15.4 C
Mažeikiai
2024 / 07 / 17

VRK spręs, ar išduoti parašų rinkimo lapus 7 kandidatams į prezidentus

Ar jau skaitėte?

Vyriausioji rinkimų komisija ketina apsispręsti, ar išduoti parašų rinkimo lapus 7 kandidatams į prezidentus.

- Reklama -

Antradienį vyksiančio posėdžio metu ketinama priimti sprendimus dėl kandidatų Gitano Nausėdos, Ingridos Šimonytės, Giedrimo Jeglinsko, Andriaus Mazuronio, Aurelijaus Verygos, Remigijaus Žemaitaičio ir Eduardo Vaitkaus. Tai reiškia, jog šie politikai jau vasario 21 d. gautų popierinius parašų rinkimo lapus. Taip pat už šiuos kandidatus būtų galima pasirašyti ir elektroniniu būdu.

Nuo parašų lapų išdavimo dienos iki kovo 28 d. pretendentai į kandidatus turės surinkti ir pristatyti VRK ne mažiau kaip 20 tūkst. rinkimų teisę turinčių Lietuvos piliečių parašų.

Parašų rinkimo lapus kandidatai gali gauti tik pateikę VRK pareiškinius dokumentus. Tą pretendentai gali padaryti nuo vasario 19 d. Jie komisijai perduoda pareiškimą dalyvauti rinkimuose, dokumentą, patvirtinantį rinkimų užstato sumokėjimą, įgaliojimą atstovui rinkimams, trumpą rinkimų programą, kandidato anketą, metinės gyventojo pajamų ir turto deklaracijos išrašus už praėjusius metus.

VRK taip pat pateikiama privačių interesų deklaracija, pasižadėjimas laikytis draudimo papirkti rinkėjus, sutikimas būti politinės partijos keliamu kandidatu (jei kelia partija), pasirašytas įsipareigojimas, numatantis, kad sėkmės rinkimuose atveju kandidatas nutrauks darbą ar kitokią su prezidento pareigomis nesuderinamą veiklą. Be to, tarp registruojamų dokumentų pridedama ir kandidato nuotrauka, biografija ir įgaliojimas atstovauti jam VRK (jei asmuo išsikelia pats).

Pareiškinius dokumentus būsimieji kandidatai turi pateikti komisijai iki kovo 8 d. 17 val. Pirmadienio duomenimis, tą buvo padarę 6 kandidatai.

- Reklama -

ELTA primena, kad Lietuvos prezidento rinkimai vyks 2024 m. gegužės 12 d.

Šiuo metu apie ketinimus siekti šalies vadovo posto paskelbė 14 pretendentų. Vienas jų – antrosios kadencijos Daukanto aikštėje siekiantis prezidentas Gitanas Nausėda. Jam oficialią paramą išreiškė ir Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP), nutarusi nekelti savo kandidato.

Kaip ir prieš penkerius metus, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) iškėlė dabartinės premjerės Ingridos Šimonytės kandidatūrą. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą (LVŽS) prezidento rinkimuose atstovaus parlamentaras, buvęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, Laisvės partiją – buvęs Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas, Demokratų sąjungą „Vardan Lietuvos“ – buvęs NATO generalinio sekretoriaus pavaduotojas Giedrimas Jeglinskas, Darbo partiją – politinės jėgos pirmininkas Andrius Mazuronis.

Kaip savarankiškas kandidatas išsikėlė advokatas Ignas Vėgėlė. Jam paramą jau išreiškė partija „Laisvė ir teisingumas“ bei Krikščionių sąjunga.

Taip pat yra žinomi dar 7 save išsikėlę kandidatai: gydytojas Eduardas Vaitkus, buvęs kariuomenės vadas Valdas Tutkus, anksčiau į LRT generalinius direktorius kandidatavęs Zenonas Andrulėnas, naujai įkurtos partijos „Nemuno aušra“ lyderis, Seimo narys Remigijus Žemaitaitis, žurnalistas, politikas Gintautas Kniukšta, pedagogas Arūnas Rimkus bei verslininkas Žilvinas Treigys.

Martyna Pikelytė (ELTA)

 

TOP naujienos

Tarptautinės mėsainių dienos proga – netikėtas jų receptas su veganiškais žirnių pagrindo paplotėliais

Šiandien, gegužės 28 d., visame pasaulyje minima tarptautinė mėsainių diena. Nors šį sotų patiekalą daugelis laiko „greitu maistu“, naudojant kokybiškus, sveikatai palankius ingredientus ir...

Energijos ir geros savijautos paslaptis pagal Vladą Musvydaitę

Fizinio aktyvumo nauda mūsų savijautai – neginčijama. Judėjimas suteikia energijos ir motyvacijos, gerina nuotaiką, neleidžia sustingti, padeda kovoti su įvairiais kūno skausmais ir negalavimais....

Paaiškėjo, kokios asmens teisės svarbiausios Lietuvos žmonėms

Lietuvos žmonėms svarbiausios darbuotojų ir darbdavių teisės: didžioji dalis šalies visuomenės darbo santykius įvardija svarbesniais už visas kitas asmens teises bei pareigas. Tik penktadaliui...

Horoskopai gegužės 19 dienai

AVINASBūkite geranoriškas, gal net geraširdis, bet ne kvailys. Bent pats sau pasistenkite išsiaiškinti skirtumus tarp įmanomo ir neįmanomo. Jūsų akys šiandien linkusios būti didesnės...

ORAI: Trečiadienio dieną bus giedra ir sausa

Trečiadienio dieną bus giedra ir sausa. Vėjas nepastovios krypties, 3–8 m/s. Aukščiausia temperatūra 25–30 laipsnių karščio. Ketvirtadienį nelis. Vėjas naktį silpnas, dieną pietryčių, 3–8 m/s. Temperatūra naktį 13–18, dieną 27–32 laipsniai karščio. Penktadienį lietaus tikimybė maža....

ORAI: Nors kalendorinis ruduo, bet šiluma nemažėja

Šiandien lietaus nenumatoma. Vėjas silpnas. Aukščiausia temperatūra 23–28 laipsniai šilumos. Antradienį nelis. Naktį vietomis rūkas. Vėjas naktį silpnas, dieną pietryčių, 4–9 m/s. Temperatūra naktį 11–16, dieną 23–28 laipsniai šilumos. Poilsis rudenį Palangoje. Oras puikus, šilta. Daugiau...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS