7.2 C
Mažeikiai
2024 / 03 / 29

Nauja pažangi chirurginė įranga leis dar labiau padidinti pacientų saugumą

Ar jau skaitėte?

Vienas iš privačios medicinos lyderių Lietuvoje Medicinos diagnostikos ir gydymo centras investuoja į šiuolaikinę chirurgijos įrangą ir įsigijo Lietuvoje dar naują keturis kartus didesnės nei įprasta (4K) raiškos laparoskopinę-artroskopinę įrangą bei elektrochirurginę-ultragarsinę sistemą. 85 tūkst. eurų siekiančios investicijos leis užtikrinti dar didesnį atliekamų operacijų saugumą: sumažinti galimų komplikacijų riziką, sutrumpinti operacijų atlikimo laiką ir užtikrinti sklandesnį gijimo procesą po jų.

- Reklama -

Pasak Medicinos diagnostikos ir gydymo centro direktoriaus pavaduotojo chirurgijai, abdominalinės chirurgijos gydytojo Alfredo Songailos, 4K vaizdo raiškos laparoskopinė sistema šiuo metu yra viena pažangiausių chirurgijoje naudojamų vaizdo atkūrimo technologijų pasaulyje, Lietuvą pasiekusi tik šiemet.

MDGC Direktoriaus pavaduotojas Chirurgijai A. Songaila.

„Pacientų saugumas yra svarbiausias mūsų darbo uždavinys, ir naujos šiuolaikinės technologijos reikšmingai prisideda prie šio uždavinio įgyvendinimo. 4K raiškos laparoskopinė-artroskopinė sistema leis užtikrinti geresnį ir aiškesnį matomumą operuojantiems chirurgams, o tai padės gydytojams greičiau ir tiksliau priimti sprendimus bei sumažinti galimų klaidų, dėl kurių vėliau gali kilti pooperacinių komplikacijų, tikimybę“, – sako A. Songaila.

Jo teigimu, naujoji 4K raiškos sistema taps itin svarbiu Medicinos diagnostikos ir gydymo centre dirbančių pilvo chirurgų, ginekologinės, ortopedinės ir urologinės chirurgijos specialistų asistentu.

Nepamainomu įrankiu chirurgams taps ir kartu su 4K įdiegta elektrochirurginė-ultragarsinė sistema, dar vadinama ultragarsiniu peiliu.

„Ultragarsinis peilis – svarbus įrankis atliekant didesnes laparoskopines operacijas, kurių metu laparoskopiškai gali būti šalinami ir kai kurie vidaus organai, pavyzdžiui, gimda. Šis įrankis padeda reikšmingai sumažinti kraujavimą operacijos metu ir išvengti tokių komplikacijų kaip pooperacinis kraujavimas. Kartu ultragarsinis peilis leis sutrumpinti operacijų atlikimo laiką, vadinasi, ir laiką, kai pacientui taikoma visiška nejautra, t. y. narkozė“, – sako A. Songaila. Jo teigimu, ultragarsinis peilis bus naudojamas ginekologinėms, taip pat pilvo operacijoms atlikti, o ateityje juo galės naudotis ir gydytojai otorinolaringologai (LOR), atlikdami tonzilių šalinimo operacijas.

- Reklama -
Taip pat skaitykite:  Kūdikio planavimas – ką svarbu žinoti ir padaryti prieš pastojant?

Medicinos diagnostikos ir gydymo centre aktyviai plėtojama mažai invazinės chirurgijos kryptis, kai chirurginės operacijos atliekamos taikant laparoskopinės ir artroskopinės (sąnarių) chirurgijos metodus. Jų metu nėra daromi dideli atviri pjūviai – operacijos atliekamos per specialius nedidelius įpjovimus įvedant nedidelę kamerą bei reikiamus instrumentus ir atliekamus veiksmus stebint specialiuose ekranuose. Operuojant laparoskopiškai, tausojamas žmogaus organizmas, greičiau gyja audiniai, mažėja infekcijų tikimybė.

