11.4 C
Mažeikiai
2024 / 06 / 19

„Iki“ talentus auginasi nuo pirmųjų darbo dienų – įsteigė naują akademiją ir siūlo plačias karjeros galimybes

Ar jau skaitėte?

Kryptingas darbuotojų ugdymas yra „Iki“ ilgalaikės strategijos prioritetas. Įmonė investuoja ne tik į išorinių lektorių mokymo programas – yra įsteigusi Mokymo centrus, veikiančius Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, bet ir skatina vidines ugdymo iniciatyvas, kurios smarkiai padeda auginti darbuotojų kompetencijas.

- Reklama -

Dėmesys ugdymui – nuo pirmosios darbo dienos

Darbuotojų ugdymas bei profesinis tobulėjimas visada buvo ir yra prioritetinė sritis, kuriai skiriama ypatinga reikšmė „Iki“. Nauji komandos nariai darbui parduotuvėse pasiruošia pirmąją dieną praleisdami viename iš Vilniuje, Kaune ar Klaipėdoje veikiančių mokymo centrų. Pasak Žmonių ir kultūros departamento vadovės Monikos Milės, čia darbuotojai artimiau susipažįsta su įmone, jos vertybėmis bei perpranta darbui parduotuvėse reikalingus praktinius aspektus.

„Naujokai išbando darbą kasose, aiškinasi darbo su šviežiomis prekėmis subtilybes. Čia taip pat įrengtos kompiuterių klasės, kuriose darbuotojai gilina žinias, kaip dirbti su vidinėmis įmonės programomis“, –  kalba „Iki“ Žmonių ir kultūros departamento vadovė.

Mokymo centruose praėjusiais metais ėmė veikti ir dar viena „Iki“ ugdymo iniciatyva – Vidinių trenerių klubas. Čia patys darbuotojai dalinasi su kolegomis savo sukaupta profesine patirtimi. Anot „Iki“ atstovės, įmonės profesionalai drauge su išorės partneriais parengė programą, pritaikytą būtent „Iki“ prekybos tinklui. Jos dalyviai mokosi vadovavimo pagrindų, darbo su komanda subtilybių. Patys vidiniai treneriai yra ilgametę patirtį organizacijoje sukaupę darbuotojai, kurie apmokyti pagal specialiai jiems skirta vidinių trenerių programą, apimančią eilę disciplinų: nuo lyderystės, andragogikos iki viešojo kalbėjimo.

„Smagiausia tai, kad vidiniai treneriai ne tik moko kitus, bet ir patys ugdosi mokindami kolegas“, – džiaugiasi M. Milė.

Nauja vidinės karjeros skatinimo iniciatyva

Šių metų pradžioje „Iki“ startavo su dar viena ugdymo programa – „Užauk IKI“ akademija.

- Reklama -

„Visapusiškai rūpinamės kryptingu savo komandos narių profesiniu tobulėjimu ir tam esame parengę itin plačią ugdymo programą. Neseniai įsteigtos „Užauk IKI“ akademijos veiklos pradžia – dar vienas svarbus žingsnis siekiant sudaryti parduotuvių darbuotojams geriausias sąlygas atrasti sritis, kuriose mūsų talentai galėtų auginti savo kompetencijas ir tapti aukščiausio lygios specialistais ar parduotuvių vadovais. Galime didžiuotis komanda, kurios nariai puikiai supranta, kad asmeninio tobulėjimo rezultatai priklauso nuo asmeninių pastangų: juk augti nėra ribų nei specialistui, nei vadovui, o „Užauk IKI“ tam siūlo plačias galimybes. Tai rodo ir aktyvus darbuotojų įsitraukimas tiek ruošiant mokymų programas, tiek jose dalyvaujant“, – sako „IKI Lietuva“ generalinė direktorė Nijolė Kvietkauskaitė.

„Užauk IKI“ akademija yra ilgalaikė vidinės karjeros skatinimo iniciatyva, skirta parduotuvių administracijos darbuotojams, siekiant juos paruošti sekančiam karjeros žingsniui.

„Galime tik pasidžiaugti savo komanda, kurios nariai supranta, kad tobulėti ir augti profesinėje srityje nėra ribų, o „Užauk IKI“ akademija siūlo tam plačias galimybes. Ruošiant mokymų programą naujajai akademijai aktyviai įsitraukė skirtinguose „Iki“ departamentuose dirbantys profesionalai, kurie noriai dalinasi žiniomis bei savo srities profesinėmis paslaptimis“, – teigia M. Milė.

„Užauk IKI“ akademija yra skirta darbuotojams, kurie po veiklos aptarimo pokalbių laikomi organizacijos potencialu. Čia kviečiame ne tik vidinius, bet ir išorinius lektorius, kurie padeda akademijos dalyviams ugdyti „minkštąsias“ lyderystės ir vadovavimo kompetencijas. Drauge su mokymų programa buvo sukurta ir nauja „Užauk IKI“ el. mokymų platforma, kurioje talpinama įvairi papildoma medžiaga – seminarai, paskaitos ir mokomoji medžiaga“, – komentuoja „Iki“ atstovė.

M. Milė pastebi, kad „Užauk IKI“ akademijos naudą jau spėjo įvertinti pirmieji jos dalyviai, kurie po užsiėmimų pasakojo įgiję naudingų žinių ir pajutę papildomą motyvaciją augti kaip profesionalai. Šešių darbo dienų trukmės programoje darbuotojai susipažįsta su svarbiausiais „Iki“ prekybos tinklo departamentais, jų darbo specifika bei visapusiškai pasiruošia kitam karjeros žingsniui.

Greta naujosios „Užauk IKI“ akademijos, mokymų centrų ir vidinių trenerių klubo prekybos tinklas aktyviai įgyvendina ir kitas iniciatyvas. Pavyzdžiui, įkvepiančiuose „IKI Talks“ pristatymuose apsilankantys skirtingų sričių atstovai skaito pranešimus įvairiomis temomis – nuo kosmoso ir psichologijos iki maisto ir kelionių. Tuo metu „IKI Switch“ iniciatyva apima nuotolinius renginius ir vidinės karjeros skatinimui skirtas programas.

„Iki“ tinklas buvo įvertintas prestižiškiausiu „Top Employer 2023 Lietuva“ sertifikatu. Geriausio darbdavio įvertinimą „Iki“ pelnė už visokeriopą rūpinimąsi darbuotojais – nuolatinį darbo sąlygų gerinimą, siūlomas naudas, karjeros augimo galimybes ir nenutrūkstamai kuriamą palankią darbo aplinką.

Tarptautinei „Rewe“ grupei priklausantis prekybos tinklas „Iki“ Lietuvoje veikia nuo 1992 metų. 242 parduotuves visoje Lietuvoje turintis „Iki“ mažmeninės prekybos tinklas – vienas didžiausių šalyje. Tarp didžiausių šalies darbdavių esanti bendrovė yra įdarbinusi apie 5,5 tūkst. darbuotojų. Prekybos tinklas kartu su „Pixevia“ Vilniuje atidaręs penkias autonomines parduotuves su „Iki“ prekių ženklu. Prekybos tinklas taip pat valdo prekių pristatymo į namus startuolį „LastMile“ ir nuosavo prekės ženklo elektroninę parduotuvę.

Vaida Budrienė
„Iki“ komunikacijos vadovė

TOP naujienos

Įsigaliojo griežtesnės baudos už karantino pažeidimus

Nuo šios dienos įsigaliojo griežtesnė atsakomybė už karantino ir saviizoliacijos pažeidimus. Įsigalioję Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimai policijos pareigūnams leis nedelsiant traukti atsakomybėn karantino nesilaikančius...

Šiandien antroje dienos pusėje daug kur palis

Šiandien antroje dienos pusėje daug kur palis. Vietomis griaudės perkūnija. Vėjas šiaurinių krypčių, 5–10 m/s, per perkūniją kai kur gūsiai 15 m/s. Aukščiausia temperatūra...

Papasakojo, kodėl verta rinktis Egiptą atostogoms su šeima: vaikai tikrai nesiskųs, kad nėra ką veikti

Kol Lietuvą stingdo šaltis, organizmui trūksta vitamino D, o žydra dangaus spalva jau spėjo pasimiršti, galite dar pusmetį skendėti melancholijoje arba krautis lagaminus ir...

„Sodra“ atnaujina pensijas – daliai gavėjų jos didės

Kone kas aštuntas senatvės pensijos amžiaus sulaukęs gyventojas vis dar dirba ir daugelis jų jau šį ar kitą mėnesį sulauks atnaujintų – didesnių pensijų....

Vogto telefono paieškos pareigūnus atvedė pas prekiautoją namine degtine (video)

Kuršėnuose esančiame Šiaulių rajono savivaldybės socialinių paslaugų centre apsilankiusį ir vienos darbuotojos telefoną nugvelbusį kuršėniškį bei jo pavogtą daiktą Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato darbuotojai surado tą pačią dieną, iš karto po po...

Ateityje keliausime kitaip: automobilis pamažu nyksta iš statusą nusakančių atributų sąrašo

Stiprų sąlytį su sovietmečiu turėjusios Lietuvos kartos vis dar stebina paradoksais, kuomet savo statusą bando parodyti kuo prabangesniu automobiliu. Tačiau pokyčiai visuomenės savimonėje jau ryškėja: sėkmingi naujosios kartos atstovai nesistengia investuoti į nuosavą automobilį...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS