16 C
Mažeikiai
2024 / 07 / 24

Tada ir dabar: kaip per 5 metus pasikeitė apsilankymas parduotuvėje?

Ar jau skaitėte?

5 metai – daug ar mažai? Tikriausiai, atsakyti į šį klausimą galima įvertinus, kiek per tiek laiko įvyko pokyčių. Prekybos tinklas „Iki“ jų skaičiuoja apsčiai: viena po kitos diegiamos inovacijos ne tik reikšmingai pakeitė pirkėjų patirtis lankantis „Iki“ parduotuvėse, bet ir pagerino darbuotojų sąlygas bei prisidėjo buriant naujas bendruomenes. Per pastaruosius 5 metus inovacijų srityje „Iki“ pasiekė patį piką – įdiegtų naujovių skaičiuoja dešimtimis. Taigi kaip per pastaruosius kelerius metus pasikeitė pirkėjų apsilankymas parduotuvėse?

- Reklama -

Pasak Nijolės Kvietkauskaitės, UAB „IKI Lietuva“ generalinės direktorės, atvirumas inovacijoms yra išskirtinis „Iki“ prekybos tinklo bruožas nuo pat veiklos Lietuvoje pradžios.

„Pirmosios savitarnos kasos, pirmoji autonominė parduotuvė ar tvarumo pavyzdys kitiems atsisakant vienkartinių plastikinių indų – tik dalis istorinių inovacijų, kurių nepastebėti buvo neįmanoma. Kita vertus, dalis naujovių visada lieka organizacijos viduje – pagerina darbo aplinką, efektyvina procesus ar tiesiog suteikia darbuotojams daugiau papildomų naudų. „Iki“ tinklo parduotuvėse kasdien apsiperka gausybė pirkėjų, mūsų darbuotojų skaičius siekia apie 5,5 tūkstančio – inovacijos keičia visų jų gyvenimus, todėl nuolat siekiame būti pažangiais lyderiais“, – teigia N. Kvietkauskaitė.

Bendrovės vadovė dalijasi ryškiausiais sprendimais, kurie atspindi „Iki“, kaip mažmeninės prekybos inovatoriaus, vaidmenį.

Savitarnos kasa.

Pirmosios savitarnos kasos. „Ačiū, kad naudojatės „IKI Bitutės“ savitarnos kasomis”. Ši eilutė savitarnos kasose skamba jau daugiau negu 15 metų. Nejaugi taip seniai?  „Pristačius naujovę 2008 metais pirkėjams ji buvo labai netikėta. Retas savo noru išdrįsdavo pabandyti. Bet ilgainiui pirkėjai vis aktyviau mokėsi ir „IKI Bitutė“ tapo įrodymu, kad mūsų klientas parduotuvėje yra visiškai laisvas ir savarankiškas. Savitarnos kasas ypač vertina skubantys pirkėjai, siekiantys apsipirkti greitai ir patogiai. Kuo toliau, tuo aktyviau jomis naudojasi ir senjorai“, – dalijasi N. Kvietkauskaitė.

Bendrovė įsigijo prekių pristatymo į namus startuolį „LastMile“.

Pirmieji žingsniai el. prekybos srityje. Išryškėjus pirkėjų poreikiui gauti pirkinius į namus, „Iki“ 2021 m. žengė į el. prekybos sritį. Bendrovė įsigijo prekių pristatymo į namus startuolį „LastMile“, kuris šiandien vis labiau didina greitį – pirkinius gali pristatyti vos per valandą. 2022-aisiais „Iki“ pristatė nuosavo prekės ženklo el. parduotuvę. Tad dabar „Iki“ pasiūlymai ir gausus asortimentas yra dar arčiau pirkėjų – gal net arčiau negu šaldytuvas. O pastaraisiais metais pirkėjams Vilniuje prekes sėkmingai pristato ir autonominiai automobiliai.

- Reklama -
Skaičiuojama, kad apsiperkant tokiu būdu kelias reikalingiausias prekes galima įsigyti vos per 20 sekundžių.

Pirmoji autonominė parduotuvė. Jeigu judriose sostinės gatvėse gali judėti autonominiai automobiliai, kodėl mieste negalėtų veikti autonominė parduotuvė? Štai kur klausimas! „2022 metai pažymėjo itin ryškų žingsnį diegiant inovacijas. Tuomet kartu su „Pixevia“ atidaryta pirmoji autonominė parduotuvė, pažymėta „Iki“ prekės ženklu. Tai ir savotiškas pokyčio taškas rinkoje, pirkėjams atveriantis visiškai kitokią savarankiško apsipirkimo patirtį bei užduodantis dar spartesnį tempą kitų inovacijų diegimui“, – sako N. Kvietkauskaitė.

Pirmoji autonominė parduotuvė, paženklinta „Iki“ prekės ženklu, sklandžiai susiejo dirbtinį intelektą ir pažangiausias modernios prekybos praktikas. Šioje parduotuvėje pirkėjas visą vartotojo kelią įveikia savarankiškai – išsirenka prekes, susikrauna jas į savo krepšį ir atsiskaito už jas. Skaičiuojama, kad apsiperkant tokiu būdu kelias reikalingiausias prekes galima įsigyti vos per 20 sekundžių. N. Kvietkauskaitė pastebi, kad Vilniuje atidaryta autonominė parduotuvė labiau kurstė žmonių smalsumą ir kitokias emocijas negu pirmosios savitarnos kasos. Pašnekovės teigimu, tai rodo, kad mūsų visuomenė keičiasi ir tampa atviresnė naujovėms.

Elektroninės etiketės. Svarbiausia buvo tinkamai pristatyti naujovę ir jos naudą. Kai darbuotojai išbando ir perpranta permainas, gera žinia ima sklisti iš lūpų į lūpas, sako N. Kvietkauskaitė. Elektroninės etiketės akivaizdžiai palengvino kasdienę parduotuvių darbuotojų veiklą ir parodė, kad išmokti naujų dalykų yra labai naudinga bei paprasta.

Darbuotojų atsiliepimai rodo, kad sprendimas popierines kainų etiketes pakeisti į elektronines išties pasiteisino. Inovacija padėjo atsisakyti rankinio ir laikui imlaus darbo, tad kolegos gali daugiau dėmesio skirti pirkėjų aptarnavimui, o ne rutininėms veikloms.

Elektroninės etiketės turi ir daugiau privalumų. Jos padeda „Iki“ siekti tvarumo tikslų, kadangi taip taupomi spausdinimui skirti resursai – popierius, rašalas. Parduotuvėse kiekvieną savaitę vyksta daugybė akcijų, o kai prekės kainos pakeičiamos automatiškai, iki minimumo sumažinama žmogiškos klaidos ir kainų neatitikimo rizika. Be to, galima greičiau reaguoti į rinkos situaciją ir atnaujinti kainas operatyviau.

Investicijos į startuolius. Pastaruosius kelerius metus „Iki“ taip pat aktyviai investuoja į įvairius startuolius, kuriančius įvairaus spektro inovacijas. Be sėkmingo sandorio su „LastMile“, „Iki“ taip pat paskatino startuolio MELP plėtrą, ką ypač įvertino eilę pridėtinių verčių gavę programėle besinaudojantys prekybos tinklo darbuotojai. Be to, investavus į mobiliojo vaikščiojimo programėlę #walk15  „Iki“ tapo pirmuoju prekybos tinklu, kuris savo klientams pasiūlė rinkti žingsnius: 20 tūkstančių žingsnių per dieną – 20 proc. nuolaida įvairiausiems vaisiams ir daržovėms.

„Startuoliams nuolat savo infrastruktūrą ir investuojameį pasirinktų inovatyvių sprendimų testavimą realiomis sąlygomis (ang. sandbox), taip siekiant padėti prisitaikyti prie realių rinkos poreikių. O faktas, kad prekybos tinklas priklauso tarptautinei įmonių grupei „REWE Group“, veria galimybes startuolių sukurtas inovacijas pristatyti daugiau nei 20 šalių. Tokiomis galimybėmis bendradarbiaujant su prekybos tinklu „Iki“ jau pasinaudojo tokie startuoliai kaip „Inbalance Grid“, „Walk15“, „Pixevia“ ir kiti”, – sako N. Kvietkauskaitė.

Gintarė Kitovė
„Iki“ komunikacijos vadovė

TOP naujienos

Horoskopai kovo 10 dienai

AVINASNepasilikite vienas namuose, nes galite praleisti kai ką itin įdomaus! Jei susitiksite žmogų, kuriam simpatizuojate, sukaupkite drąsą ir išsakykite viską, kas seniai nešiojatės širdyje. JAUTISJūs...

Gripas – pavojinga, bet neretai nuvertinama užkrečiamoji liga

Šiemet anksčiau nei įprastai nustačius pirmuosius gripo atvejus, gydytojai perspėja, kad tai yra viena iš labiausiai užkrečiamų ligų, kuria kasmet suserga apie 30 tūkst....

Horoskopai spalio 26 dieniai

AVINASGrįžkite prie kažkada pradėto, bet taip ir nebaigto darbo. Per prabėgusį laiką įgyta patirtis padės į daug ką pažvelgti naujai. Gal tai ir nebus...

ORAI: Savaitgalis bus permainingas

Penktadienio dieną vietomis palis, vyraus trumpas, nedidelis lietus. Vėjas daugiausia pietų, 4–9 m/s. Aukščiausia temperatūra 19–24, Pietvakarių Lietuvoje vietomis 25–27 laipsniai. Šeštadienio naktį vietomis, dieną...

Žinomus žmones įkūnijančios pirštininės lėlės

„Drakoniuko“ teatro aktorė Erika Šuklinskienė scenoje jau daugiau nei 35 metus. Šis vaidybos pasaulis ją užbūrė dar vaikystėje, kai į lėlių teatrą nuėjusi su drauge, taip susižavėjo rankose atgimstančiomis lėlėmis, jog nebegalėjo iš ten...

Paneigtas mitas, esą nauji dyzeliniai automobiliai teršia mažiau

Net naujausi dyzelinių automobilių modeliai turi problemų. Jų sukeliama reali tarša kietosiomis dalelėmis kelia didžiulį pavojų sveikatai, parodo šiandien paskelbti nepriklausomi taršos tyrimų duomenys. Tai paneigia pastaruoju metu automobilių gamintojų plačiai skleidžiamą mitą, jog naujausi...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS