Antroji balandžio savaitė (6–12 d.) aplinkosaugininkams buvo ne mažiau intensyvi. Aplinkos apsaugos departamento Pranešimų priėmimų skyrius gavo 476 gyventojų pranešimus apie galimus pažeidimus, o pareigūnai išžvalgė daugiau nei 100 teritorijų.
Iš viso šiuo laikotarpiu AAD pareigūnai darbo metu į įvykio vietą vyko 48 kartus, ne darbo metu – 26 kartus. Taip pat per savaitę buvo surengti 67 reidai – darbo metu 43 ir ne darbo metu 24. Beje, pareigūnai įspėjo ir aštuonis asmenis dėl karantino tvarkos pažeidimų – šie žmonės buvo be kaukių.
Šią savaitę žmonės informavo apie žvejybos ir medžioklės pažeidimus (45 ir 13), atliekų deginimą (54) ir netinkamą atliekų tvarkymą (42), nuotekas (31) ir vandens taršą (14), pakrantės apsaugos juostų pažeidimus (8), oro taršą (22), neteisėtus kirtimus (16), nukeltą gandralizdį, įvykius su gyvūnais.
Balandžio 9 d. Šiaulių valdybos Telšių aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai vykdė reidą Germanto ežere ir stebėdami ežerą pamatė du asmenis (vėliau paaiškėjo, kad tai vyras su žmona), žvejojančius ežere draudžiamu žvejybos įrankiu – statomuoju tinklu. Pažeidėjus, nespėjusius sugauti žuvų, pareigūnai pasitiko krante.
Už žvejybą draudžiamais žvejybos įrankiais surašyti administracinio nusižengimo protokolai, asmenims teks sumokėti baudą, siekiančią 120–300 eurų. Taip pat konfiskuotas draudžiamas žvejybos įrankis ir valtis.
Balandžio 7 d. Kauno gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, vykdydami reidą Kėdainių rajone, sulaikė asmenį, kuris, neturėdamas nustatytos formos žvejo mėgėjo bilieto, draudžiamu laiku sužvejojo lydeką (jaukas – gyva žuvelė). Kadangi žvejoti lydekas draudžiama iki balandžio 20 d. ir draudžiama masalui naudoti žuvelę, asmuo neteko meškerės, jam teks atlyginti ir gamtai padarytą žalą, siekiančią 145 eurus. Balandžio 7 d. sulaikytas ir dar vienas pažeidėjas, neturintis žvejo mėgėjo bilieto.
Tą pačią dieną ties Kauno hidroelektrine sulaikyti du asmenys, žvejoję ne mėgėjų žvejybos įrankiu – statomuoju tinklu. Tinkle rastas įsipainiojęs salatis. Už neteisėtai sugautą žuvį teks atlyginti gamtai padarytą žalą – 145 eurus. Be to, vieno pažeidėjo privačioje sodyboje pareigūnai rado dar du ne mėgėjų žvejybos įrankius – statomuosius tinklus. Iš viso brakonieriai neteko trijų ne mėgėjų žvejybos įrankių – statomųjų tinklų ir valties su irklais.
Aplinkosaugininkai dėkoja gyventojams už informaciją – pranešti apie pažeidimus galima PPS telefonu 8 5 273 2995.
Jurgita Jasiūnienė
viešųjų ryšių specialistė
Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos