubiliejų švęsti – laikai tokie neramūs, o ir užsakymų netrūksta“, -...

Spalio 26-oji – nukentėjo viešojo transporto keleivės, dviračiu per pėsčiųjų perėją važiavęs neblaivus vyras

Spalio 26 dieną, pirmadienį, policijos pareigūnai užregistravo, pirminiais duomenimis, 51 eismo įvykį. 8-iuose iš jų sužeisti 8 žmonės, tarp kurių 3 keleiviai (viešuoju transportu važiavusios 2 garbaus amžiaus moterys), 2 pėstieji (1 – pėsčiųjų...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS