18.2 C
Mažeikiai
2024 / 06 / 17

Svajonių puokštes kuriantis M. Petruškevičius: „Nemėgstu paklusti primestoms taisyklėms ir tendencijas kuriu pats“

Ar jau skaitėte?

Vienas žymiausių šalies dekoratorių Mantas Petruškevičius pakeitė daugelio požiūrį į floristiką. Anksčiau ši veikla, kaip meno rūšis, buvo nepelnytai nuvertinti, tačiau šiandien kone kas antra nuotaka svajoja, jog jos rankose būtų būtent Manto kurta puokštė, o šventę puoštų jo iš gėlių padaromi stebuklai. Tačiau žinomas vyras neslepia, kad einant link šio pripažinimo reikėjo sunkiai ir uoliai dirbti, jog galėtų ne vadovautis kitų nustatytomis tendencijomis, o diktuoti jas pats.

- Reklama -

Sekmadienio rytais „Lietuvos ryto“ televizijos eteryje rodomoje laidoje „Gyvenimas versle“ kaskart uždangas į nematomą savo veiklų pasaulį praskleidžia šalyje puikiai žinomi prekiniai ženklai. Nors žodyne žodis „verslas“ apibūdinamas kaip veikla, suteikianti pirkėjams prekes ir paslaugas, tačiau iš tikrųjų už to slypi kur kas daugiau. Už kiekvienos sėkmingos verslo istorijos yra žmonės, nuolatiniai sprendimai ir iššūkiai, su kuriais tenka susidurti vystant savo mylimą veiklą.

Vienas žymiausias šalies dekoratorius Mantas Petruškevičius. Nuotrauka Tomo Petrovskio.

Šios savaitės vienas iš laidos herojų – visiems puikiai pažįstamas ir pramogų bei stiliaus pasaulyje jau daugybę metų besisukantis Mantas Petruškevičius. Vieni jį pamena kaip TV laidų vedėją, kiti – kaip stilistą, tačiau šiandien žinomas vyras drąsiai prisistato floristu, o jo įspūdingi ir neretai kadrą iš pasakos primenantys darbai kalba patys už save.

„Viskas prasidėjo gan lengvai ir paprastai, tačiau supratau esminį dalyką, jog be darbo nieko nebus ir jeigu nedirbi kaip arklys, tai neturi nieko. Pati pradžia buvo tokia, jog buvau sau užsibrėžęs tikslą, kad kiekviena nuotaka trokštų eiti su mano puokšte. Esu perfekcionistas ir norisi padaryti kuo geriau. Pavargstu kartais nuo savo darbo, bet tik dėl to, jog reikia ne tik mąstyti, bet ir fiziškai dirbti. Nors ir turiu komandą, mėgstu žinoti viską nuo – iki“, – laidoje atviraus vyras.

Savo kvapą gniaužiantiems projektams Mantas įkvėpimo semiasi iš kasdienybės, sutiktų žmonių, o kartais dekoro idėją padiktuoja pati lokacija. Tūkstančiai moterų svajoja, jog būtent jis dekoruotų jų vestuves, tik Mantas pripažįsta, kad nesvarbu koks būtų šventės biudžetas, atliktas darbas turi pranokti kliento lūkesčius.

„Neturime nusimatę sąmatos, su kuria nedirbame, nes man visada įdomu išklausyti nuotakos pasiūlymą. Visgi, pinigai kiekvienam yra sunkiai uždirbamas reikalas ir niekas jais nesimėto, nesitaško. Visi moka už darbą, ir nesvarbu, Mantas ar Antanas tą darbą daro, tu turi atidirbti tai, ką tu gauni. Žmonės nekvaili ir jie moka tik už tai, už ką verta mokėti“, – pripažįsta vyras.

- Reklama -

Iš tiesų, Mantas yra žmogus-kūrėjas, todėl prakalbus apie 2023-ųjų metų tendencijas dekoro pasaulyje, floristas nesikuklina, drąsiai teigdamas, kad jo darbe jam kitų nustatytos taisyklės negalioja. Čia – balta drobė, kurioje jis pats nusprendžia, kokiomis spalvomis ją dažyti.

„Kai manęs paklausia, kokios bus tendencijos ateinantiems metams, Kalėdoms, vestuvėms, kitoms šventėms, aš pamirštu apie tai, nes aš darau savo tendencijas. Kitų primestos tendencijos man yra neįdomios, nemėgstu paklusti primestoms taisyklėms ir man atrodo, kad mano darbe tai neturi galioti, nes aš esu pats tas žmogus, kuris turi padiktuoti tendencijas“, – drąsiai laidoje tvirtins Mantas.

„Gyvenimas versle“ – tai laida, kurioje laidos vedėja Dovilė Urbanaitė pristatys ir atskleis šalyje veikiančių įdomiausių, populiariausių bei netikėčiausių verslų istorijas. Lietuva koja kojon žengia su pasauliniais inovacijų pokyčiais ir savo šalyje turi būrį kūrybingų, sumanių ir savo sritį išmanančių verslininkų, kurie suburdami profesionalias komandas gali didžiuotis atradę raktą į verslo sėkmę. Apie visą tai – kiekvieną sekmadienį, 10:30 val., tik per „Lietuvos ryto“ televiziją.

Auksė Šapelytė

 

TOP naujienos

„Iki“ gimtadienio loterijos laimėtojai džiaugiasi naujutėlaičiais automobiliais: kelionės tapo malonesnės ir pigesnės

Visus metus 30-ąjį gimtadienį švenčiantis prekybos tinklas „Iki“ primena pirkėjams, kad gimtadienio žaidimas „30 mums, svajonių namai Jums!“ tęsiasi ir iki metų pabaigos dar...

Šaltis kausto automobilius: techninės pagalbos poreikis išaugo keturis kartus

Naujieji metai prasidėjo rimtais pokyčiais – termometrų stulpelis staiga smuko net keliolika laipsnių. Meteorologai įspėja, kad vietomis šaltis gali spustelėti iki žemesnės nei -20...

Žiniasklaida: Lietuvos kariuomenėje tarnavęs karys priekabiavo prie seržantės

Naujienų portalas lrt.lt praneša apie gautą anoniminį laišką dėl galimo priekabiavimo prie seržantės Belgijoje esančioje Sąjungininkų pajėgų Europoje vyriausiojoje vadavietėje (SHAPE). Nurodoma, kad galimai...

Vienas žodis sutartyje gali gerokai padidinti patalpų nuomos kainą

Energetinių resursų, medžiagų ir statybų kainoms šiemet pasiekus rekordines aukštumas, įkalnėn iš paskos pasileido ir nuomos rinka. Tendencijos tokios pačios ir privataus būsto, ir...

Lapkričio 21-ąją siūloma išsiųsti kuo daugiau sveikinimų visiems savo draugams ir pažįstamiems. Kodėl?

Lapkričio 21-oji, šeštadienis, 47 savaitė. Saulė teka 8.01 val., leidžiasi 16.07 val. Dienos ilgumas 8.06 val. Mėnulis (jaunatis). Vardadieniai: Alberta, Eibartė, Gomantas, Honorijus, Ifigenija. Datos: Pasaulinė sveikinimosi diena Lapkričio 21 d. – Pasaulinė sveikinimosi diena. Šventė minima nuo 1973 metų. Ją...

Praktiškas ir taupus namų apšvietimas – į ką reikia atkreipti dėmesį?

Įsirengiant būstą, tenka sukti galvą ne tik renkantis tarp milžiniškos moderniausių įrenginių, baldų ar interjero detalių pasiūlos, bet ir suplanuoti tinkamą apšvietimą, kuris būtų gražus, praktiškas ir taupus. Kokį vaidmenį atlieka apšvietimas mūsų namuose...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS