13.8 C
Mažeikiai
2024 / 10 / 09

Mobilūs punktai: reikia skambinti 1808, o ne kreiptis į šeimos gydytoją

Ar jau skaitėte?

Šeimos gydytojo siuntimas vykimui į mobilius punktus, kuriuose pacientams bus imami ėminiai tyrimams dėl naujojo koronaviruso (COVID-19), nereikalingas. Pacientai, 14 dienų laikotarpiu keliavę užsienyje ar turėję sąlytį su patvirtintu ar tikėtinu ligos atveju, jeigu jiems pakilo temperatūra, atsirado kosulys ar dusulys, turi skambinti į Karštąją koronaviruso liniją telefonu 1808, o ne šeimos gydytojui. Ar pacientas turi būti tiriamas, nuspręs Karštosios linijos konsultantas, vadovaudamasis numatytu algoritmu.

- Reklama -

Tokie punktai bus įkurti dešimtyje savivaldybių – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Marijampolės, Tauragės, Telšių, Alytaus, Utenos. Į visoje šalyje veiksiančius punktus žmonės galės atvykti automobiliu, o atlikus tyrimą – važiuoti namo ir būtent namie, o ne ligoninėje laukti rezultatų.


Daugiau informacijos - Sveikatos.info


Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pabrėžia, kad žmonėms būtina žinoti, kaip elgtis prieš skambinant ir vykstant į mobiliuosius punktus, griežtai laikytis visų nurodymų, kuriuos pateiks konsultantai. Jokiu būdu negalima vykti į punktus nusprendus savarankiškai – prieš tai būtina skambinti 1808.

 

Numatyta, kad pacientas, pasireiškus bent vienam ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingam simptomui – staiga pradėjus karščiuoti, kosėti, prasidėjus dusuliui – ir, jei 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo bet kurioje užsienio šalyje ar po sąlyčio su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atveju, pirmiausia turės skambinti į Karštąją liniją trumpuoju telefono numeriu 1808.

Karštosios linijos konsultantas, įvertinęs paciento pateiktus duomenis, priims sprendimą, ar skambinantį žmogų tikslinga ištirti dėl koronaviruso infekcijos. Tuo atveju, jei žmogų bus nuspręsta tirti, jis konsultantui turės pateikti vardą, pavardę, asmens kodą, mobilaus telefono numerį, taip pat nurodyti savivaldybę, iš kurios skambina. Be to, bus klausiama, ar pacientas gali asmenine transporto priemone (pats ar būti atvežtas kito žmogaus) atvykti į mobilų punktą. Jei žmogus galės atvykti pats, su juo susisieks mobilaus punkto koordinatorius ir nurodys laiką ir adresą, kada jam tai padaryti.

- Reklama -

Atvykus į mobilų punktą, žmonėms nebus leidžiama išlipti iš automobilio ir atidaryti lango, kol nebus nurodyta kitaip, instruktuojama, kaip bus vykdoma tepinėlio paėmimo procedūra. Kartu su savimi žmogus turi turėti tapatybę patvirtinantį dokumentą bei A4 formato lapą su užrašytu mobilaus telefono numeriu, kurį, atvykus į mobilų punktą, reikės padėti koordinatoriaus nurodytoje vietoje automobilio salono viduje. Šiuo numeriu bus susisiekiama ir sutikrinami atvykusio žmogaus duomenys.

Langą žmogus turės pradaryti tada, kai mobilios komandos narys to paprašys, tad čia dirbančiųjų specialistų nurodymus būtina atidžiai sekti.

Atlikus tyrimą, žmogus turės važiuoti į namus, izoliuotis ir laukti tyrimo rezultato. Nustačius poreikį pacientą hospitalizuoti, kviečiama GMP ir pacientas transportuojamas į ligoninę.

Tiems žmonėms, kurie negalės į mobilius punktus atvykti patys, savivaldybės įpareigotos užtikrinti pacientų transportavimo paslaugas. Svarbu, kad į Mobilų punktą negalima vykti taksi automobiliu ar viešuoju transportu.

Savivaldybės jau nuo vakar gali organizuoti tokių punktų steigimą. Kuriose vietose tiksliai šie punktai bus įkurti, turi apsispręsti jos pačios.

Mobilūs punktai pradeda veikti tuomet, kai apie tai oficialiai praneša SAM. Savivaldybės įpareigotos tokius punktus įsteigti iki 2020 m. kovo 20 d., t. y. šio penktadienio. Skelbsime apie kiekvieno punkto veiklos pradžią.

SAM Spaudos tarnybos informacija

TOP naujienos

Žengtas dar vienas žingsnis aukštojo mokslo kokybės link

Vakar Seimo Švietimo ir mokslo komitete pritarta Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos siūlymui nuo 2024 m. taikyti vienodus reikalavimus tiek stojantiems į valstybės finansuojamas,...

Horoskopai sausio 18 dienai

AVINASJums bus sunku įgyvendinti savo sumanymą dėl įvairių komplikacijų. Kai kalbėsitės apie savo reikalus su kitais, venkite skubotų sprendimų. Net į siūlomą pagalbą žiūrėkite...

Prekybos tinklas „Rimi“ sumažino daugiau nei 300 mėgstamų prekių įprastas kainas 

„Rimi“ perku ir man ramu“ – tokiu šūkiu prekybos tinklas „Rimi“ skelbia visoje Lietuvoje sumažinęs daugiau nei 300 pirkėjų mėgstamų produktų įprastas kainas, sudarydamas...

Astrologinė prognozė kovo 29-ajai, penktadieniui

AVINAS. Tai gali būti finansinių reikalų diena. Jeigu šioje srityje viskas sutvarkyta, apmokėta, tuomet mintys suksis apie meilės troškimus, erotiką, domins sportas bei pramogos. JAUTIS....

„Iki“ konditeris prancūzas Th. Lauvray atskleidžia kelią į lietuvių širdis – šių ingredientų nerasite...

Kvapniais ir gardžiais kepiniais, desertais garsėjantis prekybos tinklas „Iki“ ne be reikalo užsitarnavęs konditerijos gaminių gerbėjų simpatijas: komunikacijos vadovės Vaidos Budrienės teigimu, šviežios bandelės, tortai ir pyragaičiai jame yra gaminami tik iš aukščiausios kokybės...

Specialistės patarimai apie cukrų: kiek vartoti, kad būtų saugu?

Kuo daugiau cukraus – tuo saldesnis gyvenimas? Su šiuo teiginiu sutinka tikrai ne visi: spintelių lentynose vis dažniau cukrus pakeičiamas natūraliais maisto priedais, o pyragams skaninti renkamės džiovintus vaisius. Vis dėlto pabėgti nuo cukraus,...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS