16.2 C
Mažeikiai
2024 / 05 / 25

Chemijos mokytoja Orinta: suprantu, kai mokiniai man bando užkalbėti dantį

Ar jau skaitėte?

Pedagogikos pasauliu dar vaikystėje susižavėjusi Orinta Baužytė šiandien – Kauno rajono Raudondvario gimnazijos chemijos mokytoja. Šeštosios „Mokysiu“ tinklalaidės pašnekovė neslepia, kad savo pamokose vertina ne tik moksleivių chemijos žinias, bet ir daug dėmesio skiria bendravimui.

- Reklama -

„Siekiu būti tokia mokytoja, kokią aš turėjau, ir ne tik žinias perteikti, bet ir paruošti gyvenimui“, – sako jauna mokytoja ir dalijasi patarimais su pasirinkusiaisiais pedagogo kelią.

Sekė mamos pavyzdžiu

Chemijos mokytoja. Iliustracinė nuotrauka.

Nors O. Baužytė mokytojauja tik metus, tačiau jai ši profesija niekada nebuvo svetima. Jos mama – lietuvių kalbos mokytoja, tad mergina jau nuo mažumės tvirtai žinojo, kad nori sekti jos pavyzdžiu.

„Atsimenu, kai sėdėdavau ir laukdavau, kol ji taisydavo darbus. Vėliau jau duodavo ir man juos taisyti. Turbūt įgimta, kad aš norėjau būti mokytoja“, – sako pedagogė.

Pedagoginės krypties pasirinkimui įtakos turėjo ir jos chemijos mokytojos gimnazijoje rodytas pavyzdys – išskirtinis atsidavimas darbui. „Dvejus metus aš mačiau, kaip ji dirba, kokia ji atsipalaidavusi – ne tik chemijos žinias nori perteikti, bet ir į gyvenimą mus pakviesti“, – pasakoja ji.

Svarbu ne tik žinios, bet ir žmogiškumas

Orinta Baužytė šiandien – Kauno rajono Raudondvario gimnazijos chemijos mokytoja.

Šiais mokslo metais O. Baužytė chemijos mokė daugiau nei 250 mokinių – net 11 klasių. Iššūkių susitvarkyti su tiek mokinių darbų kyla nemažai, neslepia pašnekovė.

- Reklama -

„Jei sėdėdavau prie mamos darbų ir džiaugdavausi juos taisydama, tai dabar, kai rašo kokios 4 klasės kontrolinius darbus, nebūna labai didelis džiaugsmas, nes visus reikia ištaisyti. Bet kažkaip pasiskirstai dienomis, nesusidedi į vieną dieną, ir visai gerai pavyksta. Nepabijai krūvio“, – nurodo ji.

Tačiau savo pamokose O. Baužytė sako vertinanti ne tik chemijos žinias, bet ir žmogiškumą.

Taip pat skaitykite:  Būk Zarasų profesinės mokyklos vadovu

„Man pirmoje vietoje yra tai, kad mokinys gali man ramiai papasakoti, kaip jis gyvena – kokiomis nuotaikomis. Siekiu būti tokia mokytoja, kokią aš turėjau, ir ne tik žinias perteikti, bet ir paruošti gyvenimui“, – teigia O. Baužytė.

Paklausta, ar su mokiniais palaiko draugiškus ir artimus ryšius, ar vis tik stengiasi išlaikyti griežtos mokytojos įvaizdį, O. Baužytė nusišypso ir pabrėžia, kad per griežtas mokytojavimo būdas prie gero nepriveda – mokiniai gali pradėti bijoti tokio mokytojo.

„Jeigu bijai mokytojo, tai bijai ir to dalyko, ir bijai suklysti, ir kažką ne taip pasakyti, bijai kontrolinį blogai parašyti ir panašiai. Manau, kad blogai yra bijoti, – sako ji. – Reikia nebūti draugele, o tapti drauge“, – priduria mokytoja.

Kaip apibūdintų tobulą pamoką?

Tobula pamoka yra tada, kai vyksta natūralios diskusijos, sako O. Baužytė. Ne tik tuomet, kai mokiniai sėdi, įdėmiai klausosi ir viską užsirašo.

„Tarkime, kalbame apie kažkokias dujas, ir staiga vienas mokinys pasakoja vakar kažką perskaitęs. Ir mes pradedame gilintis, ką jis perskaitė, ir užsiveda diskusija. Ir kartais ta pamoka pakrypsta visiškai kita linkme“, – nurodo ji.

Tačiau nuo ugdymo turinio stengiamasi nenukrypti, tad tokios pertraukėlės būna trumpos.

„Mokykloje ir mes bandydavome užkalbėti mokytojai dantį ir galvodavome, kad ji nesupranta. O dabar aš suprantu, kai man bando užkalbėti dantį“, – šypsosi ji.

Ką patartų jauniems mokytojams?

Nutarusiesiems pasirinkti mokytojo kelią O. Baužytė patartų neperdegti pirmaisiais metais, nes darbo, popamokinės veiklos ir ruošimosi bus daug. Anot jos, nereikia norėti visko padaryti maksimaliai, nes tuomet darbas praras žavesį. Taip pat ji patartų pripažinti suklydus.

„Man tai buvo labai sunku. Atrodė, kaip galima suklysti prieš mokinius? Bet kaip yra gerai mokiniams, kai tu nesi kažkoks didvyris, o esi eilinis žmogus”, – nurodo ji.

Taip pat skaitykite:  Taivanas planuoja investuoti į Lietuvos vaikų skaitmeninį raštingumą

Naujos tinklalaidės – kiekvieną savaitę

Ketvirtasis „Mokysiu“ tinklalaidžių sezonas žiūrovams pristato iš viso 10 tinklalaidžių. Po vieną naują tinklalaidę peržiūrėti galima kas savaitę. Visus būsimiems ir jau esamiems mokytojams skirtos tinklalaidės įrašus bus galima rasti Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos „YouTube“ paskyroje ir interneto svetainėje www.mokysiu.lt.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos informacija

TOP naujienos

Išmani namų apsauga: nuo skaitmeninių užraktų iki protingų langų

Kino filmo „Bėgantis skustuvo ašmenimis“ scena, kurioje durų atidarymui nuskaito akies rainelę, pasirodė porą metų prieš tai, kai šis sprendimas buvo sukurtas realybėje. Kurios...

Astrologinė prognozė kitai savaitei (sausio 29–vasario 4 dienoms)

AVINAS Savaitės pradžioje nerimo kels konkurentų aktyvumas. Kita vertus, jūsų sveika logika ir įžvalga padės rasti išeitį iš bet kokios situacijos. Sėkmei tereikia nuoširdžių pastangų....

ORAI: Sulauksime šilumos pliūpsnio: šios Velykos – neįtikėtinos

Šiandien Lietuvoje be žymesnio lietaus. Vėjas pietryčių, 9–14 m/s, kai kur gūsiai 15–17 m/s. Aukščiausia temperatūra 10–14 laipsnių šilumos. Ketvirtadienio vakare kai kur pietvakariniuose rajonuose...

Greitų ir pigių vakarienių be mėsos herojai – itališki bulvinukai: su kuo patiekti „gnocchi“, kad skonis nukeltų į Italiją

Minkštučiai kaip pagalvėlės, nebrangūs, greitai paruošiami ir lengvai suderinami su tuo, ką jau turite namų virtuvėje... Jei pabodo makaronai, išbandykite kitą itališką produktą –...

Horoskopai gegužės 9 dienai

AVINASKažkam šiandien reikės viso jūsų dėmesio. Nenumokite į tai ranka. Bendras darbas bus sunkus, bet įdomus. Nedrąsiai užgimsta daug žadantis emocinis ryšys... JAUTISNeseniai įgyta patirtis šiandien turėtų labai padėti. Prieš pradėdamas dirbti su nauja ir...

Sedos seniūnijoje remontuojamos ir žvyruojamos gatvės

Šiandien, rugsėjo 5 d., pradėti Mažosios g. Sedos mieste remonto darbai. Čia kone 220 m ilgio gatvės atkarpoje bus atnaujinta asfalto danga. Darbus, kuriuos planuojama baigti šią savaitę, atlieka UAB „Telšių keliai“. Gatvė remontuojama...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS