15.3 C
Mažeikiai
2024 / 06 / 21

Pasaulį gelbėja keistuoliai maištininkai – kas jie ir kaip juos atpažinti?

Ar jau skaitėte?

Šiandien, mūsų planetai susiduriant su precedento neturinčiais aplinkosaugos iššūkiais, tvarumo klausimus spręsti imasi ne tik didžiosios organizacijos – į pirmąsias gretas iškyla ir pavieniai asmenys. Šie inovatoriai, dažnai vadinami tvarumo ambasadoriais, vaidina milžinišką vaidmenį skatinant dialogą visuomenėse, verčiantį ieškoti sprendimų klimato kaitos, gamtosaugos ir kitose tvarumo srityse. Kas jie tokie? Kaip juos atpažinti? Ar jų turime Lietuvoje? Kokie veidai vis dar lieka paraštėse?

- Reklama -

„Tvarumo ambasadoriai – tai žmonės, kurie rodo nepalaužiamą atsidavimą aplinkosaugos klausimams, pasisako už tvarų veikimą, politiką ir gyvenimo būdą. Jų įtaka pasireiškia skirtingose veiklos srityse, įskaitant klimato kaitos švelninimą, gamtos išteklių išsaugojimą ir tvarių technologijų skatinimą. Šiandien visiems puikiai pažįstami pasaulinio lygio veidai, tokie kaip Greta Thunberg, Elonas Muskas, popiežius Pranciškus, kurių įtaka tvarumui pasaulyje pasireiškia ne tik retorika, bet ir apčiuopiamais veiksmais – novatoriškomis iniciatyvomis, įtakingų judėjimų skatinimu ar tvarios praktikos integravimu į atitinkamas sritis“, – sako „Baltic Sustainability Awards“ atstovas Kristapas Cirulis.

Kas taps metų tvarumo ambasadoriumi paaiškės „Baltic Sustainability Awards“ apdovanojimų ceremonijoje Rygoje.

Pasak eksperto, tvarumo ambasadorius galima atpažinti iš kelių dalykų. Visų pirma, tai – nuoširdus rūpestis ir užsidegimas spręsti tvarumo keliamus iššūkius. Taip pat šių asmenų daroma įtaka yra matoma plačiai – nacionaliniu, regioniniu ar pasauliniu mastu.

„Jiems būdingas ir tarpdiscipliniškumas – kad paskatintų pokyčius, tvarumo ambasadoriai veikia vadovaudamiesi holistiniu požiūriu, geba vertinti klausimų aktualumą skirtinguose lygmenyse. Šie ambasadoriai aktyviai prisideda prie visuomenės informavimo ir švietimo, jie skatina ir patys imasi įgyvendinti inovatyvius sprendimus rinkoje“, – pagrindinius bruožus vardija K. Cirulis

Veidai slepiasi paraštėse

„Baltic Sustainability Awards“ atstovas akcentuoja, jog nors pasaulinius veidus puikiai pažįstame, Baltijos regione aktyviai veikiantieji dažnai vis dar lieka paraštėse: „Už tvarumo idėjas aktyviai kovojantieji visuomenėje neretai laikomi keistuoliais ir maištininkais. Šiandien populiaru sakyti, kad pokyčiai prasideda nuo kiekvieno iš mūsų, tačiau pastebime, jog tokią atsakomybę prisiimti gali toli gražu ne kiekvienas. Keistuolius, kurie išdrįsta garsiai ir drąsiai išsakyti savo idėjas ir imtis realių veiksmų, siekiame atrasti bei parodyti „Baltijos tvarumo apdovanojimuose“, – pasakoja iniciatyvos atstovas K. Cirulis.

- Reklama -

„Baltic Sustainability Awards“ jau trečius metus inicijuoja tvarumo ambasadorių rinkimus, siekdami pagerbti regione aktyviausius ir metų ambasadoriaus titulo vertus veidus.

Jurgis Kazimieras Staniškis – profesorius, technologijos mokslų daktaras, aplinkosaugininkas.

Šių metų „Tvarumo ambasadorių“ nominacijos finalininkais Lietuvoje tapo Jurgis Kazimieras Staniškis – profesorius, technologijos mokslų daktaras, aplinkosaugininkas, kurio mokslinė ir švietėjiška veikla pasauliniu lygiu prisideda prie atsparesnės, teisingesnės ir mažai anglies dioksido į aplinką išskiriančios ekonomikos; Rugilė Matusevičiūtė – didelį dėmesį skirianti aplinkosauginio sąmoningumo didinimui per turinį socialinėje ir tradicinėje žiniasklaidoje ir ką tik sulaukusi kvietimo Oksfordo universitete studijuoti Klimato žurnalistikos programoje; Paulius Chockevičius – miesto bitininkystės ir biologinės įvairovės propaguotojas, organizuojantis mokomuosius seminarus ir skatinantis žaliąją infrastruktūrą.

Kas taps metų tvarumo ambasadoriumi paaiškės „Baltic Sustainability Awards“ apdovanojimų ceremonijoje Rygoje, gruodžio 7 d.

Rugilė Matusevičiūtė – didelį dėmesį skirianti aplinkosauginio sąmoningumo didinimui per turinį socialinėje ir tradicinėje žiniasklaidoje.

„Ekonominė aplinka susiduria su daugybe iššūkių, kurių daugelis susiję su naujais aplinkosaugos ir visuomenės iššūkiais ir galimybėmis. Pripažindami ir pagerbdami tvaria praktika besirūpinančių asmenų pasiekimus, „Baltijos tvarumo apdovanojimai“ inicijuoja teigiamus pokyčius, siųsdami žinią, kad inovacijos ir tvarumas yra neatsiejami nuo verslo sėkmės dabartinių pasaulinių ir ekonominių iššūkių akivaizdoje“, – sako strateginės apdovanojimų metodologijos partnerės „EY Baltic“ atstovas Janis Kaulinšas.

Iš viso „Baltic Sustainability Awards“ apdovanojimuose bus pagerbti reikšmingi pasiekimai tvarumo inovacijų srityje net šešiose kategorijose: klimato inovacijų; žiedinės ekonomikos; energetikos technologijų; socialinių iniciatyvų; miesto plėtros ir tvarumo ambasadorių.

Apie Baltijos tvarumo apdovanojimus

Paulius Chockevičius – miesto bitininkystės ir biologinės įvairovės propaguotojas.

Baltijos tvarumo apdovanojimai – tai kasmetinis renginys, skirtas išskirtinėms Baltijos regiono tvarumo iniciatyvoms įvertinti ir pagerbti. Šių metų Baltijos tvarumo apdovanojimų tema „Atėjo laikas“ siekiama pabrėžti, jog būtina spartinti inovatyvius sprendimus ir imtis ryžtingų veiksmų, kuriant tvarią Baltijos šalių ateitį.

Baltijos tvarumo apdovanojimus rengia inovacijų valdymo įmonė „Helve“ kartu su steigėja ir partnere „Rimi Baltic“. Iniciatyvą remia strateginis metodikos partneris „EY Baltic“, partneriai –„Luminor“ ir Rygos miesto taryba. Daugiau informacijos galima rasti interneto svetainėje www.balticsustainabilityawards.eu.

Kristapas Cirulis
Komunikacijos vadovas
Baltijos šalių tvarumo apdovanojimai

TOP naujienos

„Dievų vaisius“, bet nekainuoja nė euro: paaiškino, ar reikia lupti persimoną ir kaip jį valgyti

Azijoje „dievų vaisiumi“ vadinami persimonai – sveiki, nebrangūs ir be galo skanūs, galintys net gelbėti nuo noro smaližiauti saldumynais. Jau ne vieną rudens sezoną...

Ekspertė siūlo išbandyti 3 įdarytos anties receptus, kurie nustebins netikėtu skoniu

Vilma Juodkazienė, prekybos tinklo „Iki“ maisto ekspertė, pastebėjo, kad lietuviai Kalėdoms ir šventiniam stalui pradėjo ruoštis likus kelioms dienoms iki Kūčių. „Žmonės iš anksto...

Penktą kartą „Rimi Vilniaus maratone“ bėgusi Ieva Swan: „Širdis dainuoja matant tiek aktyvių žmonių vienoje vietoje“

Daugiau kaip devyni tūkstančiai bėgikų sekmadienį kėlėsi anksčiau, kad sudalyvautų kasmetiniame bėgime „Rimi Vilniaus maratonas 2022“. Tiek profesionalūs sportininkai, tiek mėgėjai rinkosi iš kelių...

Horoskopai birželio 9 dienai

AVINASEsate laimingas, turėdamas tiek gerų draugų, tad gerai praleiskite laiką kartu. Nesivarginkite analizuoti nei veiksmų, nei jausmų. Ypač suaktyvės meniniai polinkiai. JAUTISIšskirkite svarbiausią dalyką savo...

Dalį teisinių klausimų galima išspręsti be teismo: kokiais atvejais padės notarai ar antstoliai

Teisinius klausimus, tokius kaip santuokos nutraukimas abiejų sutuoktinių sutikimu, kai sutuoktiniai neturi nepilnamečių vaikų, tėvystės pripažinimas, vedybų sutarties pakeitimas, leidimų būsto, kai jis laikomas šeimos turtu, pardavimui ar įkeitimui išdavimas ir kt., nuo šiol...

Kaip rajono gyventojai kovos su kylančiomis energijos kainomis

Brangstant šildymui Lietuvos gyventojai pasiryžę investuoti į geresnę būstų šilumos izoliaciją – to ketina imtis vienas iš penkių namų savininkų, rodo „Kingspan Insulation“ užsakymu atliktas tyrimas. 70 proc. šalies gyventojų sunerimę dėl brangstančio šildymo „Jei anksčiau...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS