20.5 C
Mažeikiai
2024 / 07 / 17

Informacinių technologijų ir gyvybės mokslų studentai turės galimybę gauti dvigubus diplomus

Ar jau skaitėte?

Planuojama, kad jau kitais metais dalis informacinių ir ryšių technologijų bei gyvybės mokslų sričių studentų galės pradėti studijas, kurias užbaigę turės galimybę gauti dvigubus diplomus – tiek Lietuvos, tiek ir žinomų Jungtinės Karalystės bei Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) universitetų. Tai patvirtinta pasirašytais susitarimo memorandumais tarp Lietuvos, Jungtinės Karalystės ir JAV universitetų.

- Reklama -

„Norėdami pritraukti diasporos jaunimą, studentus iš užsienio studijuoti Lietuvos universitetuose ir tolesnei profesinei karjerai pasirinkti mūsų šalį, turime sudaryti jiems galimybę gauti ne tik Lietuvos aukštųjų mokyklų, bet ir žinomų užsienio universitetų dvigubus studijų baigimo diplomus. Bendradarbiavimas su užsienio universitetais leis mums sumažinti kvalifikuotų specialistų trūkumą Lietuvoje ir skatins studentus pasirinkti paklausesnes informacinių technologijų ir gyvybės mokslų studijas. Tai padės mums ateityje pritraukti ir daugiau užsienio investuotojų, kurių pagrindinė atėjimo į Lietuvą sąlyga – talentų pasiūla“, – teigia ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Siekiant pritraukti daugiau užsienio talentų į informacinių technologijų ir ryšių studijas, Vilniaus Tech universitetas ketina bendradarbiauti su Jungtinės Karalystės Glazgo Kaledonijos, Linkolno ir Londono Goldsmiths universitetais. Vytauto Didžiojo universitetas šioje bei gyvybės mokslų srityje ketina užmegzti partnerystę su JAV Misūrio Sent Luiso ir Jungtinės Karalystės Linkolno bei Keele‘io universitetais. Lietuvos sveikatos mokslų universitetas dėl dvigubų diplomų gyvybės mokslų srityje taip pat ketina bendradarbiauti su Keele‘io universitetu.

„Susitarimai dėl dvigubo diplomo studijų programų gali tapti tvirtu pagrindu tolesniam partnerystės formavimui tarp Lietuvos ir Jungtinės Karalystės bei Jungtinių Amerikos Valstijų universitetų. Sėkmingas šių studijų programų startas leis į Lietuvą pritraukti daugiau užsienio studentų, suteiks papildomų galimybių Lietuvos studentams ir progą mūsų aukštosioms mokykloms dalintis patirtimi su užsienio partneriais“, – teigia švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Prognozuojama, kad, įgyvendinus dvigubų diplomų programą, į Lietuvą galėtų atvykti studijuoti apie 3 tūkst. informacinių ir ryšių technologijų ir apie 1 tūkst. gyvybės mokslų studentų.

Dvigubų diplomų programa yra dalis talentų plėtros strategijos ir leistų padidinti kvalifikuotų specialistų skaičių Lietuvoje. Planuojama, kad pažangių technologijų ir žinioms imlių paslaugų sektoriuose specialistų skaičius mūsų šalyje išaugs 4 proc. – iki 17 proc. 2030 metais, o informacinių technologijų sektoriuje studentų skaičius padidės 5 proc. – iki 33 proc. 2030 metais. Tai leistų išspręsti informacinių technologijų specialistų trūkumą mūsų šalyje. Skaičiuojama, kad 2030 m. šių specialistų darbo vietų skaičius Lietuvoje išaugs 42 procentais.

- Reklama -

Su Lietuvos aukštosiomis mokyklomis planuoja bendradarbiauti 15 Jungtinės Karalystės universitetų: Goldsmithso, Lankasterio, Nortumbrijos, Stratklaido, Centrinio Lankašyro, Londono Sičio, Grinvičo, Birmingamo Sičio, Anglijos Ruskino, Glazgo Kaledonijos, Linkolno, Edžhilo, Keele‘io, Safolko, Notingamo Trento, taip pat ir 3 JAV universitetai: Misūrio Sent Luiso, Pietų Floridos universitetai ir Nebraskos universitetas Omahoje.

Tolesnėse derybose dėl dvigubo diplomo partnerystės su Jungtinės Karalystės ir JAV universitetais informacinių ir ryšių technologijų bei gyvybės mokslų srityse dalyvauja beveik visos Lietuvos aukštosios mokyklos, siūlančios informacinių ir ryšių technologijų bei gyvybės mokslų srities programas.

Šį rudenį su aukštojo mokslo tarptautiškumo klausimais dirbanti britų įmonė „Cormack Consultancy Group“ Jungtinės Karalystės ir JAV aukštosioms mokykloms pateikė 36 pasiūlymus dėl strateginės partnerystės programų, kuriose, be minėtų aukštųjų mokyklų, dalyvautų Vilniaus universitetas, Kauno technologijos universitetas, Klaipėdos universitetas, Vilniaus kolegija, Vilniaus verslo kolegija ir Kauno kolegija.

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos
Ryšių su visuomene skyrius

TOP naujienos

Horoskopai liepos 22 dienai

AVINASMielai iškeistumėt kasdienybės rutiną į porą sparnų. Jaučiatės pernelyg neramus, kad galėtumėt nustygti vietoje. Jei nerandate kompanionų, nedvejodamas leiskitės ieškoti nuotykių vienas. JAUTISPasaulis bus jums...

Įsigyti ir išsinuomoti pirmąjį būstą regionuose – palankesnės sąlygos!

Siekiant sudaryti palankesnes sąlygas jaunoms šeimoms įsigyti arba išsinuomoti pirmąjį nuosavą būstą šalies regionuose, pasinaudojant finansine subsidija, Seime priimti patobulinti Finansinės paskatos pirmajam būstui...

Maisto technologė: besikeičiantys vartotojų įpročiai skatina tobulėti ir mokytis

Domėjimasis pasaulinėmis tendencijomis, inovatyvus požiūris į produktus, klientus bei darbuotojus – esminiai maisto pramonės atstovų tobulėjimo elementai, leidžiantys užtikrinti ne tik kokybišką darbų procesą,...

Astrologinė prognozė kitai savaitei

Astrologinė prognozė kitai savaitei, gegužės 20–26 dienoms. AVINAS Savaitės pradžioje nepriekaištingai darbuositės ir mokysitės. Galbūt kelsite profesinę kvalifikaciją, vyksite į konferenciją ar pan. Gali išryškėti jūsų...

Gyvūnų priežiūra vasarą: priminė, kada pastebėjus augintinio negalavimus būtina kreiptis į specialistus

Erkių sukeltos ligos, perkaitimas saulėje, įvairios traumos, vėmimas ar viduriavimas – problemos, su kuriomis ne retai augintiniai susiduria vasarą. Todėl šylant orams veterinarijos specialistai primena svarbiausius gyvūno priežiūros karštuoju sezono metu principus ir dalinasi...

30-metės Ievos gyvenimo vos nesugriovė psoriazinis artritas: „Nors viduje jaučiau didžiulį šoką, vis dar...

Kino industrijoje dirbanti trisdešimtmetė Ieva, kaip ir daugelis jaunų žmonių, didžiausią dėmesį skyrė darbui, visur skubėjo ir per daug nesirūpino savo sveikata. Tačiau atėjo momentas, kai jaunai moteriai teko sustoti, nuo visko atsitraukti ir...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS