Naujus technologijų metus tradiciškai pradedame su nauja „Samsung Galaxy S“ flagmanų linija. Ji kupina pažangių inovacijų ir drąsių sprendimų, tad neabejotinai pretenduos į metų geriausiųjų telefonų titulą.
„Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas Arnoldas Lukošius jau išbandė naujuosius flagmanus ir įvertino kaip aukštai „Samsung“ užkėlė telefonų kokybės kortelę, kurią vėliau turės peršokti konkurentai.
Dizaino ypatumai ir pasikeitusi galinių kamerų sistema
Kaip ir praėjusiais metais, „Samsung“ vienu metu pristatė net tris flagmanus, besiskiriančius savo dydžiu, kaina ir kai kuriomis funkcijomis.
Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad naujieji modeliai pernelyg nenutolsta nuo praėjusių metų serijos, tačiau yra keletas esminių skirtumų. Ekranas apima beveik visą priekinę korpuso dalį. Kraštinės dar labiau susitraukė ir praktiškai nebeegzistuoja.
Po daugelio metų gamintojas atsisakė praktikos „užlenkti“ ekrano kampus ir pasirinko plokščią dizainą. Tiesa, „Samsung Galaxy S21 Ultra“ modelio ekranas liko šiek tiek lenktas, o „Samsung Galaxy S21“ ir „Samsung Galaxy S21+“ ekranai visiškai plokšti. Tai telefonui suteikia dar daugiau vientisumo. Visų modelių ekranus saugo patvarus naujos kartos „Gorilla Glass Victus“ stiklas.
Savaitgalis su KNYGA
(Audioknygos internetu – Tiems, kas vertina savo laiką)!
Išmaniuosius juosia aliuminis rėmas. Jame įrengti įjungimo bei garso mygtukai, USB-C jungtis ir dviejų nano-SIM kortelių lizdas. „S21 Ultra“ ir „S21+“ modeliai turi prabangiai atrodančią stiklo, o „S21“ – lengvą ir tvirtą plastiko nugarėlę. Pirštų atspaudų jutikliai visuose telefonuose įrengti po ekrano stiklu.
Asmenukių kamera tebėra ekrano viršaus viduryje, bet dar mažesnė, vos matoma. Žinoma, ryškiausias dizaino akcentas – kameros sistema. Ji – iššokanti iš paties korpuso, o tada vėl su juo susiliejanti bei atrodanti gerokai įdomiau už gana nuobodų praėjusių metų stačiakampį.
Plačiajai auditorijai – „Samsung Galaxy S21“
„S21“ galime vadinti bazine flagmano versija. Jis pats kompaktiškiausias (ekrano įstrižainė siekia 6,2 colio), bet tuo pačiu ir toks pat galingas. Galima tikėtis, kad būtent jis bus populiariausias iš visų trijų serijos telefonų.
Galios naujajam modeliui suteiks naujausias „Samsung Exynos 2100“ procesorius. Modelis taip pat gali pasigirti 128 GB vidine atmintimi bei 8 GB operatyviąja atmintimi (RAM). Baterijos talpa siekia 4000 mAh. Telefonas, kaip ir pridera moderniam flagmanui, atpažįsta 5G ryšio bangas, taip pat veikia su „Wi-Fi 6“ ir „Bluetooth 5.1“ technologijomis.
Išmaniojo kameros sistemoje yra trys objektyvai: 12 MP plataus kampo, 12 MP itin plataus kampo ir 64 MP pagrindinis. Ja darytas nuotraukas bus galima apžiūrėti naujos kartos dinaminiame „AMOLED 2x“ ekrane su 120 Hz vaizdo atkūrimo dažniu. Toks ekranas maksimaliai sumažina mėlynos šviesos sklidimą, taip apsaugodamas vartotojo akis.
Norintiems šiek tiek daugiau – „Samsung Galaxy S21+“
Nuo savo mažesniojo brolio „S21+“ skiriasi tuo, kad čia visko tiesiog daugiau. Visų pirma, modelis yra gerokai didesnis. Jo dinaminio „AMOLED 2x“ ekrano įstrižainė siekia net 6,7 colio. Ekranas vaizdą atkuria 8K raiška.
Kameros sistema, procesorius, vidinė atmintis bei palaikomi ryšio standartai tokie patys, kaip ir „S21“ modelyje, bet gana ženkliai skiriasi baterijos talpa. Ji čia siekia net 4800 mAh.
Kyla klausimas kurį įrenginį rinktis? Bazinė versija labiau patiks ieškantiems kompaktiškumo. O „Plus“ versiją verta rinktis žiūrintiems daugiau vaizdo turinio bei mobiliųjų žaidimų fanams. Didesnis ekranas tiek vienu, tiek kitu atveju užtikrins dar labiau įtraukiančią patirtį.
Geriausias iš geriausių – „Samsung Galaxy S21 Ultra“
Naujosios linijos pažiba – galingasis „S21 Ultra“ modelis. Pernai pasirodęs pirmasis „Ultra“ flagmanas visus nustebino savo pajėgumo skaičiais, prilygstančiais gana neblogam nešiojamam kompiuteriui. Naujoji modelio versija vėl verčia išsižioti. Visų pirma, ji dar didesnė. Įrenginio ekrano įstrižainė siekia 6,8 colio.
AMOLED ekranas vaizdą atkuria „WQHD+“ raiška, be to, jis turi išmanųjį (prisitaikantį) 120 Hz vaizdo atsinaujinimo dažnį. Modelį galima pasirinkti su 128, 256 arba 512 GB vidine atmintimi. Talpi ir jo baterija – net 5000 mAh.
Čia įrengta keturių kameros objektyvų sistema. Ji susideda iš 108 MP pagrindinio, 12 MP plataus kampo ir dviejų 10 MP telephoto objektyvų. Įspūdinga ir 40 MP asmenukių kamera.
Galų gale, „Samsung Galaxy S21 Ultra“ turi ir vieną ypatingą naujovę. Tai išmanusis pieštukas, anksčiau buvęs „Galaxy Note“ serijos atributu. Šis žingsnis netgi paskatino diskusijas, esą „Samsung“ ruošiasi pastarosios linijos atsisakyti. Gamintojas tokius gandus neigia ir sako, kad taip tiesiog norima „S21 Ultra“ pirkėjams suteikti dar daugiau vertės.
Kitos intriguojančios naujienos
„Samsung Galaxy Unpacked“ renginio metu gamintojas pristatė ir daugiau naujienų. Visų pirma, dar kartą buvo patvirtinta žinia, kad „Samsung“ įsipareigoja savo vartotojams mažiausiai trejus metus operatyviai teikti programinės įrangos atnaujinimus. Naujieji telefonai vartotojus pasieks su „Android 11 One UI 3.0“ versija, tad tai reiškia, kad galėsite būti ramūs, jog, atėjus laikui, gausite ir „Android 12“, ir 13, ir 14. Atrodo, smulkmena, tačiau „Android“ ekosistemoje tai labai ilgai buvo gana opi problema, trukdžiusi konkuruoti su „iOS“.
Kita intriguojanti naujiena – naujos belaidės ausinės „Samsung Galaxy Buds Pro“. Rimčiausiu „Apple AirPods“ konkurentu tituluojamas prietaisas pasižymi subtiliu dizainu, kuriame tarsi susilieja originalūs anksčiau išleistų ausinių versijų „Samsung Galaxy Buds“ sprendimai ir „Samsung Galaxy Buds Live“ pupos forma. Ausinės taip pat atkuria erdvinį garsą, pasižymi puikia ištverme ir patogiai laikosi ausyje. Be to, šiuo metu, įsigyjant telefoną, jos yra dovanojamos.
Jūsų dėmesiui – A. Lukošiaus „Samsung Galaxy S21“ serijos video apžvalga:
Andrius Baranauskas
„Tele2“ korporacinės komunikacijos direktorius Baltijos šalims