Medicinos diagnostikos ir gydymo centras yra viena iš nedaugelio gydymo įstaigų visame pasaulyje, akredituotų JAV tarptautiniu „Joint Commission International“ (JCI) ligoninės standartu. Tai vienas aukščiausių įvertinimų, kokį gali gauti sveikatos priežiūros įstaiga pasauliniu mastu, patvirtinantis, kad medicinos įstaigoje taikomi aukščiausi paslaugų kokybės ir saugos standartai.

Šiuo metu Medicinos diagnostikos ir gydymo centre įrengtos 5 operacinės, kuriose kasmet atliekama per 3,5 tūkst. įvairaus pobūdžio operacijų. Daugiausia atliekama kelio ir peties sąnarių, taip pat ginekologinių ir pilvo (išvaržų, tulžies pūslės šalinimo) operacijų.

Į Medicinos diagnostikos ir gydymo centro technologijų bei infrastruktūros atnaujinimą per 2019-uosius iš viso ketinama investuoti apie 1 mln. eurų.

Medicinos diagnostikos ir gydymo centras yra vienas privačios medicinos pradininkų Lietuvoje, veikiantis jau beveik 25 metus. Kasmet jame apsilanko per 55 tūkst. pacientų, dirba beveik 200 gydytojų specialistų.

Justina Gustė
Medicinos diagnostikos ir gydymo centras
Komunikacijos projektų vadovė

TOP naujienos

Ypatingas desertas Vilniaus 700-ojo jubiliejaus proga – lyg nuo Radvilų karališko puotos stalo

Šakių rajone esančioje Zyplių dvaro virtuvėje gimsta išskirtiniai patiekalai, kurių receptūros ištakos siekia šimtmečius. Įkvėpimo semiantis iš Vilniui svarbios didikų giminės, kuchmistras Artūras Rakauskas...

Horoskopai rugsėjo 22 dienai

AVINASTikriausiai turėsite kažkokių reikalų su užsieniečiais ar bent jau su svečiais iš kito miesto. Jei tai verslo reikalai, priimti susitarimai bus tvirti ir abiem...

Sveikiau maitintis švenčių periodu – nesudėtinga

Maisto pramonei mažinant produkcijos kokybės standartus ir didinant gamybos apsukas, skanaus greitojo maisto pasiūla vis didėja. Deja, dažnai būtent toks maistas daro didžiausią žalą...

Kovo 1-oji, pirmadienis, pavasaris. Nulinės diskriminacijos diena

Kovo 1-oji, pirmadienis, 10 savaitė. Saulė teka 7.08 val., leidžiasi 17.55 val. Dienos ilgumas 10.47 val. Mėnulis (pilnatis). Nemėgstate juodojo šokolado? 5 priežastys, kodėl verta jį pamėgti Vardadieniai: Albinas,...

Pigūs ir lengvi užkandžiai Helovino vakarėliui: ragauti bus baisu, bet norėsis dar

Helovino vakarėliai Lietuvoje vis populiarėja, o šiurpulingas vakaras reikalauja ir teminių užkandžių. Ką paruošti, jeigu nesate nei pažengęs meistras virtuvėje, nei norite maisto ruošai skirti daug išlaidų? Ne bėda – prekybos tinklo „Iki“ kulinarijos...

Kodėl žodžiai „psichas“, „beprotis“, „nesveikas“ atneša mums daugiau žalos, negu galvojame?

Ar teko kada grįžus namo po įtemptos darbo dienos skųstis namiškiams, kad sukonfliktavote su „šyziku“ bendradarbiu? Arba gūžčioti pečiais, esą kaimynė visai „išprotėjo“, nes net neketina skiepytis ir tiki sąmokslų teorijomis. O pažiūrėjus vakaro...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS