16 C
Mažeikiai
2024 / 07 / 25

Teismas skelbs sprendimą byloje dėl itin žiauraus 15-metės nužudymo 

Ar jau skaitėte?

Šiaulių apygardos teismas trečiadienį skelbs sprendimą baudžiamojoje byloje dėl itin žiauraus 15-metės nužudymo Šiauliuose. Nepilnametės nužudymu kaltinami trys asmenys, tarp kurių – nepilnametė mergina, dar vienas asmuo kaltinamas nusikaltimo slėpimu.

- Reklama -

Teisme išnagrinėtoje baudžiamojoje byloje nepilnametė I. Z. (gim. 2007 m.), Edvinas Braziulis (gim. 1999 m.), Osvaldas Žvirgždas (gim. 2004 m.) kaltinami itin žiauriu 15-metės šiaulietės nužudymu, o Edvinas Žvirgždas (gim. 2001 m.) kaltinamas nusikaltimo ar nusikaltimą padariusio asmens slėpimu.

Valstybinį kaltinimą byloje palaikanti prokurorė teismo prašo E. Braziuliui ir O. Žvirgždui už itin žiaurių nepilnametės nužudymą skirti po 20 metų laisvės atėmimo bausmes, o nepilnametei I. Z. už tą pačią veiką – 10 metų nelaisvės.

Kitą kaltinamąjį E. Žvirgždą prokurorė siūlo pripažinti kaltu dėl nusikaltimo slėpimo ir skirti 9 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, bausmės vykdymą atidedant 2 metams.

Valstybinį kaltinimą byloje palaikanti prokurorė mano, kad visi trys kaltinamieji veikė tiesiogine tyčia, turėdami tikslą nužudyti 15-metę.

Valstybinė kaltintoja prašė teismo kaltinamųjų atsakomybę sunkinančia aplinkybe pripažinti tai, kad kaltinamieji nusikalstamą veiką padarė, būdami apsvaigę nuo psichiką veikiančių medžiagų. Kaltinamojo E. Braziulio atsakomybę sunkinančia aplinkybe paprašyta pripažinti tai, kad veiką padarė būdamas recidyvistu. Jis anksčiau buvo teistas.

- Reklama -

Visuomenėje itin didelio atgarsio sulaukęs nusikaltimas padarytas 2022 metų liepos 4 dieną Šiaulių mieste, Gegužių gatvėje esančiame viename bute. Nepilnametė mergina I. Z ir du jaunuoliai E. Braziulis ir O. Žvirgždas yra kaltinami tuo, kad jie, veikdami bendrininkų grupėje, būdami, apsvaigę nuo narkotinių medžiagų, susitarę, pakvietė 2006 m. gimusią merginą į butą ir neleisdami jai išeiti, atėmę iš jos telefoną, sumušė nepilnametę (konstatuoti daugybiniai smūgiai kumščiais, kojomis, pailgos formos kietu buku ar briauną turinčiu daiktu į galvą ir kitas kūno vietas).

Nustatyta, kad ant marginos veido buvo spaudžiama pagalvė, į jos burną įkištas skuduras, galva, rankos apvyniotos lipnia juosta. Bylos duomenimis, daugybiniais sužalojimais nukentėjusiajai sukeltas didelis fizinis skausmas ir kančios.

Nuo patirtų sužalojimų 15-metė mirė įvykio vietoje. Nužudytosios kūną suvynioję į kilimą ir kitus audinius, kurie buvo įvykio vietoje, kaltinamieji kartu su E. Žvirgždu nužudytosios kūną išnešė prie daugiabučio namo kieme stovėjusių konteinerių. Tą pačią dieną, apie 21 val. 30 min., nužudytosios merginos kūnas buvo rastas atvykusių policijos pareigūnų.

Gytis Pankūnas (ELTA)

TOP naujienos

Naujųjų metų pažadas sau – geresnė sveikata: gyd. dietologė pataria, koks maistas gali padėti išvengti onkologinių ligų

Mityba daro įtaką ne tik mūsų kasdienei savijautai, bet ir tam, kaip jausimės po kelerių ar net keliolikos metų. Įvairios ligos, taip pat onkologinės,...

Nauja paslauga Lietuvoje – Gerovės konsultantai

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis bent 1 iš 4 žmonių nors kartą gyvenime patiria psichikos sveikatos sutrikimą. Tokiems asmenims svarbu, kad pagalba būtų suteikta laiku,...

Parengtos rekomendacijos, kaip palaikyti gerą emocinę savijautą koronaviruso pandemijos metu

Rūpindamasi gyventojų emocine ir psichologine sveikata gyvenant neįprastomis gyvenimo sąlygomis, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) parengė rekomendacijas, kaip užtikrinti gerą savijautą koronaviruso (COVID-19) pandemijos metu.   Specialistai...

Respublikos Prezidento rinkimuose ir referendume teisę balsuoti turės 2 385 234 rinkėjai

Gegužės 6 d., likus vienai dienai iki išankstinio balsavimo pradžios, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino galutinį 2024 m. Respublikos Prezidento rinkimuose ir referendume dėl...

Vejapjovių rūšys. Kaip išsirinkti tinkamą vejapjovę.

Kai tokie šilti orai ir kartas nuo karto palepina lietus, tai ir žolė stiebiasi į viršų ne dienomis o minutėmis. Tad daugumai žolės pjovimas kelia nemažą galvos skausmą, o neturint tinkamų įrankių sutvarkyti žolę...

Antiinfliacinės Kalėdos: „Iki“ skelbia išskirtines nuolaidas šventinio stalo produktams

Kiekvieną savaitę „Iki“ fizinėse ir elektroninėje parduotuvėje yra skelbiami ypač mažų kainų pasiūlymai populiariausiems maisto produktams ir kitoms būtiniausioms prekėms. Šventės vis labiau artėja, todėl šįkart „Iki“ nuolaidas pritaikė itin dažnai ant švenčių stalo...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS