Surasti norimą produktą, kuris optimaliai išpildytų kainos ir kokybės poreikius – nelengva. Dažnam vartotojui yra pažįstama situacija, kai po kelių valandų naršymo internete vis dar liekama tuščiomis rankomis, o el. parduotuvėse randami pasiūlymai nepadeda išsirinkti. Nors daugelis el. parduotuvių naudoja įvairius sprendimus tam, kad sulauktų mūsų dėmesio, pavyzdžiui, nuolaidas, spec. pasiūlymus, sezoninius išpardavimus ar lojalumo planus, tai ne visada leidžia būti tikriems, jog gauname geriausią individualų pasiūlymą.
Siekiantiems nepasimesti informacijos gausoje bei sutaupyti, „Omniva LT“ komercijos vadovas Justinas Pileckas dalinasi svarbiausiais patarimais, padėsiančiais apsipirkti internetu efektyviau:
1. Planuokite pirkinius iš anksto
Jei norite sutaupyti, atminkite – geriausius pasiūlymus rasite planuodami pirkinius iš anksto. Nors tai intuityvu, tačiau dažnas pirkėjas šį patarimą yra linkęs nepelnytai nuvertinti.
„Ko gero visi esame pastebėję, kad didžiausių akcijų ar nuolaidų metu pilna prekės kaina atrodo didesnė, nei mes ją prisimename. Kartais tam tikri verslininkai prieš akcijas padidina pirminę prekės kainą ir taip mėgina gudrauti, siekdami įtikinti pirkėją, kad nuolaidos procentas yra didesnis, nei yra iš tikrųjų, arba, kad tai yra vienintelė galimybė įsigyti produktą tokia patrauklia kaina. Norint išvengti pardavėjų pinklių, apsiperkant internete vertėtų patikrinti prekės kainos istoriją, naudojantis specialiomis aplikacijomis ar kainų palyginimo portalais. Jei pirkinys nėra itin skubus, pasirinktose programose galite išmėginti funkciją, kuri jus įspėtų pirkinio kainai nusileidus žemiau jūsų pageidaujamos sumos“, – teigia J. Pileckas.
Vienas iš daugiausiai vartotojų dėmesio sulaukiančių kainos stebėjimo įrankių – „ShopSavvy“. Šis nemokamas įrankis pasiekiamas naudojant kompiuterį ar išmaniuosius telefonus. Įsidiegus programėlę tereikia įvesti norimų produktų QR arba brūkšninius kodus ir automatiškai gausite geriausios kainos pasiūlymus skirtingose parduotuvėse. Naudojimasis programėle yra paprastas, o apie nukritusią produktų kainą būsite informuojami elektroniniu paštu.
2. Prieš įsigyjant prekę – palyginkite
Sudužo išmanusis telefonas, sugedo skalbyklė ar šaldytuvas? Gyvenime nutinka visko, tačiau net ir atsiradus neplanuotoms išlaidoms tikrai galime nepermokėti už pirkinius. Nors neplanuotų pirkinių neišvengsime, tačiau apsipirkti pernelyg neišlaidaujant vis tiek įmanoma – tereikia akylai stebėti prekeivių pasiūlymus.
„Neskubėkite prekės įsigyti pirmoje aplankytoje elektroninėje parduotuvėje. Natūralu, kad ieškodami reikalingos prekės patikriname skirtingus modelius, apsvarstome jų privalumus, trūkumus, kainų skirtumus. Skirtingų tiekėjų parduotuvėse to paties produkto kainos gali skirtis keliomis dešimtimis eurų. Tam, kad lyginimo veiksmas būtų kuo paprastesnis ir neatimtų daug laiko ar jėgų, naudokitės kainų palyginimo svetainėmis bei naršyklės plėtiniais, pavyzdžiui, tarp vartotojų populiariu „Honey“ sprendimu“, – sako J. Pileckas.
3. Prenumeruokite naujienlaiškius
Jei turite galimybę – užsiprenumeruokite prekybininkų naujienlaiškius. Daugelis el. parduotuvių juose ne tik skelbia apie išpardavimus, bet ir suteikia papildomą nuolaidą naujai užsiregistravusiems vartotojams, siūlo nemokamą pristatymą.
Jeigu nuogąstaujate, kad su dar vienu papildomu naujienlaiškiu perpildysite savo el. pašto dėžutę, o realios naudos nebus daug, nepamirškite, kad naujienlaiškių prenumeratą galite bet kada atšaukti.
4. Prekes siųskitės išmaniai
„Sparčiai auganti elektroninė prekyba sudaro galimybes įsigyti prekių, kurių nerandame Lietuvos fizinėse ir internetinėse parduotuvėse. Prekyba iš užsienio parduotuvių didina galimybes sutaupyti, kadangi užsienio parduotuvės susiduria su didesne konkurencija. Išvystyta paštomatų infrastruktūra Lietuvoje ženkliai prisideda prie teigiamos klientų patirties, o prekes siųstis iš užsienio yra vienodai patogu, kaip ir iš Lietuvos parduotuvių. Savo klientams užtikriname intuityvų naudojimąsi mūsų paštomatais, tad jais patogu naudotis tiek siuntas gaunant, tiek jas grąžinant. Pristatymas į artimiausią paštomatą yra mažiausiai vartotojus varžantis pristatymo būdas, kuris taupo klientų laiką ir pinigus, yra tvaresnis pasirinkimas“, – pažymi J. Pileckas.
„Omniva LT“ atstovas primena, kad prieš investuojant laiką ir ieškant prekių užsienio el. parduotuvėse, vertėtų įsitikinti, kad atitinkama bendrovė pristato užsakymus ir į Lietuvą.
5. Dalyvaukite lojalumo programose
Dalyvavimas lojalumo programose iš pradžių skamba tarsi būdas pritraukti naujus vartotojus, tačiau tai yra nebloga galimybė pirkėjams papildomai sutaupyti.
„Nors lojalumo programos, grąžinančios nedidelę dalį išleistos sumos atsiskaitant mokėjimo kortele, dažniau aptinkamos užsienio šalyse, tačiau tokių programų galima rasti ir Lietuvoje. Lojalumo programų pasiūlymus atrasite skirtingose el. parduotuvėse, pavyzdžiui, prekybos centrų, drabužių parduotuvių ar aviakompanijų svetainėse bei daug kitų vietų. Tiesa, atminkite, jog dažniausiai lojalumo programų dalyviai apdovanojami ne į sąskaitą grąžinamais pinigais, o taškais, kuriais galite padengti dalį sumos kitų apsipirkimų metų“, – apibendrina J.Pileckas.
Vadimas Komarskis
OMNIVA komunikacijos ir rinkodaros vadovas