15.3 C
Mažeikiai
2024 / 06 / 17

Siūlys Seimui atsisakyti alkoholio prekybos apribojimų sekmadienį

Ar jau skaitėte?

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Andrius Bagdonas kartu su savo frakcijos kolegomis siūlys parlamentui atsisakyti sekmadieninio draudimo prekiauti alkoholiniais gėrimais po 15 valandos.

- Reklama -

Į Seimo pavasario sesijos darbotvarkę jis siūlys įtraukti dar pernai rudenį įregistruotas Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas, kurias priėmus būtų panaikintas draudimas sekmadieniais prekiauti alkoholiu tik iki 15 val. Jei parlamentas tokiam liberalo siūlymui pritartų, alkoholiniai gėrimai būtų parduodami visomis savaitės dienomis nuo 10 iki 20 val.

Draudimas, Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos naro Andriaus Bagdono nuomone, nėra efektyvus ir sudaro nereikalingas kliūtis saikingai alkoholinius gėrimus vartojantiems žmonėms savaitgalį įsigyti alkoholio. Nuotrauka Andriaus Ufarto (ELTA)

„Viena iš priežasčių, kuri paskatino teikti Seimui šį siūlymą yra tai, kad 2023 metų gruodžio 31 d. buvo sekmadienis, sausio 1 d. buvo išeiginė, tačiau tie, kurie norėjo savo šventiniam stalui įsigyti putojančio vyno ar kitų alkoholinių gėrimų po 15 valandos, to padaryti negalėjo. Manome, kad tas niekuo nepagrįstas ribojimas turėtų būti panaikintas”,– Eltai sakė A. Bagdonas.

Draudimas, jo nuomone, nėra efektyvus ir sudaro nereikalingas kliūtis saikingai alkoholinius gėrimus vartojantiems žmonėms savaitgalį įsigyti alkoholio.

Anot jo, tai ypatingai aktualu yra regionuose, kaimuose esančioms maisto parduotuvėms, kurios nemažą dalį pajamų gauna iš prekybos alkoholiu.

„Dėl esančio ribojimo dažnai nutinka taip, kad po 15 valandos tokios parduotuvės užsidaro ir žmonės negali sekmadieniais po 15 val. įsigyti būtiniausių maisto produktų, pvz. duonos, pieno ir kitų”, – sako parlamentaras A. Bagdonas.

- Reklama -

Trečias aspektas, kuris paskatino liberalą teikti įstatymo pataisas, yra klestinti kontrabanda ir nelegali prekyba.

„Jeigu norime sumažinti nelegalią prekyba alkoholiniais gėrimais, reikėtų leisti prekiauti alkoholiu visomis dienomis iki 20 val. Į biudžetą įplauktų papildomos lėšos, nes verslas sumokėtų visus mokesčius, o nuo nelegalios prekybos tokie mokesčiai nėra sumokami”, – pastebi A. Bagdonas.

Kaip ELTA jau skelbė, pernai rugsėjo mėnesį Alkoholio kontrolės įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pataisas įregistravęs parlamentaras A. Bagdonas siūlo visomis savaitės dienomis leisti alkoholinių gėrimų prekybą mažmeninės prekybos vietose (taip pat išsinešti iš viešojo maitinimo vietų jose įsigytus alkoholinius gėrimus) nuo 10 iki 20 val.

Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas kartu su A. Bagdonu teikia Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijai atstovaujantys Seimo nariai Eugenijus Gentvilas, Virgilijus Alekna, Arminas Lydeka, Raimundas Lopata, Romualdas Vaitkus, Edita Rudelienė.

Šiuo metu įstatyme yra numatyta, kad darbo dienomis ir šeštadieniais alkoholinių gėrimų mažmeninės prekybos vietose galima įsigyti (taip pat išsinešti iš viešojo maitinimo vietų jose įsigytus alkoholinius gėrimus) nuo 10 iki 20 val., sekmadieniais – nuo 10 iki 15 val.

Sugriežtinančias Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas 2017 m. birželio 1 dieną priėmė praeitos kadencijos Seimas.

Jadvyga Bieliavska (ELTA)

 

TOP naujienos

Horoskopas sausio 13 dienai

AVINASŠiandien jūsų laukia kupina įvykių diena. Daug bendrausite, ginčysitės, bandysite apginti savo pasaulėžiūrą. Gausite, ko jums reikia, bet nebūtinai tai, ko norite. JAUTISJūs nusiteikęs ryžtingai...

Cinamoninis dribsnių pyragas šeimai nekainuos nė 5 eurų

Net vengiantys pridėtinio cukraus ir uoliai skaičiuojantys kalorijas retkarčiais gali pasimėgauti geras emocijas keliančio pyrago gabalėliu. Pilnagrūdžiai avižiniai dribsniai dažniausiai verdami rytinei košei, bet...

Kad Valentino diena neapkarstų: šokoladinė dovana gali būti ir saldi

Valentino dieną mūsų namus užpildo ne tik šiluma ir romantika, bet ir šokoladinės staigmenos, leidžiančios patirti dar daugiau saldžių akimirkų su mylimaisiais. Tačiau atkreipus...

Modernizavęs siuntų skirstymą, Lietuvos paštas mažina darbuotojų skaičių

Akcinei bendrovei Lietuvos paštas baigus įgyvendinti išmaniojo siuntų skirstymo programą, šių metų kovo-balandžio mėn. ji atsisakys apie 380 darbo vietų. Šis pokytis, kuris buvo...

Lapkričio 17-oji šalies keliuose

Lapkričio 17 dieną, antradienį, pirminiais duomenimis, 7-iuose eismo įvykiuose sužeisti 9 žmonės, tarp jų – 2 pėstieji (1 – pėsčiųjų perėjoje) ir viešojo transporto keleivis. Visi įvykiai įvyko didžiuosiuose šalies miestuose (Vilniuje – 5,...

Artimiausiomis dienomis vyraus daugiausia sausi orai

Artimiausiomis dienomis vyraus daugiausia sausi orai, naktimis išliks šalnų pavojus. Šiandien Lietuvoje kai kur trumpai palis. Aukščiausia temperatūra 13–18 laipsnių šilumos. Rugsėjo 6 d. lietaus tikimybė nedidelė. Temperatūra naktį 2–7, Kuršių nerijoje apie 10 laipsnių šilumos,...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS