15.4 C
Mažeikiai
2024 / 07 / 17

Nuo naujųjų metų dvigubai didėja mėgėjų žvejybos leidimų kainos

Ar jau skaitėte?

Sausio 1 d. įsigaliojus Seimo priimtoms Mėgėjų žvejybos įstatymo pataisoms, už mėgėjų žvejybos leidimą žvejoti valstybiniuose žuvininkystės vandens telkiniuose, kuriuose neorganizuota limituota žvejyba, bus mokama: dviem paroms – 3 eurai; mėnesiui – 10 eurų; metams – 30 eurų.

- Reklama -

Už mėgėjų žvejybos leidimą žvejoti paleidžiant žuvis valstybiniuose žuvininkystės vandens telkiniuose, kuriuose neorganizuota limituota žvejyba, bus mokama mėnesiui – 10 eurų; metams – 25 eurai.

Iliustracinė nuotrauka iš socialinių tinklų.

Už mėgėjų žvejybos leidimą žvejoti valstybiniame žuvininkystės vandens telkinyje, į kurį neišduotas leidimas naudoti žvejybos plotą ir kuriame organizuota limituota žvejyba, išskyrus lašišų ir šlakių limituotą žvejybą, bus mokama: parai – 5 eurai; savaitei – 15 eurų; mėnesiui – 30 eurų.

Už vienos paros mėgėjų žvejybos leidimą lašišų ir šlakių limituotai žvejybai bus mokama 15 eurų, jeigu žvejojama paleidžiant visas sugautas lašišas ir šlakius, – 5 eurai.

Mėgėjų žvejybos leidimas žvejoti vieną parą valstybiniame žuvininkystės vandens telkinyje, į kurį išduotas leidimas naudoti žvejybos plotą ir kuriame organizuota limituota žvejyba, kainuos 15 eurų.

Įstatymo pataisos leidžia privatiems žuvininkystės vandens telkinių savininkams nustatyti mėgėjų žvejybos leidimų kainas jiems nuosavybės teise priklausančiuose žuvininkystės vandens telkiniuose.

- Reklama -

Žvejoti nemokamai, be mėgėjų žvejybos leidimų, teisę turės asmenys iki 18 metų (iki šiol – iki 16 metų), valstybinio socialinio draudimo pensininkai ir asmenys su negalia, jeigu turi tokią teisę patvirtinantį dokumentą.

Seimo narys socialdemokratas Linas Jonauskas teigia, kad pokyčiai mėgėjų žvejyboje turėtų ne tik prisidėti prie žuvų išteklių gausinimo, bet ir jaunimo užimtumo bei tvaresnės mėgėjiškos žvejybos skatinimo.

„Labai svarbu tai, kad nuo šiol nemokamai žvejoti galės visi iki 18 metų amžiaus. Iki šiol nemokamas mėgėjiškos žvejybos leidimas galiojo tik asmenims iki 16 metų. 16–17 metų paaugliai dažniausiai dar yra išlaikomi tėvų, neturi savo pajamų, daug laiko leidžia su draugais arba namuose prie kompiuterių. Manau, kad nemokama galimybė mėgėjiškai žvejoti iki pat pilnametystės ne tik turėtų teigiamą poveikį paauglių sveikai gyvensenai, bet ir kokybiškam užimtumui. Taip pat pagaliau Lietuvoje galime aktyviau skatinti daugelyje užsienio valstybių propaguojamą tvarios mėgėjiškos žvejybos praktiką, kai žvejams mėgėjams paleidžiantiems sugautas žuvis bus taikomas gerokai mažesnis žvejybos leidimo įkainis. Mėgėjiškos žvejybos leidimas, nesuteikiantis teisės paimti sugautas žuvis, kainuos 10 eurų mėnesiui ir 25 eurų metams“, – komentuodamas įsigaliojusias įstatymo pataisas Eltai sakė Seimo narys Linas Jonauskas.

Iki šiol žvejo mėgėjo bilietas žvejoti valstybiniuose žuvininkystės vandens telkiniuose kainavo 1 euras 40 centų dviem paroms, 5 eurai mėnesiui ir 14 eurų metams.

Mėgėjų žvejybos įstatymo pataisas Seimui pateikusi Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkė Aistė Gedvilienė yra sakiusi, kad mėgėjų žvejybos leidimų kainos nesikeitė jau 11 metų.

Nuo naujųjų metų įsigaliojusias Mėgėjų žvejybos įstatymo pataisas Seimas priėmė pernai lapkričio 21 d.

Jadvyga Bieliavska (ELTA)

 

TOP naujienos

Teismas dukters dėl netinkamo gydymo netekusiai motinai priteisė 30 tūkst. eurų neturtinei žalai atlyginti

Apeliacinis teismas panaikino apygardos teismo sprendimą, kuriuo buvo atmestas 20-metės dukters dėl netinkamo gydymo netekusios motinos ieškinys dėl 60 tūkst. eurų neturtinės žalos atlyginimo,...

Šiais mokslo metais nemokamai plaukti mokysis daugiau antrokų

Kartu su naujais mokslo metais startuoja ir naujas projekto „Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“ sezonas. Šįmet nemokamas plaukimo pamokas galės lankyti apie 10...

Žinomas treneris: trys klaidos, kurias daro tėvai mokydami vaikus plaukti

„Didelę dalį iš „tėvų mokyklos“ į baseiną ateinančių vaikų plaukti tiesiog mokome iš naujo, „nuo nulio“. Tėčiai, mamos, seneliai ir kiti artimieji, net jei...

Statybininkai ir kelininkai pusdieniui stabdys darbą valstybinės reikšmės objektuose

Statybos ir kelių tiesimo įmonės šį penktadienį, gegužės 13 d., nuo 12 valandos pusdieniui stabdys darbus valstybinės reikšmės ir visuomeninės paskirties objektų statybvietėse ir...

Už neteisėtai Utenos rajone sumedžiotą tauriojo elnio jauniklį teks sumokėti beveik 5,5 tūkst. eurų

Sausio 4 d. vakarą Aplinkos apsaugos departamento Utenos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai Utenos rajone, „Dvarašilio“ medžiotojų klubo medžioklės plotų vienete, sulaikė asmenį, neteisėtai sumedžiojusį taurųjį elnią. Pažeidėjui gresia bauda iki 1 800 eurų,...

Legendinė daina atgimė naujai: Remis Retro ir YVA pristato singlą – „Panelė Verta Milijono“

Remis Retro ir grupė YVA pristato netikėtą bendrą kūrinį – atnaujintą, legendinės dainos – „Panelė Verta Milijono“ versiją. Šį, jaunatvišką skambėsį įgavusį singlą, atlikėjai išleidžia drauge su didžiausia muzikos leidybos kompanija - „Universal Music...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS