12.4 C
Mažeikiai
2024 / 03 / 28

Guzelį pilvo srityje aptikę pacientai yra linkę delsti

Ar jau skaitėte?

Mažai skausmingą guzelį – pilvo sienos išvaržą – dauguma pacientų yra linkę ignoruoti, todėl pilvaplėve padengtų organų išsiveržimas į poodinį sluoksnį neretai aptinkamas tik profilaktinių sveikatos patikrinimų metu. Vilniaus „Kardiolitos klinikų“ Bendrosios ir pilvo chirurgijos centro gydytojas chirurgas Dalius Dominauskas pažymi, kad išvaržos nesugyja savaime, todėl pacientai, delsiantys kreiptis į gydytojus, savo nuomonę pakeičia tik guzeliui išaugus ar pajutę stiprų skausmą jo vietoje.

- Reklama -

„Tai, kad pacientas turi pilvo sienos išvaržą, nei jis, nei jo šeimos nariai ilgą laiką gali nepastebėti, mat pasireiškus šiam susirgimui, skausmas nėra labai dažnas ir gali būti jaučiamas pačioje išvaržos formavimosi pradžioje. Pavyzdžiui, pacientui suskausta po sunkaus fizinio krūvio, pakėlus svorį ar aktyviai sportuojant, tuomet iškyla guzelis, kuris po kurio laiko laisvai sugrįžta atgal į pilvo ertmę. Jeigu gausiau pavalgius ar dirbant guzelis vėl iškyla, padidėja ir nebeišnyksta, o pacientą vėl apima skausmas, tai gali būti ženklas, jog pilvo sienos išvarža komplikavosi ir užstrigo“, – pasakoja D. Dominauskas.

Pastebėjus guzelį negalima delsti

Gydytojas pastebi, kad pilvo sienos išvarža – dažniau vyrams nei moterims diagnozuojamas susirgimas. Pilvaplėve padengti pilvo organai vyrams gali išsiveržti į poodį per kirkšnies kanalus, o moterų kirkšnies kanalai yra žymiai siauresni.

„Pacientai dažnai susiduria su pilvo sienos išvaržomis po įvairių operacijų, patyrę traumas ar persirgę tam tikromis ligomis, dėl kurių sutrinka audinių inervacija. Pilvo sienos išvaržos dažnai diagnozuojamos ir vyresnio amžiaus žmonėms, ypač buvusiems sportininkams ar atletams, kurių kūnas nepajėgus pakelti užduodamų krūvių“, – sako Vilniaus gydytojas.

Pilvo sienos išvaržų guzeliai dažniausiai atsiranda kirkšnyse, bambos srityje ar operacinių pjūvių vietose. Guzams didėjant, jie deformuoja pilvą, vyrams gali nuslinkti į kapšelį, dėl ko apsunkėja šlapinimasis, suprastėja lytinių santykių kokybė. Ūmėjant susirgimui taip pat gali pakisti odos spalva ir atsirasti nemalonus kvapas.

Taip pat skaitykite:  4 programėlės, kurios padės nusiraminti ir jaustis geriau

Pasak D. Dominausko, pilvo sienos išvaržos gali būti diagnozuojamos ir po atliktų chirurginių intervencijų pilvo ertmėje, pavyzdžiui, sirgus onkologinėmis ligomis, gydant pilvaplėvės ertmės organų uždegimines ligas ar atlikus ginekologines operacijas: „Šie susirgimai – tai pooperacinės pilvo sienos išvaržos. Jų gydymas yra sudėtingesnis, komplikacijos – dažnesnės, todėl pacientas nedelsdamas turėtų kreiptis į gydytoją.“

- Reklama -

Vienintelis būdas išgydyti išvaržą – operacija

Sergant pilvo sienos išvarža paciento gyvenimo kokybė ženkliai suprastėja: kyla fizinių trikdžių darbe ar sportuojant, žmogus bijo valgyti ar prispaudęs rankomis laiko pilvą. Problemai spręsti pacientai savarankiškai pradeda nešioti išvaržą spaudžiančius diržus, kurie neretai ne tik nepadeda sumažinti diskomforto, bet ir traumuoja aplinkinius audinius, pastebi D. Dominauskas.

„Vienintelis efektyvus būdas išgydyti išvaržą – ją operuoti. Operacijos būdas parenkamas individualiai, jų metu taikoma nejautra. Tačiau didžioji dalis kirkšnies ar šlaunies srityje esančių išvaržų yra operuojamos laparoskopu, jų metu naudojamos modernios aloplastinės medžiagos, sumažinančios komplikacijų skaičių. Dar tą pačią ar kitą dieną po operacijos pacientas gali keliauti namo, dar po kelių dienų – grįžti į įprastą gyvenimo ritmą“, – pasakoja gydytojas chirurgas D. Dominauskas.

Nepamirškite, jog išvaržos pačios nesugyja, tačiau uždelsus jos gali imti didėti, o susirgimas – komplikuotis. Dėl to pilvo srityje išryškėjus guzeliui ar pastebėjus pirmuosius išvaržos požymius pacientai turėtų nedelsti ir kreiptis į gydytojus.

Rita Rauluševičiūtė

TOP naujienos

Jubiliejinę bėgimo šventę papuoš žinomo menininko piešinys: tokių marškinėlių sukurta vos tūkstantis

Artėjant didžiausiai bėgimo šventei – „Rimi Vilniaus maratonui“ – 20 kartą organizuojamas renginys žada ne vieną staigmeną. Dalyviai galės mėgautis įvairiomis pramogomis, o bėgimo...

Astrologinė prognozė vasario 12-ajai, pirmadieniui

AVINAS. Šiandien nederėtų niekur skubėti, rizikuoti, persidirbti. Labai lengvai galima susikompromituoti, ypač apsvaigus nuo alkoholio ar paskleidus gandus, sąmokslo teoriją. JAUTIS. Rytas bus aktyvesnis ir...

Nuo rugsėjo 16 d. taikomos sugriežtintos žvejybos sąlygos lašišų ir šlakių migracijai svarbiose upėse

Kiekvieną rudenį lašišos ir šlakiai plaukia į nerštui tinkamas upes ir keliauja link nerštaviečių, todėl siekiant jas apsaugoti, nuo penktadienio įsigalioja sugriežtinti mėgėjų žvejybos...

Pirmadienį daliai mokinių dėl žemos oro temperatūros gali būti neorganizuojamos pamokos

Dėl žemos oro temperatūros dalyje šalies mokyklų pirmadienį gali būti neorganizuojamos pamokos. Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, šiąnakt žemiausia oro temperatūra numatoma nuo 19 iki 24...

Svajonių būsto paieškos – kuo lietuvių pasirinkimai skiriasi nuo Baltijos kaimynių ir skandinavų?

Turėti savo poreikius atitinkančius namus yra daugelio siekiamybė ir tikslas. Tačiau skirtingų žmonių suvokimas apie svajonių namus dažnai skiriasi – ypač, kai kalbama apie skirtingų šalių gyventojus. Darnios miestų plėtros ir statybų bendrovės „YIT...

Ar penkiametė Marija taps Lietuvos Respublikos Prezidente?

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), išklausiusi penkiametės Marijos svajonę, priėmė jos prašymą registruotis dalyvauti 2059 metais vyksiančiuose Respublikos Prezidento rinkimuose. Prieš metus susigrūmusi su vėžiu, Marija šiuo metu sėkmingai gydosi ir siekia išgyventi, kad galėtų užaugti...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS