19.8 C
Mažeikiai
2024 / 06 / 17

Siaučia sukčius, siūlantis įsigyti rekuperatorių ar šilumos siurblį

Ar jau skaitėte?

Realu.lt portalo redakciją pasiekė sunerimusių asmenų pasidalinta informacija, jog Vilniuje ir Vilniaus rajone ėmė siausti sukčius, kurį, pasirodo, kauniečiai kuo puikiausiai jau žino. Vytautas Kavaliūnas – tai vardas ir pavardė asmens, kuris apgaudinėja žmones, susirinkdamas avansinius mokėjimus už vėdinimo įrangą, jos montavimą, šilumos siurblius ir galiausiai dingstantis ir paliekantis juo patikėjusius žmones ir be įrangos, ir be pinigų.

- Reklama -

Įvedus šio asmens vardą ir pavardę į internetinę paiešką, ima ryškėti jo paveikslas. 2023 m. Kauno žiniasklaidoje buvo pasirodę straipsniai, kuriuose pasakojamos apgautų žmonių istorijos. O jų būta ne vienos. Kaip pasakojama, V. Kavaliūnas savo kaimynams siūlė įsigyti rekuperatorių su 55 proc. nuolaida. Neva renka didelį užsakymą, todėl pardavėjas jam suteikia tokią didelę nuolaidą, tačiau reikia iš anksto sumokėti avansą ir svarbiausia, grynais. Prasidėjus spaudimui ir raginimams, kuo greičiau sumokėti, žmonėms kilo įtarimas ir pradėjo ieškoti informacijos apie šį žmogų. Pasirodo, pačiu laiku.

Iliustracinė nuotrauka iš socialinių tinklų.

Tačiau kitiems ne taip pasisekė. Kaune įsigytą kotedžą įsirenginėjančiai moteriai minimas asmuo turėjo pristatyti ir įrengti vėdinimo ir kondicionavimo sistemas. Paėmęs pinigus už planuojamas pirkti medžiagas, pradėjo delsti su įrangos pristatymu. Nesulaukusi žadėtų prekių ir neatgavusi pinigų, kaunietė kreipėsi į policiją. Analogiška istorija visai neseniai nutiko Vilniuje. Gavęs pinigus už rekuperavimo įrangą, V. Kavaliūnas delsė ją pristatyti, grąžinti jam sumokėtus pinigus taip pat nesutiko.

Nukentėjusieji teigia, kad V. Kavaliūnas atrodo patikimas, paslaugus, žada kokybiškai ir greitai atlikti darbus, tačiau po avanso gavimo pradeda delsti ir vengti atlikti sutartus darbus ar pristatyti įsigytą įrangą, vis nukelia sutarties įgyvendinimo terminą, neva jam kiti užsakovai nesumokėjo ir jis turi su jais aiškintis, kol galiausiai dingsta ir tampa nepasiekiamas.

Dirbdamas pas kai kuriuose užsakovus jis pasirodo nepriekaištingai, dėl ko jį buvę užsakovai rekomenduoja pažįstamiems, partneriams ar savo klientams. Tokiu būdu V. Kavaliūnas gauna daugiau kontaktų potencialių aukų. Tuo tarpu ant jį rekomendavusių asmenų krenta įtarimų šešėlis, ar jie neveikia išvien su juo. Interjero dizaineriai, vidaus apdailos įrengimo darbus atliekantys asmenys, nekilnojamojo turto brokeriai, rekomendavę jį savo klientams, bei žmonės, norėdami gero savo pažįstamiems, dalinosi V. Kavaliūno kaip patikimo ir profesionalaus specialisto kontaktais.

2023 m. paviešintoje informacijoje teigiama, kad buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl šio asmens galimai apgaulingų veiksmų, tačiau tyrimas buvo nutrauktas dėl nusikaltimo nebuvimo. Tyrimo metu akistatose su apgautais žmonėmis V. Kavaliūnas pripažino, kad yra jiems skolingas, žadėjo skolas grąžinti, neva dabar jis turi finansinių sunkumų. Asmenų, kurie kreipėsi į Realu.lt redakciją, žiniomis, yra ruošiamas grupinis ieškinys, kuris, kaip tikisi apgauti žmonės, nebus nutrauktas ir sukčius pagaliau bus sustabdytas.

- Reklama -

Kiek šis asmuo žmonių jau apgavo, neaišku. Aišku viena – jų būrys auga.

Kaip neužkibti ant sukčių kabliuko?

Apgauti žmonės jau „po laiko“ pamato apgavystę išduodančius signalus. Ne vienas kartoja „jei tik tada būčiau į tai atkreipęs dėmesį, visos šitos istorijos nebūtų nutikę“. Tad į ką atkreipti dėmesį renkantis paslaugų teikėją ar prekių pardavėją? Žemiau pateikti patarimai tinka ne tik būsto remonto ar statybos srityje, bet ir visose kitose.

 • Suveskite paslaugų teikėjo vardą pavardę ar įmonės pavadinimą į internetinę paiešką. Nepagailėkite savo laiko ir atlikite kruopščią analizę, kad būtumėte tikri, su kuo ketinate pradėti bendradarbiauti. Ypatingai svarbūs buvusių klientų atsiliepimai.
 • Nors ir rekomenduotas – vis tiek tikrinkite. Labai dažnai statydami namus ar remontuodami namus žmonės meistrų ieško pažįstamų prašydami parekomenduoti kokį patikimą ir kokybiškai darbus atliekantį specialistą. Norisi tikėti, jog jei jau pažįstamas nenusivylė ir yra patenkintas galutiniu rezultatu, tai ir mums pasiseks. Tačiau net jei pažįstamas rekomendavo meistrą, kuris jo namuose puikiai susitvarkė su jam pavesta užduotimi ir neapvylė, tikrinkite meistro patikimumą, nepasikliaukite vieno žmogaus nuomone. V. Kavaliūno istorija puikiai iliustruoja, jog vienoje vietoje gerą vardą pelnęs ir rekomendacijų sulaukęs asmuo, kitoje vietoje dirbdamas gali ne tik nekokybiškai darbus atlikti, bet apskritai apgauti.
 • Niekada nemokėkite avanso už darbus prieš juos atliekant. Jei reikia mokėti avansą, įsitikinkite, kad jis yra pagrįstas ir atitinka darbų apimtį.
 • Pasirašykite sutartį, kurioje aiškiai apibrėžta darbų apimtis, kaina, terminai ir avanso mokėjimo sąlygos. Įsitikinkite, kad sutartyje yra numatytos baudos už darbų nebaigimą laiku ar nekokybišką darbų atlikimą. Prieš pasirašydami sutartį, atidžiai ją perskaitykite ir, jei kyla abejonių, pasitarkite su teisininku.
 • Bet kokius mokėjimus atlikite bankiniu pavedimu, o ne grynaisiais. Skaidriai dirbantys asmenys ir įmonės niekada nevengs gauti pajamų pavedimu. Jei reikalaujama mokėjimą atlikti grynaisiais, tai yra rimtas signalas, kad kažkas yra ne taip.

Būkite budrūs, jei:

 • pasiūlymas atrodo pernelyg geras, kad galėtų būti tiesa – tikriausiai taip ir yra;
 • paslaugos teikėjas spaudžia greitai priimti sprendimą, jo gerai neapsvarsčius ir neįsigilinus į pateiktą pasiūlymą;
 • jums neleidžiama stebėti atliekamų darbų – reguliariai turite lankyti statybų aikštelę ar remontuojamą būstą ir stebėti darbų eigą;
 • jei atsiranda netikėtų išlaidų, dažniausiai itin skubių, kurių nebuvo numatyta sutartyje.

Kaip atpažinti sukčius:

 • Sukčiai dažnai būna charizmatiški ir iškalbingi, gebantys lengvai įtikinti žmones. Jie sudaro teigiamą įspūdį, kuria savo kaip patikimo profesionalo įvaizdį.
 • Jie gali vengti atsakyti į tiesioginius klausimus apie savo patirtį ir kvalifikaciją, kartais negali detaliai papasakoti atliktinų darbų eigos ar montuojamos įrangos specifikacijų.
 • Jie gali spausti jus pasirašyti sutartį jos neperskaičius. Kartais net ir gana agresyviai.
 • Jie gali prašyti mokėti grynaisiais pinigais, per neoficialius kanalus ar per kitus asmenis.

Jei įtariate, kad tapote sukčių auka, nedelsdami kreipkitės į policiją ir parašykite pareiškimą.

Jei esate susidūrę su šiuo asmeniu, komentaruose papasakokite savo istoriją.

TOP naujienos

Kodėl tik 1 iš 10 gyventojų mokėtų suteikti pirmąją pagalbą?

Tik 13 proc. Lietuvos gyventojų yra tikri, kad prireikus jie sugebėtų suteikti pirmąją medicininę pagalbą. Tai atskleidė naujausia KOG instituto atlikta apklausa, kurią užsakė...

„Iki“ obuolių rūšių gidas: kokius rinktis ieškant rūgštesnių prie velykinės žąsies, o kurie bus saldutėliai ir nekainuos brangiai

Obuoliai – vieni populiariausių vaisių ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Regis, pigus ir kasdienis produktas visiems gerai žinomas nuo pat vaikystės, tačiau...

Savaitgalis dar išliks labai šiltas, po to ims vėsti

Rugpjūčio 27 d. lietaus tikimybė maža. Vėjas rytų, pietryčių, nestiprus. Temperatūra naktį 14–19, Kuršių nerijoje iki 21, dieną 28–33 laipsniai. APIE PINIGUS SU VAIKAIS. Paprasti...

Šiandien vietomis prognozuojamas nedidelis lietus, dulksna

Šiandien vietomis prognozuojamas nedidelis lietus, dulksna. Pūs vidutinio stiprumo pietvakarių vėjas. Temperatūra kils iki 5–10 laipsnių šilumos. Kovo 26 d. be žymesnio lietaus. Naktį vietomis...

Fotografas turės atlyginti žalą už internete paviešintus privačios šventės vaizdus

Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos rajono rūmuose paskelbtas sprendimas byloje dėl teisės į atvaizdus gynimo. Fotografavimo ir filmavimo paslaugas teikęs L. G. ieškovei ir tretiesiems asmenims turės atlyginti 500 eurų neturtinę žalą ir beveik 900...

„Sodra“ suskaičiavo, kiek kainuoja viena karantino diena

„Sodra“ skaičiuoja, kad viena darbo diena karantino socialinio draudimo fondui kainuoja apie 2 milijonus eurų išlaidų. Tiek išaugo vidutinė vienos dienos ligos ir nedarbo socialinio draudimo išmokų vertė, palyginti su laikotarpiu iki karantino. „Nors ir...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS