16.8 C
Mažeikiai
2024 / 07 / 21

Sausio 25-oji: vardadieniai

Ar jau skaitėte?

Sausio 25-oji – Šv. Pauliaus atsivertimas, Pusiaužiemis, Kirmėlinė; Vilniaus pagarsinimo diena (Vilniaus gimtadienis); Lietuvos samariečių bendrijos diena.

- Reklama -

Sausio dvidešimt penktoji, ketvirtadienis, (ketvirtoji 4-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 340 dienų.

Savo vardadienius šiandien švenčia Jaunutis, Jomantas, Paulė, Paulius, Povilas, Viltenė, Viltenis, Viltė, Žiedė;

rytoj: Daugis, Eigilė, Justas, Rimantas;

poryt: Aventinas, Ilona, Jogunda, Jogundas, Jogvilas, Jogvilė, Mainotas, Mainotė, Natalis, Vytenis.

- Reklama -

Dangaus kūnai:

Saulė šiandien teka 8.22, leidžiasi 16.40. Dienos ilgumas – 8.18.

Šiandien – paskutinė Mėnulio priešpilnio diena.

Saulė Vandenio ženkle.

Protingos mintys:

„Reikia nugyventi ilgą gyvenimą ir pasenti, kad suprastum, koks jis trumpas“ (A. Šopenhaueris).


Astrologinė prognozė kitai savaitei (sausio 29–vasario 4 dienoms)


Lietuvos istorijos akcentai

Lietuva sausio 25-ąją, primena ELTA:

1851 m. Pasvalio rajone, Mediniuose, gimė Lietuvos valstybininkas ir pramonininkas, pirmojo lietuviško dienraščio „Vilniaus žinios“ steigėjas Petras Vileišis. Mirė 1926 m.

1890 m. Ukmergės apskrityje, Pageležiuose, gimė dailės istorikas ir kritikas, lietuvių profesionalios muziejininkystės pradininkas, grafikas Paulius Galaunė. Mirė 1988 m.

1905 m. Kaune vyko politinis streikas – į gatves išėjo beveik 20 tūkstančių Kauno darbininkų.

1912 m. Bubeliuose, Suvalkų vaivadijoje, gimė Albinas Žukauskas, poetas, prozininkas, vertėjas, išleidęs per dešimtį poezijos rinkinių, kelias apsakymų knygas. Mirė 1987 m.

1919 m. Kaune įkurta Lietuvos karo mokykla.

1931 m. pasirašyta Lietuvos ir Latvijos mokyklų konvencija. Lietuvoje veikė nemažai latvių, o Latvijoje – lietuvių mokyklų.

1989 m. Vasario 16-oji paskelbta tautine švente.

1992 m. įsteigta Lietuvos samariečių bendrija.

2001 m. Varšuvos Karalių pilyje prezidentui Valdui Adamkui įteiktas garbingiausias Lenkijos verslo klubo apdovanojimas už pastangas ir nuoseklumą kuriant sąlygas abiejų šalių politiniam bei ekonominiam bendradarbiavimui.

2003 m. Chiunės Sugiharos fondas „Diplomatai už gyvybę“ už naują požiūrį į lietuvių ir žydų santykius 2002 metų Tolerancijos žmogumi paskelbė profesorę Ireną Veisaitę.

2006 m. JAV lietuvių bendruomenės kultūros taryba, Čikagos M. K. Čiurlionio dailės galerija ir Lietuvos švietimo ir mokslo ministerija paskelbė jaunųjų menininkų kūrybos konkurso „Atgimusi Lietuva“ laureatę. Ja tapo Radviliškio rajono Šeduvos gimnazijos mokinė Rita Zarauskaitė už triptiką, simbolizuojantį paukščio skrydį, gyvybę, atgimimą, viltį.

2007 m. eidamas 97-uosius metus, po sunkios ligos mirė žinomas prozininkas, eseistas, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino kavalierius Juozas Kralikauskas.

2010 m. eidamas 96-uosius metus mirė vyriausias Lietuvos dailininkų sąjungos narys, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Algirdas Petrulis.

2012 m. Lietuva užmezgė diplomatinius santykius su Pietų Amerikos valstybe Gajana.

2013 m. sostinės Vilniaus gatvėje atidengta nauja atminimo lenta baltarusių rašytojui Jankai Kupalai. Vilniaus gatvės 14-ajame name Pirmojo pasaulinio karo metais (1914–1915) veikė J. Kupalos redaguoto laikraščio „Naša Niva“ redakcija.

2015 m. eidamas 93-iuosius metus mirė Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, rašytojas, publicistas Jonas Mikelinskas.

Kai kuriuos įvairių metų sausio 25 dienos įvykius priminė ELTA.

TOP naujienos

Kaip pjaustyti svogūnus, kad neašarotų akys

Be svogūnų neįsivaizduojami daugelis patiekalų: jie dedami į sriubas, troškinius, karius, svogūnais gardinamos salotos, užtepėles, mėsainiai, įvairiausi žuvies ar mėsos patiekalai. Ir nors juos...

Gurmaniška kokybė už patrauklią kainą – „Iki“ parduotuvėse jau pasirodė išskirtinė produktų linija „Billa Premium“

Paminėti svarbias progas, sukurti ypatingą šventinę nuotaiką ar tiesiog palepinti savo mylimiausius visuomet padeda išskirtiniai gardumynai. Gurmaniški delikatesai iš rinktinių ingredientų gali būti prieinami...

Artėja tėvo diena: patarimai, kaip šiemet nustebinti artimą žmogų

Vasara neišvengiamai artėja, o kartu su jos pradžia, birželio pirmąjį sekmadienį, pasitiksime ir tėvo dieną. Nors tėtis – vienas iš svarbiausių žmonių mūsų gyvenime,...

Horoskopai birželio 14 dienai

AVINASDiena atrodys kur kas šviesesnė, jei atleisite save nuo neapgalvotai duotų pažadų. Nedvejodamas atsikratykite senų daiktų ir iliuzijų. Jūsų šiukšlės kažkam gali būti tikras...

Diskusijas visuomenėje keliantis „Helovino“ šventimas gali būti ir kitoks: dvarai kviečia į istorines bei...

Diskusijas pastarosiomis dienomis visuomenėje keliantis „Helovino“ šventimas dažniausiai yra siejamas su bauginančiais kostiumais, gąsdinimu ir ryškiaspalvėmis dekoracijomis. Tačiau šią progą paminėti galima ir visai kitaip. Lietuvos metų turizmo objekto titulą ne kartą pelnęs Pakruojo dvaras...

Horoskopai liepos 10 dienia

AVINASJūsų sprendimai šiandien - greiti ir nenuspėjami. Šiame žaidime išties neturite sau lygių, tik nemanykite, kad niekas neskaičiuoja taškų! Tik truputėlis sėkmės, ir turėtumėte švęsti pergalę. Audioknyga: KĄ JIE MUMS PADARĖ. Lietuvos gyvenimas traumų psichologijos...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS