18.9 C
Mažeikiai
2024 / 06 / 20

Kelininkai primena, ką būtina žinoti apie keliones per didžiąsias metų šventes

Ar jau skaitėte?

Artėja bene laukiamiausios metų šventės, tad kelininkai yra ne tik pasiruošę reaguoti į besikeičiančias oro sąlygas bei užtikrinti kelių pravažumą, bet ir dalijasi naudingais patarimais visiems šalies vairuotojams. Tam, kad kelionės šventinėmis dienomis įvyktų saugiau ir sklandžiau, 21 tūkstantį kilometrų valstybinės reikšmės kelių prižiūrinti AB „Kelių priežiūra“ prašo vairuotojų būti budriais, nepamiršti apie nuolat besikeičiančias, dinamiškas oro sąlygas, būtinybę įsivertinti maršrutus.

- Reklama -

Pataria, kaip keliauti saugiai

Kaip ir kasmet, vairuotojų prašoma planuotis daugiau laiko kelionės tikslui pasiekti. Žiemą jos būna sudėtingesnės dėl greitai kintančių oro ir eismo sąlygų. Dėl šios priežasties būtina įvertinti nenuspėjamas, mišrias sąlygas keliuose, pasirinkti saugų greitį, stebėti kelio ženklus, ypač tamsiuoju paros metu. Svarbu atsižvelgti ir į tai, kad šventiniu laikotarpiu neišvengiamai laukia ir padidėjęs eismo intensyvumas, automobilių skaičius.

Žiemos darbai. AB „Kelių priežiūra” nuotrauka.

Bendrovė informuoja, kad keliuose net ir šventiniu laikotarpiu nenutrūkstamai dirbs kelių priežiūros mechanizmai – bus vykdomas kelių valymas, slidumą mažinančių medžiagų bėrimas, nes dalyje Lietuvos rajonų išlieka sudėtingų oro sąlygų tikimybė, kurios darys įtaką kelionėms automobiliu. Ypatingą dėmesį sutelkti turėtų pradedantieji vairuotojai.

Svarbiausia kelyje išlikti atidžiais ir neskubėti, atsižvelgti į kelio dangą bei oro sąlygas. Praktika rodo, kad bene pavojingiausia situacija kelyje labiausiai tikėtina nuo 4 iki 8 val. ryto. Ypač atidiems reikėtų būti ties tiltais ir viadukais.

Primenama, kad valstybinės reikšmės keliai yra prižiūrimi pagal penkis priežiūros lygius, o tai reiškia, kad kelių priežiūros darbai atliekami tam tikromis darbo valandomis. Tai ypač aktualu tiems, kurie keliaus šalies krašto, rajoniniais keliais. Pavyzdžiui, tik I-ojo priežiūros lygio keliuose darbas nenutrūksta visą parą, kai tuo metu žemiausiame penktajame priežiūros lygyje darbai vykdomi nuo 9 iki 18 val.

Galimybė pasitikrinti vairavimo sąlygas

Pasitikrinti konkretaus kelio priežiūros lygį, darbų pobūdį ir darbo laiką galima internetinėje svetainėje www.kpl.keliuprieziura.lt. Vairuotojai kviečiami iš anksto, dar prieš kelionę, savarankiškai įsivertinti tikėtiną kelių būklę ir susiplanuoti kur kas lengvesnę bei saugesnę kelionę, išvengti slidžių kelio dangų.

- Reklama -

Visą informaciją apie kelių būklę ir eismo sąlygas valstybinės reikšmės keliuose galima sužinoti www.eismoinfo.lt arba paskambinus į visą parą dirbantį Eismo informacijos centrą trumpuoju tel. numeriu 1871 (kaina 0,09 Eur/min.) bei 8 (5) 232 9677. Jais vairuotojai taip pat kviečiami ir perduoti informaciją apie sudėtingas eismo sąlygas keliuose: kliūtis, duobes, plikledį, suniokotus ženklus ir kt.

Už valstybinės reikšmės kelių priežiūrą žiemą (valymą, slidumą mažinančių medžiagų bėrimą ir kt.) yra atsakinga AB „Kelių priežiūra“. Už vietinių kelių ir gatvių priežiūrą – atsakingos savivaldybės.

AB „Kelių priežiūra“, prižiūrinti magistralinius, krašto ir rajoninius kelius, jau nuo 2023 m. spalio 15 d. dirba budėjimo režimu ir yra pasirengusi bet kurią akimirką siųsti kelių priežiūros techniką. Be to, darbą 24/7 principu vykdo Kauno rajone įsikūręs bendrovės „Kelių priežiūros valdymo centras“, kuris, pasitelkiant modernias technologijas, nuolat stebi Lietuvos kelių būklę bei koordinuoja jų priežiūros darbus.

Žiemos darbams įgyvendinti „Kelių priežiūra“ naudoja 850 įvairių technikos priemonių. Be to, visoje Lietuvoje bendrovė yra suformavusi specialias žiemos tarnybos budėtojų, vairuotojų ir mechanizatorių komandas.

Rimantas Zagrebajev
Komunikacijos skyriaus vadovas
AB „Kelių priežiūra”

TOP naujienos

Kaip keisis kelionės traukiniais, dalyje savivaldybių įvedus karantiną?

„Lietuvos geležinkelių“ grupės keleivių vežimo bendrovė „LTG Link“ dalijasi atmintine keleiviams, kurioje pateikiama informacija apie kelionių traukiniais pokyčius, savivaldybes suskirsčius į žaliąją, geltonąją ir...

Vaikams – virtualios galimybės tapti jaunaisiais gamtos reindžeriais

Karantino laikotarpiu didėja susidomėjimas nemokama Jaunųjų gamtos reindžerių platforma. Joje – vaikams skirti žaidimai ir linksmos užduotys apie gamtą. Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie...

Užsitęsė skrandžio skausmai? Šeimos gydytojas papasakojo, kodėl jų reikėtų neignoruoti

Ar žinote, koks yra vienas dažniausių negalavimų, dėl kurio pacientai kreipiasi į šeimos gydytoją? Tai – skrandžio jautrumas arba skausmas. Įvairiais simptomais pasireiškiančius skrandžio...

Pirmąją Šv. Kalėdų dieną eismo įvykiuose nukentėjo trys eismo dalyviai

Gruodžio 25-ąją, pirminiais duomenimis, policijos pareigūnai užregistravo 2 eismo įvykius, kuriuose nukentėjo eismo dalyviai. Šiuose eismo įvykiuose nukentėjo 3 žmonės. 13.30 val. Kaune, Jėgainės gatvėje,...

Lietuvoje praūžė pirmoji koronaviruso banga: ko galime laukti ateityje?

Lietuvoje paskelbus karantiną, gyventojai ėmė šluoti vaistinių lentynas ir į krepšelius dėjo įvairiausius vaistus, maisto papildus ir būtiniausias apsaugos bei higienos priemones. Nemaža dalis šių krepšelių buvo virtualūs – koronaviruso pandemija paspartino e. prekybos...

Galiūnas Ž. Savickas įspėja: „Neteisingai sportuodami žmonės gali ir stipriai susižeisti“

Žymus Lietuvos sportininkas, galingiausio pasaulio žmogaus titulą ne kartą apgynęs Žydrūnas Savickas džiaugiasi, jog aktyvus gyvenimo būdas, sveika mityba bei lankymasis sporto klubuose tampa vis labiau populiarėjančiais reiškiniais. Tačiau žinomas vyras atviras – sportuojant...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS