15 C
Mažeikiai
2024 / 05 / 25

Dėl nepilnametei surengtos egzekucijos į teisiamųjų suolą sės 20-metis ir du nepilnamečiai

Ar jau skaitėte?

Panevėžio teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje į teisiamųjų suolą sės 20-metis ir du nepilnamečiai panevėžiečiai, kaltinami dėl žiauriai sumuštos ir miške esančioje poilsio aikštelėje paliktos merginos.

- Reklama -

Nusikaltimas Panevėžio rajone įvyko praėjusių metų kovo 10-osios vakarą. Paįstrio seniūnijoje, miške esančioje poilsio aikštelėje, Panevėžio policijos pareigūnai rado be sąmonės gulinčią sužalotą paauglę. Mergina buvo skubiai išvežta į ligoninę, gydoma intensyviosios terapijos skyriuje.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, vos mirtimi nesibaigė jaunimo išgertuvės švenčiant vieno kaltinamųjų dvidešimtąjį gimtadienį. Besilinksminant nuošalioje vietoje, tarp neblaivių jaunuolių kilo konfliktas. Įtariama, kad savo gimtadienį šventęs vaikinas ir dar du nepilnamečiai paauglę mušė, spardė ir kitaip žalojo.

Po egzekucijos sąmonės netekusi mergina buvo palikta gulėti nuošalioje vietoje, o jaunimo kompanija išsiskirstė, neiškvietusi medikų nukentėjusiajai. Policijai apie įvykį pranešė vairuotojas, pavežęs jį susistabdžiusius tris vakarėlyje dalyvavusius paauglius.

Ėmęs kalbinti išsigandusius jaunuolius, vyras išgirdo apie poilsiavietėje esą mirtinai sumuštą jų draugę. Išleidęs paauglius mieste, apie šį pokalbį vyras pranešė policijai.

Teismo medicinos ekspertai nustatė, kad nukentėjusiajai buvo suduota ne mažiau kaip 64 smūgiai į įvairias kūno vietas. Šie sužalojimai buvo įvertinti kaip sunkus sveikatos sutrikdymas.

- Reklama -

Specialistai konstatavo, kad smarkiai sumušta nepilnametė, pareigūnams jos nesuradus ir nesuteikus pagalbos, būtų išgyvenusi ne ilgiau nei keliasdešimt minučių. Jai grėsė pavojus mirtinai sušalti, nes tuo metu lauke buvo 4 laipsniai šalčio. Nuvežtos į ligoninę paauglės kūno temperatūra tesiekė 23,5 laipsnio Celsijaus.

Nukentėjusiajai dėl patirtų psichologinių išgyvenimų buvo nustatytas ir nesunkus sveikatos sutrikdymas.

Kaltinimai dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo bei palikimo be pagalbos, kai gresia pavojus žmogaus gyvybei, baigus ikiteisminį tyrimą buvo pareikšti tik dviem iš trijų jaunuolių. Trečiasis, kuriam įvykio miško poilsiavietėje metu buvo tik 14 metų, dėl šių nusikalstamų veikų pagal baudžiamuosius įstatymus atsakyti negali.

Taip pat skaitykite:  Sukčiai už nuostolius kelyje bando gauti milijonines sumas

Jis kartu su vyresniaisiais bičiuliais bus teisiamas dėl sunkaus sveikatos sutrikdymo veikiant bendrininkų grupėje. Kaip sunkinanti aplinkybė kvalifikuojama tai, kad visi trys kaltinamieji nusikaltimo metu buvo apsvaigę nuo alkoholio.

Baudžiamajame kodekse už sunkų sveikatos sutrikdymą griežčiausia numatyta bausmė – laisvės atėmimas iki 10 metų. Byla perduota nagrinėti Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmams.

 

TOP naujienos

3 idėjos, kaip panaudoti Kalėdų stalo likučius ir sutaupyti

Kalėdos baigėsi, o šaldytuvuose ir ant spintelių dažnuose namuose vis dar pūpso kalnai maisto. Ką daryti, kad jis nenueitų perniek? Kūrybingai panaudodami likučius ne...

Baigti vienų vertingiausių žuvų – margųjų upėtakių – dirbtinio veisimo darbai

Žuvininkystės tarnybos Rytų regiono žuvivaisos skyriuje Trakų Vokėje baigti margųjų upėtakių dirbtinio veisimo darbai. Iš žuvų reproduktorių surinkti ikrai bei pieniai, atliktas dirbtinis apvaisinimas....

Žiniasklaida: Lietuvos kariuomenėje tarnavęs karys priekabiavo prie seržantės

Naujienų portalas lrt.lt praneša apie gautą anoniminį laišką dėl galimo priekabiavimo prie seržantės Belgijoje esančioje Sąjungininkų pajėgų Europoje vyriausiojoje vadavietėje (SHAPE). Nurodoma, kad galimai...

ESO sudarys galimybę gauti papildomų pajamų už sutikimą keisti savo vartojimo įpročius

Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) pradeda kurti Lietuvoje naują lankstumo paslaugų koncepciją, kuri sudarys galimybę spręsti skirstomojo elektros tinklo problemas su klientų įsitraukimo pagalba....

Paparčio žiedo ieškos ir finansiniai sukčiai: svarbu nepamiršti budrumo

Daugumai kasdienių veiklų persikėlus į skaitmeninę erdvę, nemažėja pranešimų apie finansinius sukčius. Įmonių vadovais, bankininkais, bičiuliais bei įsimylėjėliais apsimetantys asmenys stengiasi apgaulės būdu išvilioti svetimus pinigus arba jautrią informaciją, iš kurios vėliau būtų galima...

Specialistai pataria, kaip kovoti su po vakarėlio likusiu galvos skausmu

Naujametiniai vakarėliai dažnai būna triukšmingi – šokiai, linksmybės iki paryčių, o kartais ir šiek tiek per daug alkoholinių gėrimų. Vaistininkai sako, kad sausio 1-ąją sulaukia klientų, kurie domisi, kaip kovoti su pagiriomis. Nors vaistininkai sako,...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS