-1.3 C
Mažeikiai
2022 / 11 / 30

Gruodžio 30 dieną bus skiepijami ir Mažeikių ligoninės medikai

Ar jau skaitėte?

Skaitomiausi

Respublikinėje Šiaulių ligoninėje, kaip ir visoje Lietuvoje bei Europoje, beveik vienu metu pradėtas medikų, dirbančių priešakinėse linijose kovoje su COVID-19 liga, skiepijimas. Į ligoninę atvežta 1000 vakcinos dozių. Pirmąją dieną paskiepyta 110 medicinos darbuotojų. Pirmadienį medikų vakcinavimas vyks ir Moters ir vaiko klinikoje, kur bus įsteigtas antras skiepijimo postas, o gruodžio 30 dieną bus skiepijami ir Mažeikių, Telšių bei Radviliškio – atraminių ligoninių medikai. Pirmieji paskiepyti penki medikai dalyvavo spaudos konferencijoje ir dalinosi ne tik įspūdžiais po skiepo, bet ir darbo su COVID-19 sergančiais ligoniais patirtimi. Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika žurnalistams sakė, kad COVID-19 vakcina yra geriausia Kalėdinė dovana ligoninės medikams.

Pirmoji Covid 19 vakcina paskiepyta Infekcinių ligų skyriaus slaugos administratorė Stefanija Jatulevičienė. Zitos Katkienės nuotrauka.
- Reklama -

Požiūryje į skiepus – lūžis

Pirmiausia skiepijami penkių šiuo metu ligoninėje esančių infekcinių ligų skyrių bei dviejų reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyrių medikai. Sudarytas medikų, norinčių skiepytis sąrašas. Pasak direktoriaus R. Mažeikos, sudarant šiuos sąrašus pastebėta, kad požiūryje į skiepus yra įvykęs psichologinis lūžis ir to, kas dabar stebima tarp medikų, anksčiau nebuvo.

Pirmieji penki sąrašo medikai ir paskiepyti pirmiausi. Visi jie – ligoninėje šiuo metu esančių penkių infekcinių skyrių darbuotojai: gydytojai Aidas Kaušas ir Judita Minickaitė-Katinienė bei slaugytojos Stefanija Jatulevičienė, Zita Rimkuvienė bei Kornelija Urlakytė. Visus juos ir kitus šią dieną skiepyti medikus pasirengusi Vaikų reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus bendrosios praktikos slaugytoja Irena Gailienė.

Garbė būti pirmąja medike ligoninėje, paskiepyta nuo coronaviruso, suteikta vieno iš penkių infekcinių ligų skyriaus slaugos administratorei Stefanijai Jatulevičienei. Karščiuojančiųjų klinikoje buvo įkurtas Infekcinių ligų skyrius ir jam vadovauti ėmėsi jau keturis dešimtmečius ligoninėje dirbanti Stefanija, nors anksčiau tokio darbo nebuvo dirbusi.

Stefanija parodė pavyzdį – būti pirmąją. Ir ne tik skiepijantis. Pasak direktoriaus, ir darbe ji rodo pavyzdį –vadovauja slaugai, dirba su pacientais. Už parodytą sąmoningumą, už atsidavimą medicinai, suvokimą, kad mes turime padėti žmonėms, Stefanija ir atrinkta būti pirmąja.

- Reklama -

Per keturis dešimtmečius ligoninėje dirbanti medikė džiaugiasi, kad per visą pandemiją dirbdama su infekuotais ligoniais pati nesirgo, o dabar dar gali ir pasiskiepyti.

Infekcinių ligų skyriaus vedėjas gydytojas infektologas Aidas Kaušas. Zitos Katkienės nuotrauka.

„Aišku, mes nesitikėjome, kad tą vakciną taip greitai gausime. Galvojome, kad viskas bus po Naujųjų metų. O šiandien tikrai yra džiugi šventė – tiesiog švenčių tęsinys, ir džiaugiamės, kad galėjome pasiskiepyti, ypač pirmieji“, – neslėpdama džiaugsmo kalbėjo medikė.

Skiepai padės suvaldyti situaciją

Respublikinės Šiaulių ligoninės Infekcinių ligų skyriaus vedėjas gydytojas infektologas Aidas Kaušas, drauge su pirmaisiais paskiepytas nuo coronaviruso. Patikinęs žurnalistus, kad skiepijimo procedūra neskausminga, visai infektologų komandai vadovaujantis medikas sakė, kad šio skiepo visi medikai laukė.

„To skiepo laukėme tam, kad suvaldytume susidariusią situaciją, nes matome, kad viruso kitaip neįmanoma suvaldyti. Žmonės serga, užsikrečia, gydosi ir namuose, ir ligoninėse – visokių situacijų mes matome. O skiepas yra labai reali priemonė šiai situacijai suvaldyti“, – sako gydytojas.

Paklaustas žurnalistų, kaip elgtis po skiepo, gydytojas patikina, kad jokių specialių rekomendacijų nėra, tad pataria elgtis kaip ir po gripo ar kito skiepo.

„Žinom tik tai, kad šiandien suleistas skiepas dar neatveria jokių naujų galimybių, nes bus dar antras skiepas, po kurio susidarys imunitetas. Tad kol didesnis skaičius žmonių bus paskiepytas, sulauksime ir vasaros“, – sakė medikas, teigdamas, kad persirgusiems žmonėms susiformuos geresnis ir natūralus imunitetas, galintis būti apie aštuonis mėnesius. Tačiau duomenų apie skiepo suformuotą imunitetą dar nėra ir negali būti – reikia laiko.

Medikams šis skiepas labai svarbus, nes juo bus pradėtas reguliuoti žmonių į gydymo įstaigas srautas. Anot A. Kaušo, medikai vėl galės grįžti į įprastą gyvenimą, galės gydyti ir kitas infekcines ligas, kurių dabar tarsi nebėra.

„Dirbame ir nesusergame“

Moters ir vaiko klinikos Vaikų reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus bendrosios praktikos slaugytoja Irena Gailienė COVID-19 vakcina skiepijo pirmuosius medikus. Zitos Katkienės nuotrauka.

Pirmąją Šiauliuose ir visoje šalyje COVID-19 susirgusią šiaulietę gydžiusi gydytoja infektologė Judita Minickaitė prisiminė ir pandemijos pradžią, kai buvo daugiau baimės ne tik patiems medikams susirgti, bet ir parnešti virusą namo. Tada ir artimieji jautė baimę, kad gali užsikrėsti ir susirgti.

Po truputį ta baimė blėso, nes visi pastebėjo, kad galima dirbti ir neužsikrėsti. O dabar tik paklausia, kada ims tepinėlį ir kokie tyrimo rezultatai.

„Apsaugos priemonės yra geros, mes dirbame ir saugomės kaip ir kolegos užsienyje. Matome, kokios priemonės naudojamos kitose šalyse, tokias turime ir mes, todėl ir dirbame, ir nesusergame“, – pasakojo gydytoja ir patikina, kad ir po skiepo visiškai atsipalaiduoti nebus galima, nes reikia sulaukti, kol susiformuos imunitetas.

Pasak direktoriaus R. Mažeikos, Šiauliai, kaip ir visa Europa, vienu metu sulauks antrosios vakcinos siuntos. Tai palengvins medikų darbą, sumažins ir pacientų nerimą, nes klastingo viruso platintojai gali būti ir medikai. Todėl žinutė, kad medikai yra paskiepyti ir nebesirgs, yra labai svarbi pacientams. Taip bus sumažintas ir kitų uždelstų ligų poveikis žmonėms.

Respublikinėje Šiaulių ligoninėje dirba per 1200 medikų, apie 400 jau persirgo COVID-19. Jau sudaromi sąrašai pageidaujančių skiepytis ne tik medikų, bet ir kitų profesijų darbuotojų. Visus gydymo įstaigose dirbančius medikus planuojama paskiepyti per pirmąjį metų ketvirtį.

Visą dieną skiepijimo poste, kuris įkurtas Konservatyviosios medicinos klinikos kineziterapijos salėje, dirbusiai Moters ir vaiko klinikos slaugos administratorei Ingai Budrienei, ši darbo diena buvo išties šventiška, nes visą dieną supo puiki nuotaika. Medikai džiaugėsi, kad bus paskiepyti, o dar labiau džiūgavo, kai skiepas nesukėlė jokių neigiamų reakcijų.

Zita Katkienė
Respublikinės Šiaulių ligoninės
viešųjų ryšių specialistė

spot_img
spot_img

Advento pradžiai – 3 pasninko patiekalų idėjos: gaminkite sveikai, bet sočiai

Iki didžiųjų metų švenčių liko mažiau nei mėnuo. Ir nors švenčių laukimas asocijuojasi su nuolatiniu skubėjimu, reikėtų nepamiršti ir tikrosios advento reikšmės, kuri simbolizuoja rimtį ir susikaupimą. Ne išimtis pasninkavimas. Todėl adventas gali tapti...

ORAI: Šiandien kai kur numatomi nedideli krituliai, daugiausia sniegas

Šiandien kai kur numatomi nedideli krituliai, daugiausia sniegas. Rytą ir vakare didesnėje šalies dalyje plikledis. Aukščiausia temperatūra nuo 3 laipsnio šalčio iki 2 šilumos. Gruodžio 1-os naktį šalies vakaruose kai kur nedideli krituliai, daugiausia sniegas,...

Horoskopas lapkričio 30 dienai

AVINASJūsų miglota kalba ir vargiai motyvuotas elgesys tuoj supainios jus patį. Šitaip elgdamasis galite nesunkiai užmegzti kokį lengvą meilės romaną, bet svarbių ir atsakingų darbų šiandien verčiau nesiimkite... JAUTISTrokštate harmonijos ar bent jau ramybės ir...

Nacionaliniame kultūros forume kalbėjusi V. Čmilytė-Nielsen: kultūra šiuo laikotarpiu yra slėptuvė, kurioje mes išsaugome...

Penktadienį, lapkričio 25 d., įvyko kasmetinis, jau 7-tasis nacionalinis kultūros forumas (Forumas), organizuojamas nacionalinės kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacijos (NKIKIA). Šių metų Forumo tema – „Kultūra ekstremalių pokyčių akivaizdoje“, sutelkusi kūrybinių ir kultūrinių industrijų...

Kaip elgtis, kad ligos nesujauktų šeimos finansinės gerovės?

Dažniausiai lietuvius kasmet kankina įvairios infekcijos bei kvėpavimo sistemos ligos. Susirgus, pavyzdžiui, gripu ar peršalimu, gali prireikti atseikėti nemažas sumas ne tik medikamentams, bet ir įvairiems tyrimams bei organizmo stiprinimui. Todėl finansų valdymo ekspertė...

Kiek kainuoja Kalėdų šviesa namuose: kaip apskaičiuoti, kiek elektros sunaudoja girliandos

Artėjant metui puošti Kalėdų eglutę išaugusios elektros energijos kainos ne vieną gali priversti susimąstyti – su elektrine girlianda ar be? Kaip apskaičiuoti, kiek kainuos Kalėdinės šviesos instaliacijos sunaudota elektra? Palikti įjungtą kieme stovintį šviečiantį...

Ar yra tinkamiausias metas investuoti į trečios pakopos pensijų fondą?

Pastaruoju metu padėtis pasaulinėse finansų rinkose pasižymi dideliu nepastovumu. Savaime suprantama, kad tai kelia nerimą ne tik investuotojams, bet ir gyventojams, kaupiantiems pensijų fonduose. Tačiau nepaisant fondų verčių svyravimų ir nuolat besikeičiančios situacijos rinkose,...

Nepilnametė, bare smurtavusi prieš jaunuolį, turės atlyginti padarytą žalą

Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmuose išnagrinėta civilinė byla pagal ieškovo P. B. ieškinį ir pareiškimą dėl ieškinio dalyko patikslinimo atsakovėms G. K. ir V. I. dėl nusikalstama veika padarytos turtinės ir neturtinės žalos...

Praūžė pirmasis UCI dviračių treko Čempionų lygos varžybų etapas: netrūko nei staigmenų, nei įtemptų...

Praėjusį savaitgalį startavusios UCI dviračių treko Čempionų lygos varžybos nenuvylė – 72 geriausi pasaulio dviračių treko sportininkai ir sportininkės liejo prakaitą pirmajame iš penkių etapų. Maljorkos Palmos mieste vykusiose keirino, sprinto, skrečo ir eliminavimo...

ORAI: Artimiausiomis dienomis dangus išliks apniukęs, sulauksime kritulių

Šiandien Lietuvoje daug kur krituliai, daugiausia nedideli, vyraus sniegas. Vietomis plikledis, šerkšnas, galima silpna lijundra. Aukščiausia temperatūra nuo 2 laipsnių šalčio iki 2 laipsnių šilumos Lapkričio 29-os naktį vietomis, dieną didesnėje šalies dalyje krituliai, vyraus...

5 kelio dangos pavojai: kaip saugiai pasiekti kelionės tikslą sudėtingiausiomis eismo sąlygomis

Artėjant žiemai, vairavimas tampa iššūkiu net ir patyrusiems vairuotojams – tai patvirtina ir kelių eismo įvykių statistika. Vis dėlto, pavojingų atsitikimų bei skaudžių nelaimių dažnu atveju galima išvengti – tereikia susikaupti, atkreipti dėmesį į...

Horoskopai lapkričio 28 dienai

AVINASNebūkite egoistas, pagalvokite ir apie kitų gerovę. Galbūt šiandien prisiminkite kokį vienišą visų užmirštą giminaitį. Apskritai diena labai tinkama tvarkyti įvairiausius asmeninius ar šeimos reikalus. JAUTISĮ jūsų gyvenimą netikėtai įsiverš senas, jau beveik pamirštas pažįstamas....

Ant sostinės Kalėdų eglės uždegta 700 žvakučių

Lapkričio 26-osios vakarą sostinės Katedros aikštėje įžiebta Kalėdų eglė – įspūdingo dydžio jubiliejinio torto formos meninė kompozicija „Su Gimtadieniu, Vilniau!” kviečia visus metus švęsti sostinės 700-ąjį jubiliejų. Šventę Katedros aikštėje pradėjo DJ Jovani ir senoviniais...

ORAI: Šiandien daug kur, daugiausia Vakarų Lietuvoje, krituliai, vyraus nedidelis sniegas

Šiandien daug kur, daugiausia Vakarų Lietuvoje, krituliai, vyraus nedidelis sniegas. Vietomis plikledis, rūkas, šerkšnas, galima silpna lijundra. Vėjas nepastovios krypties, 2–7 m/s. Aukščiausia temperatūra nuo 3 laipsnių šalčio iki 2 laipsnių šilumos. Lapkričio 28-os naktį...
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img