15.4 C
Mažeikiai
2024 / 07 / 17

Kovo 13-oji: vardadieniai, astrologija, dienos INFO

Ar jau skaitėte?

Kovo tryliktoji, trečiadienis, (trečioji 11-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 292 dienos.

- Reklama -

Savo vardadienius šiandien švenčia Kristina, Liutauras, Liutaurė, Rimgaudas, Rodrigas, Teodora, Vaitilas, Vaitilė, Vaitys, Vaitkanta, Vaitkantas, Varbutas, Varbutė;

rytoj: Batilda, Darkinta, Darkintas, Darmantas, Darminta, Darmintas, Dartautas, Dartautė, Kargauda, Kargaudas, Karigaila, Karigailė, Lygmantas, Lygmantė, Lykantas, Lykantė, Lymantas, Lymantė, Matilda;

poryt: Klemensas, Lionginas, Raigardas, Tautas, Tautgintė.

Savo vardadienius kovo 13-ąją švenčia Kristina, Liutauras, Liutaurė, Rimgaudas, Rodrigas, Teodora, Vaitilas, Vaitilė, Vaitys, Vaitkanta, Vaitkantas, Varbutas, Varbutė.

Dangaus kūnai:

Saulė šiandien teka 6.40, leidžiasi 18.18. Dienos ilgumas – 11.38.

Šiandien – ketvirtoji Mėnulio jaunaties diena.

- Reklama -

Saulė Žuvų ženkle.

Protingos mintys:

„Elkis su tėvais lygiai taip, kaip tu norėtum, kad tavo vaikai elgtųsi su tavimi“ ( Dž. Leopardis).

Lietuva kovo 13-ąją, primena ELTA:

1362 m. kovo 13-balandžio 16 dienomis kryžiuočiai sugriovė Kauno pilį ir pradėjo nuožmiausią kovų prieš Lietuvą etapą, trukusį beveik 20 metų.

1401 m. prasidėjo žemaičių sukilimas prieš kryžiuočius.

1564 m. Lenkijos karalius ir Lietuvos didysis kunigaikštis Žygimantas Augustas paskelbė deklaraciją dėl unijos. Jis teigė uniją suprantąs kaip Lietuvos ir Lenkijos susijungimą, turintį vieną valdovą. Taip pat pareiškė atsisakąs savo dinastinių teisių į Lietuvos Didžiąją Kunigaikštystę.

1886 m. Joniškyje gimė rašytoja, literatūros ir meno kritikė, dramaturgė, prozininkė, poetė, vertėja Sofija Kymantaitė-Čiurlionienė. Mirė 1958 m.

1918 m. Amerikos lietuvių Seimas balsavo už Mažosios ir Didžiosios Lietuvos sujungimą nepriklausomoje valstybėje ir kreipėsi į JAV vyriausybę, skatindamas pripažinti tokią nepriklausomą Lietuvą.

1949 m. padarytas pirmasis radijo įrašas – Aleksandro Puškino kūrybos ištraukas skaitė aktorius ir režisierius Borisas Dauguvietis.

1990 m. Kūno kultūros ir sporto komitetas bei Tautinis olimpinis komitetas nutarė, kad Lietuvos sportininkai nebedalyvaus SSRS čempionatuose.

2004 m. tiesioginis televizijos tiltas „Kristus – Europos viltis“ sujungė Vatikaną ir dešimt į Europos Sąjungą stojančių valstybių, tarp jų ir Lietuvą. Skirtingų Europos šalių žmonės susitelkė bendrai maldai.

2004 m. didžiausia pasaulyje klubinė labdaros organizacija LIONS inauguravo Vilniaus Karaliaus Mindaugo LIONS klubą. LIONS klubas kasmet renka lėšas vaikų knygoms bei socialinio ir emocinio ugdymo programoms Lietuvos mokyklose. Klubas taip pat bendradarbiauja su išsėtinės sklerozės draugija „Feniksai“, kartu su paramos fondu „Padėk gatvės vaikams“ rengia LIONS futbolo turnyrą, kurio metu surinktos lėšos skiriamos socialiai pažeidžiamų vaikų sporto užsiėmimams, aprangai, dalyvavimui stovyklose.

2008 m. Lietuvos diplomatijos istorijos vertybė – Lozoraičių šeimos archyvai tapo Lietuvos nuosavybe. Lietuvių diplomato ir visuomenės veikėjo Stasio Lozoraičio jaunesniojo sukaupta archyvinė medžiaga perduota Lietuvos centriniam valstybės archyvui.

2009 m. Lietuvos karo akademijoje atidengtas skulptoriaus Liutauro Serapino sukurtas bareljefas partizanų generolui Jonui Žemaičiui, minint jo 100-ąsias gimimo metines.

2013 m. Vytauto Didžiojo universiteto Ekonomikos ir vadybos fakultete atidengta stela ministrui pirmininkui Ernestui Galvanauskui (1882–1967), daug nuveikusiam, kad Kaune būtų įkurtas universitetas.

2014 m. eidamas 80-uosius metus Izraelyje mirė garsus rašytojas Icchokas Meras.

Kai kuriuos įvairių metų kovo 13 dienos įvykius priminė ELTA.

TOP naujienos

Pasitikrinkite – ar žinote, kaip atrodo ir kokio skonio yra 10 šių egzotinių vaisių?

Vasarą iki soties atsivalgius lietuviškų miško ir daržo gėrybių, žiemą pats metas nerti į egzotinių vaisių platybes. Pasak Vaidos Budrienės, prekyb7os tinklo „Iki“ komunikacijos...

Lietuviai vis dažniau ieško retų automobilių – toks pirkinys gali nemenkai papildyti kišenę

Nei vienas automobilių entuziastas nepaneigtų fakto, kad gerai išlaikytas, retas automobilis ne tik atkreipia praeivių dėmesį, bet gali tapti ir nebloga investicija. Pasirodo, kad...

Nemalonūs pokalbiai su artimaisiais: kaip reaguoti į klausimus apie šeimos pagausėjimą ar vestuves?

Pasimatymas su seniai matytais artimaisiais ne visada gali būti malonus, ypač tada, kai kalba pasisuka apie vaikus ar vestuves. Specialistų klausiame, kaip reaguoti į...

Šventinio maratono įkarštyje: kaip nugalėti šiuo metu jaučiamą įtampą ir išvengti streso?

Nors artėjantis šventinis laikotarpis daugeliui asocijuojasi su teigiamomis emocijomis ir džiaugsmą keliančiomis akimirkomis, tačiau dažnu atveju jis atneša ir nemažai streso bei nerimo. Dovanų...

Orai šiandien: bus debesuota, vietomis su pragiedruliais

Artimiausią parą per Lietuvą ir toliau keliaus drėgni ciklono debesys. Šiandien Lietuvoje bus debesuota, vietomis su pragiedruliais. Daug kur krituliai, vyraus nedidelis lietus. Vėjas pietų, pietryčių, apysmarkis. Aukščiausia temperatūra 1–5 laipsniai šilumos. Gruodžio 31-os naktį daug...

Giedrius Poska. Ką bendro turi Hamletas ir būsimas pensininkas

„Būti ar nebūti“ – vienas iš tų klausimų, kurį neretai užduoda žmogus, panašiai kaip Viljamo Šekspyro sukurtas personažas Hamletas, siekdamas išspręsti jį kamuojančią dilemą. Pastarasiais metais Lietuvoje didžioji dalis dirbančiųjų dažnai kelia hamletišką klausimą –...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS