Baigėsi Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) skelbtas konkursas teminėms vaikų vasaros stovykloms organizuoti: 381 tūkst. eurų paskirstyti 51-am švietimo paslaugų tiekėjui, kurie per vasarą rengs nemokamas stovyklas vaikams, dėl nuotolinio mokymo patyrusiems daugiausiai sunkumų.
Viena iš ŠMSM pagalbos plane, skirtame kompensuoti per pandemiją patirtus mokymosi praradimus, numatytų priemonių – valstybės lėšomis finansuojamos teminės stovyklos.
„Mokslo metai nebuvo paprasti ir lengvi. Mes siekiama, kad stovyklose vaikai galėtų ir papildyti dėl nuotolinio mokymosi atsiradusias akademinių žinių spragas, ir sustiprinti per karantiną susilpnėjusius socialinius įgūdžius“, – sako ministrė Jurgita Šiugždinienė.
Šiose vasaros stovyklose 5–8 klasių mokiniai neformaliojo švietimo metodais tobulins savo žinias ir įgūdžius gamtos mokslų, matematikos ir kalbų srityse. Jose dalyvaus mokiniai mokyklų vaiko gerovės komisijų siūlymu. Taip siekiama sudaryti galimybių stovyklauti ir patobulinti žinias tiems, kurie prarado mokymosi motyvaciją, jų akademiniai pasiekimai dėl nuotolinio mokymosi būdo suprastėjo, kurie neturi palankios mokymuisi aplinkos namuose ar auga socialinės rizikos šeimose.
Pusšimtis valstybės finansavimą gavusių švietimo paslaugų tiekėjų stovyklas rengs įvairiose šalies savivaldybėse. Iš viso stovyklose dalyvaus apie 3 tūkst. 5–8 klasių mokinių, iš kurių daugiau nei 20 proc. bus vaikai, turintys specialiųjų ugdymosi poreikių.
Stovyklos vaikams bus nemokamos ir truks ne trumpiau nei 7 kalendorines dienas. Didesnioji dalis jų rengėjų organizuos dienos stovyklas, kiti – stovyklas su nakvyne. Konkurso dalyviams buvo keliami reikalavimai, kad stovyklų programose būtų veiklų, kurios skatintų vaikų fizinį aktyvumą, ugdytų socialines-emocines kompetencijas, matematinius, gamtamokslius, kalbinius gebėjimus.
Valstybės finansavimą gavusių stovyklų rengėjų programos labai įvairios, kūrybiškos, naudojami aktyvūs mokymo(si) metodai. Pvz., dieninė stovykla „Eco-English“, kurią rengia VšĮ „American English School“, orientuota į kalbos ir gamtos mokslų mokymą, integruojant fizinį aktyvumą ir emocinio intelekto lavinimą. Stovykloje bus bendraujama anglų kalba, veiklų metu vyks tyrinėjimai ir eksperimentai gamtoje, diskusijos apie ekologiją, tvarumą. Pasak rengėjų, stovykloje dalyvaus 300 mokinių iš 20 mokyklų, vyks 11 pamainų Panevėžyje, Alytuje, Kaune, Utenoje, Pakruojyje ir Šiauliuose.
Įstaiga „Mažųjų ugdymas“ Panevėžio rajone surengs 6 lauko stovyklos „Žaliojoje girioje“ pamainas. Stovykloje vaikai tyrinės gamtos reiškinius, eis į žygius, vyks susitikimai su vaikų knygų autoriais.
VšĮ „Lispa“ stovyklose „Jaunieji mokslininkai“ bus gausu su tiksliaisiais mokslais bei inžinerija susijusių veiklų – robotų konstravimo ir programavimo, 3D projektavimo, chemijos, fizikos, biologijos eksperimentų.
Kitų rengėjų stovyklose stovyklausiantys mokiniai žais komandinius žaidimus, mokysis kalbų, atliks eksperimentus, vasaros VDU botanikos sode, Panemunių regioniniame, Nemuno deltos regioniniuose parkuose, keliaus į ekspediciją Nemunu, gilinsis į STEAM, užsiims kitomis veiklomis.
Visos stovyklos vyks liepą– rugpjūtį.
Konkursą nemokamoms stovykloms rengti iniciavo ŠMSM, jį organizuoti ir vykdyti buvo pavesta Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centrui (LMNŠC). Konkursui pateiktas paraiškas vertino LMNŠC pakviestų nepriklausomų ekspertų komisija.
ŠMSM Komunikacijos skyrius