5.7 C
Mažeikiai
2024 / 10 / 05

Ekspertai pataria: kaip prižiūrėti išmaniuosius įrenginius, kad jie tarnautų ilgiau

Ar jau skaitėte?

Kasmet elektroniniams prietaisams išleidžiame šimtus, o kartais net tūkstančius eurų. Tačiau ne visada pavyksta išsaugoti puikią jų būklę, dėl ko papildomai kainuoja įrenginių remontas ar jų keitimas. Norint to išvengti, būtina tinkamai pasirūpinti savo elektroniniais prietaisais – kompiuteriais, mobiliaisiais telefonais ar kitais išmaniaisiais įrenginiais.

- Reklama -

Pasak Ingridos Starovoitovos, „Kesko Senukai Lithuania“ pardavimo direktorės, jau kurį laiką stebima tendencija, kad žmonės vis daugiau dėmesio skiria elektroninių įrenginių priežiūrai ir apsaugai.

„Kai kurios technologijos šiandien kainuoja labai daug ir tai didina pirkėjų motyvaciją jomis kruopščiau rūpintis, kad įrenginiai tarnautų ilgiau ir būtų galima sutaupyti pinigų tiek jų remontui, tiek keitimui. Pastebima, kad populiarėja ne tik elektroninių įrenginių apsaugos priemonės – įvairūs įrenginių dėklai, apsauginės ekranų plėvelės specialūs stikliukai, bet ir jų priežiūros priemonės. Nuolat augant jų paklausai, didėja ir pasiūla – rinkoje atsiranda įvairiausių specializuotų įrenginių valymo priemonių, jų pasirinkimas šiandien itin platus“, – sako I. Starovoitova.

Galima atlikti daugybę veiksmų, kad elektroniniai įrenginiai veiktų sklandžiai, tačiau visada geriausia pradėti nuo pagrindų. Ekspertai išskyrė svarbiausias strategines kryptis, kuriomis vadovaujantis mokėsite tinkamai prižiūrėti savo elektroninius prietaisus, prailginsite jų veikimo laiką ir galėsite išnaudoti visas įrenginių galimybes.

Efektyvi priežiūra prasideda nuo įrenginio „vidaus“

Specialistų teigimu, tvarkinga įrenginio operacinė sistema gali užtikrinti ne tik galimybę nuolat naudotis naujausiais funkcionalumais, bet ir apsaugoti jį nuo galimų kibernetinių grėsmių. Dėl to svarbu reguliariai atnaujinti išmaniųjų įrenginių operacinę sistemą, o tam, kad to nepamirštumėte, svarbu reikėtų aktyvuoti automatinį programėlių atnaujinimą.

Taip pat rekomenduojama periodiškai susitvarkyti įrenginio failus – nuotraukas, vaizdo įrašus, programėles ar dokumentus. Jų valymas ir optimizavimas gali padėti įrenginiui veikti greičiau, sklandžiau ir saugiau. Kuo daugiau įrenginio saugyklos vietos išnaudosite, tuo lėčiau veiks jame įdiegtos programėlės.

- Reklama -

Jeigu kyla dvejonių, kokių programėlių reikėtų atsisakyti, įrenginyje atsidarykite jų aplanką ir surūšiuokite failus pagal paskutinį naudojimo laiką. Taip galėsite greitai pamatyti, kokių failų ar programų nenaudojote jau ilgą laiką. Tokią „higieną“ specialistai rekomenduoja praktikuoti bent kartą metuose.

Tinkami maitinimo priedai ir įkrovimo praktika

Daugelis kasdieniame gyvenime naudojamų įrenginių yra nešiojami, turintys įmontuotas baterijas, kurias prireikus galima įkrauti. „Senukų“ ekspertai pažymi, kad būtina atkreipti dėmesį į tai, ar naudojami maitinimo laidai, įkrovimo kabeliai ir prievadai atitinka specifikacijas, svarbias optimaliam akumuliatoriaus veikimo laikui ir veikimui.

Pavyzdžiui, jei turite įrenginį su greito įkrovimo galimybėmis, bet neturite tinkamų įkrovimo priedų, prarasite greito įkrovimo funkciją savo telefone. Tokiu atveju nėra prasmės mokėti už įtaisą ir prarasti jo funkcionalumą, nenaudojant tam tinkamų priedų.

Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į įtaisų įkrovimo būdą. Akumuliatoriaus veikimo laikas geriausiai išlaikomas, jei įtaisus įkraunate iki 70-80 proc. Jei nuolat įkraunate akumuliatorių nuo 0 proc. iki 100 proc., tai labiau jį apkrauna ir gali sutrumpinti akumuliatoriaus veikimo laiką. Netinkamas įrenginių įkrovimas ilgainiui gali turėti įtakos bendram jo veikimo laikui ir naudojimui.

Profesionalai primena, kad taip pat svarbu neperkrauti baterijų – per didelis įkrovimas lėtina jų regeneracines galimybes, todėl laipsniškai mažėja įrenginio gebėjimas išlaikyti įkrovą. Kartu atsiranda rizika perkaitinti įrenginį, ypač, jeigu jis kraunamas visą naktį. O dar blogiau – jei kraunamas įrenginys, pavyzdžiui, telefonas, yra laikomas po pagalve. Tai, taip pat kaip ir palikus įrenginį karštą dieną prieš saulę, gali padaryti daug žalos ne tik baterijai, bet ir pačiam įrenginiui.

Ekrano valymas ir apsauga

Daugelis mūsų namuose naudojamų įrenginių turi ekranus, kuriuos liečiant valdymas yra patogus ir paprastas. Jutikliniai ekranai naudojami išmaniuosiuose telefonuose, laikrodžiuose, kompiuteriuose, planšetėse, kai kuriuose šaldytuvuose ar kituose buities prietaisuose.

Žinovų teigimu, tinkamas jutiklinių ekranų valymas ir apsauga yra labai svarbus žingsnis, siekiant, kad įrenginiai būtų geros būklės ir tinkamai veiktų.

Daugelis gamintojų parduoda specializuotus ekrano valymo tirpalus, pagamintus naudojant švelnias priemones, kurios yra neabrazyvinės, todėl jas reikėtų reguliariai naudoti. Taip pat rinkoje galima rasti įvairių ekrano putų, specialių valymo servetėlių, tik visada reikia įsitikinti, ar konkrečios priemonės yra tinkamos konkretiems įrenginiams.

Specializuotas priemones reikėtų naudoti ne tik jutiklinių, bet ir plazminių ekranų – televizorių ar monitorių – priežiūrai ir purkšti juos ne tiesiogiai ant ekrano, o ant valymo šluostės. Taip pat rekomenduojama rinktis minkštas mikropluošto šluostes, nes net ir popieriniai rankšluosčiai gali subraižyti plazminį ekraną.

Reikia nepamiršti, kad kartais vienas telefono ar planšetinio kompiuterio numetimas ant žemės gali sudaužyti ekraną. Ekrano apsauginės plėvelės arba specialūs įvairaus storio stikliukai yra puikus būdas užtikrinti, kad bet kokia žala, kuri galėtų būti padaryta įrenginiams, būtų sumažinta. Plėvelė neapriboja jutiklinių ekranų galimybių, todėl galėsite saugiai ir patogiai naudotis savo įrenginiais.

Ventiliatoriaus priežiūra, užtikrinanti aušinimą

Visi elektroniniai prietaisai dėl sistemų apdorojimo sukuria tam tikrą šilumos kiekį. Daugelis elektronikos gaminių turi ventiliatorius, kurie užtikrina oro cirkuliaciją, kad prietaisai neperkaistų.

Pasak „Senukų“ ekspertų, yra keletas būdų, kurie padės užtikrinti, kad oro cirkuliacijos sistema veiktų kuo geriau ir išvengtumėte perkaitimo, kuris gali sugadinti elektroninius įrenginius. Svarbiausia – tinkamai išdėstyti žaidimų konsoles ar kompiuterius – neužblokuoti oro įsiurbimo angos, kad nebūtų slopinamas oro srautas. Laikant nešiojamąjį kompiuterį ant sofos ar lovos galite užblokuoti ventiliacijos angas ir taip pakenkti savo įrenginiui.

Taip pat norint, kad sistema veiktų gerai, reikia palaikyti jos švarą ir apsaugoti nuo dulkių, kurios gali patekti į sistemą ir užblokuoti vidinį oro srautą. Valant dulkes, būtina užtikrinti, kad jos nepatektų prietaisų vidų.

TOP naujienos

Prekybos centro CUP vadovė O. Nevinskienė: „Kuriame miesto kultūrą ir esame šalia tų, kam sunku“

Vienoje gražiausių Vilniaus vietų įsikūręs prekybos centras CUP savo socialinės atsakomybės kryptis sieja su parama sveikatos iniciatyvoms ir miesto kultūros kūrimu. Pastaroji kryptis apima...

Astrologinė prognozė pirmai Naujų metų savaitei

AVINAS Savaitės pradžioje gali pasireikšti nesaikingo valgymo ar kitokio piktnaudžiavimo pasekmės. Jeigu nekaip jausitės, tai neduosite ramybės ir aplinkiniams, priekaištausite, kritikuosite. Savaitei įpusėjus, itin aktualios...

Jaučiate sumažėjusį produktyvumą?

Daugelio užsienyje pamėgtas darbostogų režimas, Lietuvoje ant populiarumo bangos užšoko palyginti dar visai neseniai. Tačiau sulig kiekvienais metais vis labiau populiarėjantis atostogų ir darbo...

Artimiausiomis dienomis orus lems Atlanto ciklonas

Artimiausiomis dienomis orus lems Atlanto ciklonas, per daugelį rajonų slinks trumpalaikiai lietūs. Rugsėjo 14-os naktį daug kur protarpiais palis, vakariniuose rajonuose kai kur smarkiai. Rytą...

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba tvirtins visuomeninio elektros tiekimo kainą kitam pusmečiui

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) ketvirtadienį galutinai patvirtins kitų metų pirmojo pusmečio visuomeninio elektros tarifą. Jis nuo 2024 m. sausio iki liepos bus 3,5 proc. mažesnis nei galioja šį pusmetį. Kito pusmečio visuomeninės elektros tiekimo...

Šiandien vietomis pasnigs, vyraus nedidelis sniegas

Šiandien vietomis pasnigs, vyraus nedidelis sniegas. Vėjas vakarinių krypčių, 4–9 m/s. Aukščiausia temperatūra 4–9, pajūryje kai kur apie 3 laipsnius šalčio. Lauros Panavės šokoladinis pupelių pyragas » Gruodžio 23-os naktį vietomis, dieną daug kur trumpai pasnigs....

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS