18.2 C
Mažeikiai
2024 / 06 / 17

Trijų šalių licėjai burs kadetų bendruomenę – pasirašė istorinį susitarimą

Ar jau skaitėte?

Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos licėjai pasirašė istorinį susitarimą, siekdami burti kadetų bendruomenę bei dalintis patirtimi.

- Reklama -

„Tai – naujas puslapis mūsų šalių istorijoje, kuris labai svarbus mūsų jaunimui. Daugiau nei trejus metus bendradarbiaujame su Generolo Povilo Plechavičiaus vardo licėjumi. Pasirašę sutartį net neįsivaizdavome, kiek daug galime padaryti kartu – dėl savo mokinių, dėl savo švietimo įstaigų. Susidraugavome ir su Vroclavo miestu. Šios sutarties pasirašymo tikslas – sukurti bendruomenę, prie kurios prisijungs kadetai iš Ukrainos ir Europos. Dėkoju Lietuvos ir Lenkijos licėjų vadovams už mūsų bendros idėjos palaikymą“, – sako „Kruty Didvyrių“ vardo sukarinto licėjaus vadovas pulkininkas Jurijus Husaras, pridurdamas, jog bendradarbiavimas padės patobulinti jaunų žmonių karinį ir fizinį pasirengimą.

Trišalis susitarimas.

Trišalis susitarimas pasirašytas tarp Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus, Lvivo „Kruty didvyrių“ vardo sukarinto licėjaus Ukrainoje ir „Husar“ sukarintos mokyklos Vroclave, Lenkijoje.

„Nuo šiol mūsų trys licėjai dalinsis patirtimi kokybiškai organizuojant ugdymo procesą, įgyvendins projektus, skirtus pagerbti istorinių asmenybių atminimą. Taip pat numatyta bendrų renginių, tokių kaip vasaros treniruočių stovyklos, edukaciniai mainai, intelektualiniai, sportiniai, kariškių taikomieji turnyrai, varžybos bei konkursai. Planuojame rengti bendras konferencijas, seminarus, ypač tuos, kuriuose dalyvauja mokytojai, specialistai ir konsultantai iš kitų institucijų ir šalių. Trys licėjai turės prieigą prie archyvų ir bibliotekos – edukacinei erdvei ugdymo įstaigose organizuoti“, – pasakoja Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus Kaune vadovas Ričardas Žilaitis.

Per dokumento patvirtinimo ceremoniją Vroclavo pagrindinės karinės aukštosios mokyklos „Husar“ direktorius Maciejus Ozelis pažymėjo tikintis, kad jo pasirašymas taps pagrindu tolesniam bendradarbiavimui tiek mokytojams, tiek kadetams.

Priminsime, kad „Kruto didvyrių“ vardu pavadinto Lvivo licėjaus bendradarbiavimas su kolegomis iš Lietuvos prasidėjo dar 2020 m. Pirmasis bendras projektas – internetinė konferencija apie skirtingus karo aspektus – „Karyba kitaip“.

- Reklama -

Vėliau įgyvendinta iniciatyva apie Ukrainos ir Lietuvos istoriją „#EK_UA_LT Pulkininkas Jevhenas Konovalecas“. Ji skirti Jevheno Konovaleco 130-osioms gimimo metinėms. Licėjaus kadetai sukūrė elektroninį šaltinį su J. Konovaleco gyvenimo istorija.

Per plataus masto Rusijos Federacijos invaziją į Ukrainą, Lietuvos partneriai padėjo sudaryti sąlygas Kaune lavintis pavieniams Lvivo „Kruty Didvyrių“ vardo licėjaus mokiniams, kurie su mamomis evakavosi pirmosiomis agresijos savaitėmis.

2022 m. rugsėjo 5 d. Lvive lankėsi R. Žilaitis, dalyvavęs susitikime su Lvivo srities tarybos vadove Iryna Hrymak, kuriame aptarė „Kruty Didvyrių“ vardo ukrainiečių klasės atidarymą Kauno licėjuje. Jo sumanymas buvo toks savalaikis, kad I. Hrymak apdovanojo Lvivo apygardos tarybos „Ukrainos nepriklausomybės 30 metų“ garbės medaliu.

2022 m. lapkričio 28 d. Kauno miesto Generolo Povilo Plehavičiaus kadetų licėjuje iškilmingai atidaryta „Kruty Didvyrių“ klasė, dalyvaujant Lvivo apygardos tarybos deputatų delegacijai ir plk. Jurijui Husarui.

Andrius Armalis

TOP naujienos

Romantiniai sukčiai siautėja – pernai iš Lietuvos gyventojų išviliojo 0,6 mln. eurų

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, pernai šalies finansų ir kredito įstaigų klientai, užkibę ant romantinio sukčiavimo kabliuko, neteko 0,6 mln. eurų – pagal žalos...

ORAI: Šeštadienio dieną daug kur pasnigs (vyraus nedidelis sniegas), bus plikledis

Šeštadienio dieną šalyje daug kur pasnigs (vyraus nedidelis sniegas), bus plikledis. Vietomis pustys. Vėjas rytų, pietryčių, 6–11 m/s, vakare pajūryje gūsiai 15-18 m/s. Temperatūra...

Horoskopas rugpjūčio 1 dienai

AVINASturite seną slaptą norą, gal šiandien kaip tik ta diena, kai jis gali būti įgyvendintas? Kantrybė ir atkaklumas kalną išjudina. Nesileiskite apgaunamas prekybos vietose. JAUTISGal...

Balandžio 5-oji: vardadieniai, astrologija, dienos INFO

Balandžio penktoji, penktadienis – 95-oji metų diena (penktoji 14-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 270 dienų. Savo vardadienius šiandien švenčia Balandė, Balandis, Ira,...

Širdies ritmo sutrikimų galima ir nepajausti: kaip diagnozuojama gyvybei pavojinga sveikatos būklė?

Sutrikusio širdies ritmo – aritmijos – simptomus atpažįsta ne kiekvienas, kuris su tuo susiduria, todėl tik nedaugelis pacientų laiku kreipiasi į gydytojus ir pradeda gydymą. Vilniaus „Kardiolitos klinikų“ Kardiologijos centro gydytoja kardiologė Monika Kanaukė...

Šiandien stiprės vėjas, vietomis gūsiai sieks 15–20 m/s.

Šiandien daugelyje rajonų protarpiais palis, vyraus nedidelis lietus, dulksna. Stiprės pietvakarių, vakarų vėjas, vakare pietvakarinėje šalies pusėje vietomis gūsiai sieks 15–20 m/s. Aukščiausia temperatūra 6–11 laipsnių šilumos. Lapkričio 20-os naktį rytiniuose rajonuose truputį palis, dieną...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS