20.8 C
Mažeikiai
2024 / 07 / 14

Didžiulės „Iki“ investicijos į tvarumą: tęsia pasiteisinusius sprendimus ir imasi naujų

Ar jau skaitėte?

Tvarumas – viena svarbiausių prekybos tinklo „Iki“ strateginių krypčių. Tvarumo principais prekybos tinklas „Iki“ remiasi beveik kiekviename žingsnyje: nuo tiekėjų ir jų tiekiamos produkcijos pasirinkimo, gyvūnų gerovės iki aplinkai draugiškos įrangos įdiegimo. Tęsiant tvarių sprendimų diegimą, per kitus metus „Iki“ į juos planuoja investuoti dar 11 mln. eurų. Didžioji dalis investicijų bus nukreipta į saulės jėgainių įrengimą ant prekybos tinklo „Iki“ parduotuvių.

- Reklama -

„Tvarumas – neatsiejama „Iki“ kasdienybės dalis, kurį savo veikloje stengiamės užtikrinti kuo plačiau. Plėtodami tvarios veiklos modelį prekybos tinkle „Iki“, daug dėmesio skiriame energetiškai efektyviems pastatams, energijos suvartojimo mažinimui ir žaliajai energijai. Investicijos į tvarius ir energinį efektyvumą didinančius sprendimus per pastaruosius trejus metus padėjo reikšmingai sumažinti elektros energijos suvartojimą. Šiuo metu žalioji energija sudaro net 92 proc. visos prekybos tinklo sunaudojamos energijos. Per kitus metus į tvarius sprendimus planuojama investuoti rekordinę sumą“, – sako Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė.

Sėkmingai įgyvendinti „Iki“ tvarumo sprendimai

Pasak V. Budrienės, daugiausia dėmesio ir investicijų per ateinančius metus ketinama skirti saulės elektrinių įrengimui. Jos bus įrengiamos ant įvairaus dydžio „Iki“ parduotuvių. Rengiantis projekto įgyvendinimui, šiuo metu vertinamos stogo konstrukcijų apkrovos, kurios lems ir saulės jėgainių galią.

Šiuo metu saulės elektrinės veikia ant „Iki“ parduotuvių Kuršėnuose ir Ringauduose. Jų pagaminama energija yra naudojama parduotuvių reikmėms – apšvietimui, šaldymo sistemoms, kitiems elektrą naudojantiems įrenginiams aprūpinti. Saulės elektrinės Kuršėnuose galia siekia 30 kW, Ringauduose – 15 kW. Skaičiuojama, kad saulės elektrinė padeda pagaminti apie 30 000 kW per metus, atsižvelgiant į saulės elektrinės galingumą ir parduotuvės dydį.

Pasak „Iki“ komunikacijos vadovės, skaičiuojama, kad per trejus metus naudojamos elektros kiekį prekybos tinklas sumažino net 24 proc. vienam kvadratiniam metrui. Tai padaryti leido atnaujintas apšvietimas ir šaldymo įranga. Šiuo metu modernus ir taupus LED apšvietimas įdiegtas maždaug 95 proc. „Iki“ parduotuvių. Netrukus planuojama jį sumontuoti ir likusiose parduotuvėse.

„Iki“ parduotuvėse sparčiai atnaujinama ir šaldymo įranga, kuri veikia visą parą ir suvartoja didžiąją dalį prekybos tinklo sunaudojamos energijos. Skaičiuojama, kad vienos parduotuvės šaldymo įranga nuo bendro suvartojamo energijos kiekio sudarydavo apie 60 proc., nes produktų kokybei užtikrinti joje vienoda temperatūra palaikoma visą parą. Sumontavus modernią įrangą, suvartojimas sumažėjo iki 40 proc.

- Reklama -

Tvarus ir „Iki“ transportas – daugiau nei šimtas administracijos darbuotojų „Toyota“ automobiliai jau nuo 2015 metų yra hibridiniai.

Logistikos centras – pagal naujausius „Iki“ standartus

Vilniuje, netoli Lazdynėlių, adresu Jočionių g. 55, šių metų vasarą atidarytas ir naujas, modernus, pagal naujausius įmonės standartus įrengtas pirmasis A klasės „Iki“ logistikos centras. Į „Iki“ logistikos centro įrengimą investuota 1,1 mln. eurų. „Iki“ logistikos centras užima 10 960 kv. m ploto.

Naujasis „Iki“ logistikos centras pastatytas taip, kad logistikos darbai jame vyktų kuo efektyviau: įrengtas aukštesnis sandėlis, stelažai, kuriuose telpa daugiau palečių. Įrengiant naują logistikos centrą, didelis dėmesys buvo skiriamas ir tvarumui: įdiegtas LED apšvietimas, centre veikia ir rūšiavimo technika, kuri leidžia atliekas panaudoti dar kartą, netrukus ant stogo atsiras ir saulės baterijos. Ateityje planuojama investuoti ir į elektrinius vilkikus.

Tvarumą „Iki“ puoselėja nuosekliai

„Iki“ yra pirmasis prekybos tinklas, visiškai nutraukęs prekybą gyva žuvimi iš akvariumų dar 2020 m. pavasarį ir padrąsinęs tuo pasekti kitus prekybos tinklus. Toks sprendimas prisidėjo ne tik prie gyvūnų gerovės gerinimo, bet ir padeda taupyti resursų. Per metus vandens sąnaudų vartojimą tai sumažino maždaug trečdaliu.

2021 m. „Iki“ pirmasis pradėjo kulinarijos gaminiuose naudoti tik ant kraiko laikomų vištų kiaušinius. Nuo 2021 m. kovo ruošiant kulinarijos gaminius naudojama vištiena be antibiotikų. O nuo 2022-ųjų pavasario „Iki“ parduotuvėse esančiose sveriamos mėsos vitrinose prekiaujama tik be antibiotikų užauginta šviežia vištiena. Taip pat „Iki“ kruopščiai renkasi tiekėjus. Tiekėjai privalo aktyviai kurti ir skatinti sprendimus, kuriais būtų užtikrinama didesnė gyvūnų gerovė tiekimo grandinėje.

Prekybos tinklą „Iki“ šiuo metu sudaro 237 parduotuvės, kulinarijos gamybos centras bei trys regioninės kepyklos. Nuolat naujoves diegiantis prekybos tinklas kartu su „Pixevia“ Vilniuje atidarė ir pirmąją autonominę parduotuvę su „Iki“ prekės ženklu. Tai pirmoji tokia Lietuvoje ir Šiaurės šalyse. Prekybos tinkle dirba beveik 6 tūkst. darbuotojų. Prekybos tinklas taip pat valdo prekių pristatymo į namus startuolį „LastMile“ bei nuosavo prekės ženklo elektroninę parduotuvę.

TOP naujienos

Mitybos specialistė pataria, kaip susidaryti valgymo režimą

Moksliniame žurnale „Nutrients“ paviešintos klinikinės studijos, atliktos po pirmosios karantino bangos, rodo, jog kilus pandemijai vidutiniškai žmonių kūno masė padidėjo 2-6 kg. Tam, kad...

Horoskopai kovo 8 dienai

AVINASGalima pažintis su keistu ir įdomiu žmogumi. Iniciatyva iš jūsų pusės bus labai pageidautina. Vakare pasistenkite nepervargti - artimiausiomis dienomis gyvensite labai intensyviai, jums...

Šiandien aukščiausia temperatūra 24–29 laipsniai

Aukšto slėgio sūkurys lems sausą, saulėtą ir šiltą savaitgalį. Birželio 24-os dieną be lietaus. Vėjas besikeičiančios krypties, 4–9 m/s. Aukščiausia temperatūra 24–29 laipsniai. Birželio 25 d....

Šiandien vietomis truputį palis. Aukščiausia temperatūra 7–11 laipsnių šilumos

Artimiausiomis dienomis numatomi ramesni, sausesni ir šiltesni orai. Šiandien vietomis truputį palis. Aukščiausia temperatūra 7–11 laipsnių šilumos. Balandžio 29 d. kai kur trumpai palis. Vėjas pietų,...

Sveika, spalvinga ir pigu: patikrintos taisyklės ir 2 idėjos salotoms stiklainyje

Stiklainiai – ne tik atsargoms žiemai. Juose patogu pasigaminti ir šviežias, traškias salotas, kurias galima nusinešti į darbą, pikniką ar pasiimti į kelionę. Lengva nešiotis, iš jo niekas neišsipils, daržovės išliks šviežios ir tvirtos,...

Lietuva vienijasi gerumui – šiandien prasideda „Maisto banko“ akcija

Jau šiandien visoje Lietuvoje prasideda 34-oji „Maisto banko“ akcija. Jos metu tūkstančiai savanorių kvies parduotuvių lankytojus nupirkti maisto produktų, kurie bus perduoti sunkiau gyvenantiems Lietuvos žmonėms. Tikslinama, jog pavasarinėje „Maisto banko“ akcijoje dalyvaus ir...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS