Rytą pamiegoti dešimt minučių ilgiau ar lipti iš lovos ir atlikti kūną stiprinančius pratimus? Ką pasirinkti? Žinoma jogos trenerė iš Izraelio Tair Lissauer sako, kad nors ir trumpas, bet reguliarus fizinis aktyvumas yra naudingas ir gerina kūno mobilumą. Pasak specialistės, net ir keli pratimai – daug geriau nei jokio fizinio aktyvumo. Kūno mobilumu turėtų rūpintis visi, net ir aktyviai nesportuojantys.
Daugiau apie kūno mobilumo svarbą T. Lissauer atskleis kovo 21 d. vyksiančiame treniruočių festivalyje „Nike treniruočių diena“, o kol kas trenerė atsako į kelis rūpimiausius klausimus:
Tair Lissauer, ką reiškia kūno mobilumas? Ar jį galime prilyginti lankstumui?
Kūno mobilumas reiškia laisvą, tinkamą judėjimą. Jei esate lankstus, nereiškia, kad jūsų kūnas mobilus. Dėl kūno mobilumo galite atlikti įvarius pratimus, taisyklingai judėti, tačiau jei esate tik lankstus – jums gali pritrūkti jėgų, stabilumo, pusiausvyros ar koordinacijos. Visų pirma kūnas turėtų būti mobilus – pasižymėti tvirta raumenų sistema, palaikančia raiščius ir sausgysles.
Ar kūno mobilumu turėtų rūpintis net ir aktyviai nesportuojantys žmonės?
Ką patartumėt norint pagerinti kūno mobilumą? Nuo ko pradėti?
Rekomenduočiau pasirinkti kelias skirtingas treniruotes – kardio, crossfit bei proto ir kūno praktikos treniruotes, pavyzdžiui, jogą. Jei pakaitomis lankote bent dvi skirtingas treniruotes – tai geras ženklas.
Ar keli pratimai rytą gali pagerinti fizinę būklę, prisidėti prie kūno mobilumo, ar to pakanka?
Rytas yra puikus metas užsiimti joga. Visgi svarbiausia ne paros metas, o susiformavęs įprotis, disciplina, atkaklumas. Jei norite pasiekti rezultatų – turite nusiteikti judėti. Kelis pratimai rytą ar kitu patogiu metu – daug geriau nei jokio fizinio aktyvumo.
Ar joga, pilatesas gali būti laikomos kūno mobilumo treniruotėmis? Ar reiktų atlikti ir kitų pratimų?
Daugelis treniruočių nėra skirtos vien tik mobilumui lavinti, dėl to patariama rinktis kelias treniruotes. Iš visų mano išbandytų treniruočių joga yra viena universaliausių ir kūno mobilumui labiausiai tinkanti sporto šaka, nes ji papildomai lavina lankstumą, pusiausvyrą, kurie mobilumui taip pat svarbūs.
Daugelis dirbame sėdimą darbą ir po sunkios darbo dienos jaučiame įtampą pečių juostoje, nugaroje. Ar kūno mobilumo pratimai padėtų jaustis geriau?
Tikrai taip. Mūsų kūnas skirtas judėti, o ne sėdėti. „Sustingęs“ kūnas, įtampa ar net skausmas reiškia, kad jam reikia judesio. Fizinis aktyvumas, mankštos, treniruotės ar net trumpas pasivaikščiojimas gali padėti jaustis geriau. Pamatysite, organizmas atsidėkos gamindamas endorfinus ir geresne sveikata.
Kokie ženklai rodo, kad reikia susirūpinti savo kūnu, fizine sveikata?
Koks jūsų mėgstamiausias mobilumo pratimas?
Vienintelio išskirti negalėčiau, bet vienas iš įdomiausių pratimų – dragon pistol squat. Pratimo metu reikia atsitūpti ant vienos kojos, kitą koją kryžiuoti per sulenktąją ir ją laikyti ištiesus neliečiant žemės. Tai man buvo tikras iššūkis.
„Nike treniruočių dienoje“ vesite treniruotę – ko galime tikėtis?
Ruošiu tris skirtingas treniruotes – tai bus 360 laipsnių sporto vakarėlis. Jogos treniruotėje taisyklingai kvėpuosime, rasime jėgos ir kūno mobilumo pusiausvyrą, susipažinsime su „Animal Flow“ pratimais bei stiprinsime kūną NTC treniruotėje. Negaliu sulaukti, kol pamatysiu dalyvius ir, žinoma, Vilnių!
Kovo 21 d. „Litexpo“ parodų ir kongresų centre Vilnių drebins didžiausias treniruočių festivalis Lietuvoje – „Nike treniruočių diena“. Septintus metus iš eilės organizuojama sporto šventė pajėgumų nestabdo ir šį kartą dalyviams pasiūlys daugiau kaip 25 skirtingas treniruotes su geriausiais Lietuvos ir pasaulio treneriais.
Kasmet didžiausias treniruočių festivalis Lietuvoje sulaukia kelių šimtų sporto aistruolių. Šiemet tarp jų gali būti ir tu! Daugiau informacijos apie renginį ir jo programą galima rasti http://niketrainingday.lt/.