19.8 C
Mažeikiai
2024 / 06 / 17

Šviežumas – „Iki“ vizitinė kortelė: vaisių ir daržovių kelias pas pirkėjus prasideda nuosavoje mini-laboratorijoje ant ratų

Ar jau skaitėte?

Traškūs agurkėliai, sultingi pomidorai, kvapnūs obuoliai ir tobulai sunokę bananai – vaisių bei daržovių šviežumas dažnam tampa svarbiausiu kriterijumi renkantis parduotuvę. Ne be reikalo kokybę vertinantys pirkėjai suka į „Iki“ parduotuves. Ypač platus šviežių gėrybių asortimentas yra „Iki“ stiprybė, kuri puoselėjama pasitelkus net mini-laboratorijas ant ratų.

- Reklama -

„Šviežumo, kokybės, geros kainos ir įvairovės – to pirkėjai tikisi užsukę į daržovių ir vaisių skyrių. Kasdien daugybė mūsų darbuotojų visoje šalyje rūpinasi, kad „Iki“ parduotuves pasiektų tik tos gėrybės, kurios atitinka iškeltus aukštus reikalavimus. Pirkėjai vertina, kad kiekviename žingsnyje nuo lauko iki parduotuvės lentynos mes teikiame pirmenybę šviežumui“, – sako Vaida Budrienė, „Iki“ komunikacijos vadovė.

„IKI“ prekybos centras.

Iki kalendorinio pavasario dar liko kelios savaitės, tačiau „Iki“ parduotuvėse jau pasirodė pirmosios pavasarinio derliaus žvaigždės: trumpavaisiai lietuviški agurkai, švieži kopūstai, morkų ir ridikėlių ryšulėliai, salotos, visa gausybė „IKI Ūkis“ pomidorų.

„Turime bene plačiausią vaisių ir daržovių asortimentą Lietuvoje – „Iki“ visus metus galima rasti pačių įvairiausių uogų, egzotinių vaisių, vynuogių rūšių. Pagal mūsų užsakymą auginama ir daug skirtingų rūšių pomidorų, kad kiekvienas atrastų tinkamiausią sau. Pirkėjai taip pat jau įpratę būtent pas mus ieškoti pirmųjų naujo sezoninio derliaus gėrybių, kurios juos pasiekia vos sunokusios. Tokią lyderystę vaisių ir daržovių prekyboje kuriame rūpindamiesi tiek pasiūlos įvairove, tiek laikydami aukštai iškeltą kartelę kokybei“, – pažymi „Iki“ atstovė.

Kad pirkėjus pasiektų tik aukščiausios kokybės gėrybės, kiekviena šviežių vaisių ir daržovių partija į lentynas parduotuvėse nepatenka nepraėjusi griežto patikrinimo. Tam „Iki“ yra sukūrusi net 3 lygių šviežumo patikrą.

„Iki“ laboratorijoje tikrinama net vaisių spalva

Iš tiekėjų rankų šviežios gėrybės keliauja ne į sandėlius ar į parduotuves, o visų pirma – į mini laboratoriją ant ratų, kuri įkurta priėmimo skyriuje.

- Reklama -

„Investicijos į tokią technologiją bemat pasiteisino, nes tai mums padeda užtikrinti, kad kiekvienas vaisius ar daržovė, kurią tiekėjai pristato į „Iki“, atitiktų patvirtintus konkrečius kokybės rodiklius. Laboratorijoje atliekame pačius įvairiausius tyrimus: tikriname vaisių tvirtumą, cukraus koncentraciją, sulčių kiekį, netgi žiūrime, ar spalva atitinka nustatytus kriterijus. Kiekvienai partijai atliekamas ir juslinių savybių patikrinimas. Tad šviežumu ir kokybe rūpinamės 360 laipsnių kampu“, – sako Aldona Čepulis, prekybos tinklo „Iki“ kokybės vadovė.

Šį darbą atsakingai atlieka profesionalai, kurie nuolat gilina savo žinias ir kompetencijas. Priėmimo ir kokybės kontrolės skyriaus darbuotojams kartą per mėnesį vedami mokymai, suteikiantys žinių apie skirtingus vaisius ir daržoves: suteikiama papildomų žinių apie augalo savybes, rūšis, ligas, augimo defektus. Kartą per metus darbuotojai vyksta mokytis ir į „Rewe“ organizuojamus mokymus.

Kas tinka bananui, netiks uogoms: trijų temperatūrų lygių sandėliai

„Mūsų prioritetas – pirkėjams pasiūlyti kuo šviežesnes gėrybes, todėl vaisiai ir daržovės sandėliuose neužsiguli, ten laikomi minimalų laikotarpį. Tačiau net jeigu laikomi ir tik trumpą laiką, labai svarbu sandėliuose užtikrinti idealias sąlygas, kurios skirtingoms rūšims skiriasi“, – pabrėžia A. Čepulis.

„Iki“ turi net trijų temperatūrų lygių sandėlius. Uogoms, salotoms reikalinga temperatūra iki 6 laipsnių, vaisiams – 6–10 °C, o, pavyzdžiui, bananams – virš 10-ies. Kiekviena šviežių vaisių ir daržovių rūšis keliauja ten, kur ją laikyti yra optimaliausia. Be to, sandėliuose palaikoma ir reikalinga drėgmė, atliekama laikymo ir tiekimo kontrolė.

Atkreipkite dėmesį į laikroduką prie vaisių ir daržovių lentynų

Šviežių vaisių, daržovių kokybės priežiūra nesibaigia sulig laboratorija ir tinkamu sandėliavimu. Pirminius patikros etapus įveikę ir į „Iki“ parduotuves patekę vaisiai bei daržovės toliau būna prižiūrimi.

A. Čepulis pasakoja, kad parduotuvių darbuotojai reguliariai patikrina, ar vaisiai ir daržovės parduotuvėje tebeatitinka reikalavimus aukščiausiai kokybei ir šviežumui. Juos kelis kartus per dieną apžiūri, perrenka, papildo šviežiais. Pirkėjams tai patvirtina šalia šių lentynų stovintis laikrodukas – jame darbuotojas pažymi, kada buvo atlikta paskutinė peržiūra.

„Galima sakyti, kad visas šviežumo kelias apima ne tik 3 lygių patikrą, bet prasideda dar net gėrybėms nesunokus – renkantis patikimus tiekėjus, su kuriais suderinami kokybės parametrai. Glaudžiai bendradarbiaujame su ilgametę patirtį turinčiais Lietuvos augintojais, kurie augina „Iki“ pirkėjų mėgstamas ir vertinamas vaisių bei daržovių rūšis. Be to, esame tarptautinio tinklo dalis, todėl tai atveria kelių savo pirkėjams pasiūlyti išskirtinių prekių – ką tik pristatėme „Bon Via“ prekės ženklu pažymėtą šviežutėlių vaisių ir daržovių liniją. Kad būtų užtikrinta maksimali kokybė ir skonis, šis derlius yra renkamas tuose regionuose, kur klimato sąlygos tuo metu yra palankiausios“, – sako V. Budrienė.

Ji primena, kad geriausiais „Iki“ pasiūlymais pasinaudoti paprasta – sezoninės naujienos, akcijos, nuolaidos ir ypatingi pasiūlymai skelbiami leidiniuose „Iki“ parduotuvėse, interneto puslapyje www.iki.lt ir mobiliojoje programėlėje. Joje kiekvienas pirkėjas ras ir asmeninių pasiūlymų bei dalyvaudami lojalumo programoje rinks taškus, kuriuos galės išmainyti į vertingus prizus ar nuolaidas.

Vaida Budrienė
„Iki“ komunikacijos vadovė

TOP naujienos

Bus sudaromi 2022 metų karo prievolininkų sąrašai

Sausio 5 d. Krašto apsaugos ministerijoje bus sudaromi 2022 metų karo prievolininkų (šauktinių) sąrašai, į kuriuos bus įtraukta apie 54 tūkst. 18–23 m. (įskaitytinai)...

Lietuva perka daugiafunkces radarų sistemas

Lietuvos krašto apsaugos ir Nyderlandų Karalystės gynybos ministerijos, plėsdamos bendradarbiavimą gynybos srityje, pasirašė susitarimą dėl bendradarbiavimo iš Nyderlandų bendrovės „Thales Nederland“ įsigyjant daugiafunkces artilerijos...

Paaiškėjo 12 pretendentų į Lietuvos nacionalines kultūros ir meno premijas

Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisija paskelbė 12-os kūrėjų, pretenduojančių gauti 2022 metų Lietuvos nacionalines kultūros ir meno premijas, sąrašą. Įvertinusi 30-ies pretendentų veiklą...

Vasara niekur nedings: kai kuriuose kraštuose ji gražiausia vėlų rudenį ir žiemą

  Pričiupti sprunkančią vasarą bandome skirtingais būdais. Vieni įsigyja vitamino D atsargų ir nuotykių romanų, tamsiais rudens vakarais nukeliančių į šiltus kraštus. Kiti gi patys...

ORAI: Šiandien krituliai, daugiausia sniegas. Vietomis lijundra, plikledis

Šiandien daugelyje rajonų krituliai, daugiausia sniegas. Vietomis lijundra, plikledis. Vėjas pietvakarių, 5–10 m/s. Aukščiausia temperatūra nuo 1 laipsnio šalčio iki 3 laipsnių šilumos. Sausio 27-os naktį daugelyje rajonų numatomi krituliai, vyraus sniegas, šlapdriba, pajūryje –...

Šviežumas be kompromisų: mėsos technologas patarė, kaip atskirti tikrai šviežią mėsą ir įvardijo svarbų...

Kokia yra puikių mėsainių, minkštutėlių šašlykų ir pasakiškai gardžių dešrelių paslaptis? Svarbiausias dalykas yra net ne receptas ar kepimo technika, bet mėsos kokybė, įsitikinęs  Gintaras Bačkovas. Jis jau daug metų dirba „Iki“ mėsos technologu...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS