18.4 C
Mažeikiai
2024 / 06 / 21

„Rimi“ parduotuvėse prasidėjo „Švaradieniai“: gydytojas pataria, kokių priemonių ieškoti

Ar jau skaitėte?

Valant namus svarbu palaikyti sveikatai palankią gyvenamąją aplinką: pašalinti dulkes, alergenus ir mikrobus, taip pat sukurti tvarkingą ir organizuotą erdvę, kuri prisideda prie bendros – tiek fizinės, tiek ir emocinės – gerovės. Tačiau šeimos gydytojas Valerijus Morozovas pabrėžia, kad kasdieniam valymui užtenka vandens ir muilo, o su cheminiais valikliais nereikėtų persistengti. Prekybos tinklo „Rimi“ komercijos operacijų vadovė Olga Suchočeva dalijasi patarimais, kaip užtikrinti savo ir artimųjų saugumą valant namus cheminėmis priemonėmis bei pabrėžia, kad spalio 17-30 d. vykstančių „Švaradienių“ metu verta rinktis saugias ir gamtai draugiškesnes, švelnesnio poveikio namų švaros priemones.

- Reklama -

Perspėja – su cheminėmis priemonėmis svarbu nepersistengti

Šeimos gydytojas Valerijus Morozovas pasakoja, kad nėra sunku atskirti, kurios cheminės valymo priemonės yra kenksmingiausios žmogui – tai tos, kurios sukelia sveikatos sutrikimų bei yra neaprobuotos Europos Sąjungoje: jos neleistinos naudoti buityje, dažniausiai tai būna pramoninė produkcija.

Šeimos gydytojas Valerijus Morozovas pabrėžia, kad kasdieniam valymui užtenka vandens ir muilo, o su cheminiais valikliais nereikėtų persistengti.

„Valymo priemonės, kurios parduodamos parduotuvėse, paprastai turi ribotą poveikį sveikatai. Tačiau, jeigu bus ignoruojamas tiesioginis cheminių valymo priemonių sąlytis su oda, ji gali išsausėti, atsirasti žaizdų, pasireikšti alergija ar net atsirasti infekcija. Jeigu ant odos visą laiką pilsime net ir natūraliu laikomą valymo priemonę – actą, tikrai liksime su randais ir uždegimais. Bet kuriuo atveju oda liks pažeista, o konkrečiai kaip – priklauso nuo chemijos tipo valiklyje. Nekalbant apie vonios ar kriauklės šveitimą nuo kalkių, kasdieniam namų valymui užtenka vandens ir muilo. O naudojant stipresnes valymo priemones būtina pasirūpinti kokybiškomis valymo pirštinėmis“, – primena V. Morozovas.

Kaip sau padėti kilus alergijai?

Gydytojas pabrėžia, kad labai svarbu nepatingėti ir perskaityti bei sekti ant cheminio valiklio pakuotės esančius nurodymus dėl sveikatos saugos. Be to, nusprendžiant gydyti sudirgusią odą tepalu, V. Morozovo teigimu, būtina įsitikinti, kad yra žinomas jo poveikis.

„Cheminiam valikliui patekus į akis, reikėtų sekti instrukcijas, nurodytas ant jo pakuotės. Dažniausiai paskambinus skubiosios pagalbos numeriu 112 pirmieji patarimai bus duoti priklausomai nuo to, kokia tai medžiaga. Jeigu tai stiprus chlorkalkių arba rūgšties koncentratas, tai itin blogai ir viskas gali pasibaigti regos praradimu. Tačiau jeigu tai tiesiog dirginančios medžiagos, iškart matysite akių paraudimą. Pirma pagalba sau tokiu atveju būtų kuo greičiau po tekančiu vandeniu plauti akis ir jokiu būdu nebandyti trinti ar kitaip mechaniškai šalinti iš akių užtryškusias chemines medžiagas“, – įspėja gydytojas ir priduria, kad kitu atveju patekus cheminių valymo medžiagų ant odos ir jai sudirgus galima po nuplovimo naudoti ir tepalų, tačiau reikia iš anksto žinoti, kaip jis reaguoja su jūsų odos tipu. Nežinant, ar tepalas bus tinkamas, reikėtų dėl to pasitarti su sveikatos specialistu.

Niekada nemaišykite skirtingų valymo priemonių

Rimi. Nuotrauka Žygimanto Gedvilo / BNS.

Valymas cheminėmis priemonėmis gali būti veiksmingas šalinant nešvarumus ir mikrobus, tačiau svarbu imtis atsargumo priemonių, kad būtų užtikrintas šeimos saugumas. Anot prekybos tinklo „Rimi“ komercijos operacijų vadovės Olgos Suchočevos, prieš valant namus cheminėmis priemonėmis būtina įsitikinti, ar žinote, kaip jomis naudotis. Viena svarbiausių taisyklų – tai, kad artimoje aplinkoje nebūtų vaikų ir augintinių, taip pat nemaišyti tarpusavyje nežinomų chemikalų, kurie vėliau galėtų tapti nuodingi.

- Reklama -

„Visada perskaitykite ir laikykitės gamintojo nurodymų, pateiktų valymo priemonės etiketėje. Atkreipkite dėmesį į visus įspėjimus, atsargumo priemones ir rekomenduojamą skiedimo santykį. Taip pat užtikrinkite tinkamą vėdinimą valomoje vietoje. Atidarykite langus ir duris, kad cirkuliuotų šviežias oras. Tai padeda sumažinti garų ir cheminių medžiagų poveikį. Priklausomai nuo produkto, apsvarstykite galimybę dėvėti apsaugos priemones, pavyzdžiui, pirštines, akinius, kaukę ar net respiratorių, jei produktas yra ypač stiprus arba skleidžia kenksmingus garus“, – sako O. Suchočeva.

Taip pat įsitikinkite, kad tvarkantis vaikai ir naminiai gyvūnai nebūtų artimoje aplinkoje, o valymo priemones laikykite jiems nepasiekiamoje vietoje. „Labai svarbu nemaišyti skirtingų valymo priemonių, nebent etiketėje aiškiai nurodyta, kad tai daryti saugu. Maišant chemines medžiagas gali susidaryti nuodingi garai arba kilti pavojingos reakcijos. Be to, nenaudokite daugiau valymo priemonės nei būtina. Naudojant per didelį kiekį, valymo procesas nebus veiksmingesnis, be to, gali būti švaistomas pats produktas. Galiausiai, panaudoję chemines valymo priemones, bent 20 sekundžių plaukite rankas su muilu ir vandeniu, kad pašalintumėte visus likučius“, – rekomenduoja ekspertė.

Verta rinktis gamtai draugiškesnius produktus

Prekybos tinklo „Rimi“ komercijos operacijų vadovė Olga Suchočeva.

Prekybos tinklo „Rimi“ komercijos operacijų vadovė pabrėžia, kad svarbu rinktis saugius, švelnesnio poveikio valymo produktus, nes jie tiesiogiai veikia ir mūsų artimiausią aplinką, ir ilgalaikę planetos būklę.

„Švelnesni valymo produktai paprastai yra pagaminti iš biologiškai skaidžių, netoksiškų ingredientų, todėl jų pėdsakas yra mažesnis. Be to, renkantis sertifikuotas priemones remiamos įmonės, kurios teikia pirmenybę atsakingam tiekimui, etiškam darbui ir mažesniam energijos suvartojimui, taip skatindamos tvaresnę tiekimo grandinę. Rinkdamiesi tvarius produktus, vartotojai atlieka svarbų vaidmenį mažinant žalą aplinkai, tausojant išteklius ir skatinant tvarios praktikos diegimą visose pramonės šakose“, – tikina O. Suchočeva ir kviečia į spalio 17-30 d. vykstantį teminį „Švaradienių“ išpardavimą, kurio asortimentą galima apžiūrėti tiek fizinėse „Rimi“ parduotuvėse, tiek apsilankius www.rimi.lt. Be to, kruopščiai susitvarkyti namus ir sutaupyti padės „Mano Rimi“ lojalumo programa, suteikianti asmeninius pasiūlymus, papildomas nuolaidas arba kaupimą nuo išleistos sumos.

TOP naujienos

Horoskopai liepos 5 dienai

AVINASAr nepastebite, kad pastaruoju metu vis vėluojate? Gal laikas bent trumpai atsipūsti? Jei planuojate dirbti viršvalandžius, bent jau pasirūpinkite, kad turėtumėte trumpų, bet dažnų...

ORAI: Šiandien Lietuvoje daug kur trumpas lietus, aukščiausia temperatūra 15–20 laipsnių šilumos

Šiandien Lietuvoje Daug kur trumpas lietus. Vėjas pietryčių, pietų, pereinantis į pietvakarių, 8–13 m/s, vietomis gūsiai 15–17 m/s. Aukščiausia temperatūra 15–20, pajūryje apie 14...

Ir Kūčioms, ir kasdienai: 3 gardūs ir sotūs virtinių receptai su nebrangiais įdarais – aguonomis, silke ir grybais

Virtiniai arba koldūnai nuo seno yra vienas iš tradicinių Kūčių patiekalų daugelyje namų. Pasirinkimų, kuo juos įdaryti be mėsos, apstu – pradedant pikantiškomis bulvėmis...

Lietuvoje dirba trečdalis jaunimo: darbdaviai jau laukia sugrįžtančių studentų

Rugsėjį į studijas sugrįžtantys studentai darbo užklausų srautą padidina maždaug dešimtadaliu. Tarptautinė ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO) skaičiuoja, kad jauniausių 15-24 metų amžiaus...

Kas svarbiausia pritaikant kambario erdvę būsimiems pirmokams?

Artėjant rugsėjui daugelis šeimų ima sukti galvas – kaip patogiai, funkcionaliai ir praktiškai vaikų kambarį pritaikyti mokyklos sezonui. Šie namų interjero pokyčiai ypač aktualūs būsimuosius pirmokus auginantiems tėvams, nes jiems prireikia mažųjų žaidimų erdvę...

Horoskopas rugpjūčio 15 dienai

AVINASKažkas sukels jūsų pyktį nuolat lįsdamas su mažmožiais į akis. Kodėl negalite viską nuleisti juokais, užuot taip šiurkščiai reagavęs? JAUTISJūsų artimiausi draugai gali susipykti. Tai nebus jūsų problema, kol nesivelsite ne į savo reikalus. Labai...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS