21.2 C
Mažeikiai
2024 / 07 / 14

Nemokamai ir be eilių: „Iki“ darbuotojai gali lengviau sulaukti geidžiamų specialistų konsultacijų

Ar jau skaitėte?

Tokiame dinamiškame sektoriuje kaip mažmeninė prekyba darbuotojų psichologinė sveikata ir emocinė savijauta yra ypač svarbu. Lietuvoje nutįsus eilėms pas psichologus, „Iki“ darbuotojams laukti nereikia – profesionalios pagalbos jie gali sulaukti tada, kai jos reikia. Darbuotojams įkurta speciali anoniminė ir nemokama psichologinė linija „Kaip jautiesi?“ – tai tik viena iš priemonių, kaip rūpinamasi komanda.

- Reklama -

„Mūsų siūlomos naudos visiems darbuotojams padeda puoselėti visapusišką komandos narių ir jų šeimų gerovę – nuo finansinio saugumo iki fizinės ir emocinės sveikatos. Palaikymu grindžiamas požiūris į kolegas ir dėmesys nuolatiniam darbuotojų sąlygų gerinimui padeda kurti tokią aplinką, kuri būtų saugi, tačiau motyvuojanti tobulėti“, – sako Nijolė Kvietkauskaitė, „IKI Lietuva“ generalinė direktorė.

Pasak N. Kvietkauskaitės, siekiant nuolat gerinti darbo sąlygas, „Iki“ reguliariai peržiūri ir kelia algas, turi sukūrusi patrauklią priedų sistemą, siūlo plačias karjeros galimybes, visus darbuotojus draudžia papildomu sveikatos draudimu, kuris padeda komandai taupyti laiką ir pinigus. Taip pat – investuoja į priemones, kad darbuotojai jaustųsi gerai tiek fiziškai, tiek psichologiškai.

Patogu ir greita – emocinę sveikatą galima stiprinti telefonu

Prieš 3 metus pandemijai atnešus naujų iššūkių, „Iki“ nusprendė dar aktyviau rūpintis emocinės sveikatos stiprinimu – buvo sukurta telefono linija specialiai „Iki“ darbuotojams, kurioje anonimines konsultacijas teikia profesionali psichologė.

Darbuotojai gali sulaukti pagalbos tuomet, kai jaučia stresą, nerimą ar susiduria su rimtesniais psichologiniais iššūkiais, o gal tiesiog nori pasidalinti savo išgyvenimais ar emocijomis. Labai patogu tai, kad pasikalbėti galima telefonu, nereikia vykti fiziškai pas specialistus.

„Siekėme atliepti darbuotojų lūkesčius – kad pagalbos jie sulauktų greitai, profesionaliai, patogiai ir nemokamai. Ne ką mažiau svarbu ir anonimiškumas. Kaip žinia, nors apie psichologinę pagalbą visi kalbame vis drąsiau, kreipiantis konsultacijos labai aktualu konfidencialumo aspektas. Jis skambinant telefonu į liniją yra visuomet užtikrinamas“, – pasakoja Monika Milė, prekybos tinklo „Iki“ Žmonių ir kultūros departamento vadovė.

- Reklama -

Pasak jos, darbuotojai, kurių bendrovėje yra 5,5 tūkst., vertina tai, kad darbdavys siūlo nemokamų konsultacijų galimybę. Tai labai svarbus žingsnis prisidedant prie psichologinės darbuotojų gerovės, kuri ir padeda kurti gerą mikroklimatą įmonėje.

„Apie psichologinę savijautą organizacijoje kalbame labai daug ir atvirai. Turime rubriką „Būkime sveiki“, kur dalijamės patarimais, iniciatyvomis, darbuotojai gali dalyvauti nuotoliniuose seminaruose ir e-mokymuose įvairiomis temomis: nuo atsparumo stresui iki psichologinio smurto prevencijos ar emocijų valdymo. Mums rūpi, kad darbuotojai turėtų patogias galimybes tobulėti tiek karjeros, tiek emocinio intelekto prasme“, – pasakoja M. Milė.

Tvirtą komandą kuria priemonių visuma

„Iki“ rūpinasi ir fizine darbuotojų sveikata – kartu dalyvauja žingsnių skaičiavimo iššūkiuose, taip pat ėjimo, bėgimo, važiavimo dviračiais iniciatyvose, rengia interaktyvius mokymus apie sveiką mitybą, mankštas darbo vietoje ir žygius po Lietuvą.

Tuo tarpu papildomas sveikatos draudimas užtikrina, kad pas medikus „Iki“ darbuotojams būtų galima patekti greičiau. Jis taip pat taupo pinigus – draudimą galima naudoti iš dalies arba visiškai padengiant išlaidas už ambulatorinį ar stacionarų gydymą ir diagnostiką, odontologijos paslaugas, profilaktinius ir periodinius sveikatos patikrinimus, vaistus, medicininius prietaisus bei maisto papildus.

Toks įvairiapusis požiūris į darbuotojų finansinę, fizinę ir emocinę gerovę buvo įvertintas: prekybos tinklas buvo apdovanotas prestižiškiausiu „Top Employer 2023 Lietuva“ sertifikatu.

Tačiau, pasak M. Milės, dar daugiau pasako faktas, kad vienas iš keturių „Iki“ darbuotojų prekybos tinklo komandoje yra jau ilgiau nei 10 metų. Toks lojalumas liudija pasitikėjimą patrauklias darbo sąlygas užtikrinančia bendrove.

„Iki“ garsėja savo komandiškumu, o gerą atmosferą darbe puoselėjame plačia iniciatyvų visuma ir dėmesiu kiekvienam darbuotojui. Kalbamės atvirai ir nuoširdžiai vieni su kitais, dalinamės iššūkiais, kartu sprendžiame problemas ir kartu džiaugiamės pergalėmis, rūpinamės vieni kitais, kai reikia palaikymo – tik priemonių visuma duoda geriausią rezultatą ir psichologiškai stiprią bei sveiką komandą, kurios dalimi norisi būti“, – įsitikinusi M. Milė.

Apie visas siūlomas naudas, tokias kaip papildomas sveikatos draudimas, nemokami pietūs, nuolaidos „Iki“ parduotuvėse, ir karjeros galimybes visoje Lietuvoje daugiau sužinokite čia: https://iki.lt/karjera/

Vaida Budrienė
„Iki“ komunikacijos vadovė

TOP naujienos

ORAI: Ketvirtadienio dieną daug kur trumpi lietūs, kai kur smarkūs

Ketvirtadienio dieną daug kur trumpi lietūs, kai kur smarkūs. Vietomis perkūnija. Vėjas pietų, pietvakarių, pereinantis į vakarų, šiaurės vakarų, 6–11 m/s, per perkūniją iki...

Pastarąją parą šalyje nukentėjo trys per pėsčiųjų perėjas ėję nepilnamečiai

Pastarąją parą šalyje nukentėjo trys per pėsčiųjų perėjas ėję nepilnamečiai, pranešė policija. Teisėsaugos duomenimis, pirmoji nelaimė įvykio ketvirtadienį, apie 7 val. 55 min. Šakiuose, J....

Po eismo nelaimės skambiname ne skubios pagalbos numeriu, o antrajai pusei?

Kelyje patyrę eismo nelaimę Lietuvos vairuotojai pirmiausia apie ją praneša ne skubios pagalbos tarnyboms, o sutuoktiniui arba partneriui. Tyrimas parodė, kad beveik trečdalis mūsų...

Lietuvoje suaugę vaikai nesusitvarko su finansais be tėvų pensininkų pagalbos

Šeši iš dešimties tėvus pensininkus turinčių Lietuvos gyventojų laiko save finansiškai nepriklausomais ir į kuklias tėvų pajamas nepretenduoja. Vis dėlto, likę keturi pripažįsta, kad...

„oho!” prekės ženklo gaminius žino kas septintas Lietuvos gyventojas, rodo tyrimai

Lietuvoje „oho!” prekės ženklą žino per 70 proc. šalies gyventojų ir dažniausiai jį apibūdina kaip linksmą, šiuolaikišką ir draugišką. Anot bendrovės atstovų, naujausių tyrimų rezultatai savotiškai įprasmina daugiau nei trisdešimties metų bendrovės kelią, kuriant...

ORAI: Antradienio naktį vietomis trumpas lietus, rūkas

Antradienio naktį vietomis trumpas lietus, rūkas. Vėjas nestiprus. Temperatūra 2–7 laipsniai šilumos. Dieną daug kur trumpai palis. Vėjas šiaurės rytų, šiaurės, 7–12 m/s. Temperatūra 12–17 laipsnių šilumos. Trečiadienį daug kur palis, dieną vyraus trumpas, nedidelis...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS