Pastaruosius kelerius metus Naujųjų naktį Urbonų šeima pasitikdavo Azijoje – su trimis vaikais keliaudami po Tailandą. Nors šiemet sugriuvo daug kurtų planų, tarp jų ir Naujųjų kelionė į šiltus kraštus, Simonas sako išmokęs ne vieną gyvenimo pamoką, o didžiausiais jo mokytojais kasdien tampa vaikai: „Namuose su mažaisiais švęsdami gražiausias metų šventes susikūrėme ne vieną naują tradiciją, prisigalvojome veiklų ir supratome, kad šventinei nuotaikai nesvarbus nei oras, nei aplinka. Svarbiausia – jausmas.“
N24.lt – NAUJAS!
Nors Urbonų šeima įprastai stengiasi žiemomis ištrūkti į šiltus kraštus, šias šventes jie sutinka Vilniuje. „Galėtume liūdėti dėl sugriuvusių planų, tačiau mes renkamės džiaugtis tuo, kad turime vienas kitą ir iš situacijos bandome „išspausti“ maksimumą. Jau seniai Naujuosius pasitikome Lietuvoje, tuo metu vaikai dar buvo maži ir labai bijojo fejerverkų. Užmigdydavome juos prieš vidurnaktį, tačiau triukšmas juos vis tiek pažadindavo ir nejuokais įbaugindavo. Reikia pripažinti, kad šventimo su mažais vaikais tikrai daug nebūdavo“, – sako S. Urbonas.
Dabar, kai vaikai paaugę ir fejerverkai jiems jau kelia ne baimę, bet smulsumą, S. Urbonas su šeima iš anksto ruošiasi Naujųjų sutikimui: „Esu „Rimi“ lojalumo programos „Mano šeimai“ narys. Mažuosius auginančius vienijanti programa ne tik suteikia nuolaidas mažylių maistui, sauskelnėms ar žaislams iki vaikui sueis 3 metai, taiko specialius pasiūlymus per vaikų gimtadienius, bet ir siūlo puikių idėjų, ką su vaikais nuveikti namuose. Per šventes jau spėjome papuošalų iš makaronų pasigaminti, o iš gautų pakavimo dėžių gavosi puikūs namai lėlėms. Tarpušvenčiu planuojame iš likusių dėžių ir spalvotų dekoracijų vaikų kambariui pasigaminti.“
Per vaikų atostogas kartu Urbonai ne tik gamino šventinį stalą, bet ir puošė eglutę, žaidė stalo žaidimus: „Vaikams labai įdomu įsitraukti į kasdienes veiklas, jeigu skiriame laiko jiems paaiškinti kiekvieno darbo prasmę. Tuomet jie ne tik noriai linksminasi, bet ir tvarkosi, padeda tėvams.“
Kartu kuria šeimos svajonių žemėlapį
Jeigu pritrūkote idėjų, ką dar namuose galite nuveikti su vaikais, S. Urbonas rekomenduoja daryti visos šeimos svajonių žemėlapį: „Tai labai smagi pramoga, atnešanti ir labai gražių akimirkų. Tereikia susirinkti daug žurnalų ir visai šeimai juos vartant iškirpti tai, apie ką svajojate. Pavyzdžiui, jeigu žurnale pamatote gražų namą, kuriame svajojate gyventi, o vaikas pamato pramogą, kurią norėtų išbandyti, visi iškerpa savo svajones ir klijuoja ant didelio lapo. Taip susikursite savo šeimos svajonių žemėlapį, kuris, labai norint ir tikint, padės išpildyti svajones daug greičiau.“
Komunikacijos specialistas įsitikinęs, kad suaugę kartais pamirštame svajoti: „Svajonės turi stebuklingą savybę pildytis, jei jomis tikime. Norisi palinkėti ateinančiais metais žmonėms daugiau svajoti ir tikėti stebuklais. Visi viliamės, kad kiti metai bus grįžimo į įprastą gyvenimo ritmą laikas, mūsų šeima to taip pat labiausiai nori. 2020-ieji išmokė vienybės, supratingumo, saugumo. Manau, kad COVID-19 virusas yra viena didelė pamoka, kurią turime išmokti – metai buvo sunkūs, sudėtingi, reikalavo daug jėgų. Labai tikiuosi, kad kitąmet pasaulis nusidažys žymiai šviesesnėmis spalvomis.“
Pasimokė didelių planų nebekurti
Pasitikdamas 2020-uosius S. Urbonas kūrė daug planų, tačiau dėl pandemijos visi ėmė ir sugriuvo. Taigi, šių metų sandūroje super tėtis 2021-iesiems aukštų tikslų nekelia: „Į planavimą dabar žiūriu paprasčiau, tačiau jeigu viskas ims ir susitvarkys, norėčiau su šeima pakeliauti ir pagyventi kitoje kultūroje, parodyti vaikams, kaip mąsto, elgiasi, gyvena žmonės kitose šalyse. Taip pat noriu grįžti į savo šeimos verslą, žaidimų erdvę „Uostas“, ir pabandyti jį prikelti. Deja, bet nespėję atsidaryti dėl karantino šį projektą uždarėme, tad gal 2021-ieji taps jo prikėlimo laiku. Aišku, norisi ir toliau pažinti vaikus, jų gyvenimą – prisidėti prie to, kad mūsų ateitis augtų laimingesnė. Visą laiką stengiausi tai padaryti ir, manau, kad gyvenimas vieną kitą projektą pametės pats.“
Simonas įsitikinęs, kad visos išmoktos pamokos galiausiai virsta gražesnės ateities pradžia, tad Naujieji metai jam simbolizuoja atgimimą: „Nereikia slėpti, kad po karantino žmonės bus kiek labiau sudirgę, greičiau įsižeis, tad norėtųsi palinkėti sąmoningumo ir tarpusavio supratimo, palaikymo. Svarbiausia – mylėkite, būkite mylimi ir laimingi.“