15 C
Mažeikiai
2024 / 05 / 25

„Baltijos tvarumo forumas 2023“: įžūli darbotvarkė purto regiono pasitikėjimą savimi

Ar jau skaitėte?

Pasauliui susiduriant su vis didesniais tvarumo iššūkiais, Baltijos regionas – ne išimtis. Nors milžiniški klimato pokyčiai regione kasmet intensyvėja, skaudžiai primindami apie laukiančias pasekmes šalies ekonomikai ir visuomenei – proaktyvios reakcijos nėra. Gruodžio 7 d. Rygoje vyksiantis „Baltijos tvarumo forumas“ metė iššūkį šiam nerimą keliančiam status quo ir regiono lyderius subūrė ieškoti sprendimų.

- Reklama -

Dar vienas renginys apie tvarumą – ar tai kažką pakeis? Ar tikrai Baltijos regionas toks žalias, kokiu save laiko? Tvarumo lyderiai: daugiau turime jų ar miegančių savo komforto zonoje? Keistuoliai, maištininkai, tie, kurių nepastebėjome: kam labiausiai rūpi regiono ateitis?

Forumo direktorė Annija Emersone.

Tai tik dalis klausimų, į kuriuos bus atsakyta renginio darbotvarkėje numatytų panelinių diskusijų metu. Renginiu siekiama iš esmės pakeis Baltijos šalių versle, politikoje ir visuomenėje vyraujantį sustabarėjusį, mitais ir klišėmis apipintą tvarumo klausimų suvokimą. Į visus juos gilinsis daugiau nei 50 sprendimų ieškančių forumo pranešėjų.

„Baltijos regionas nebeturi laiko miegoti. Žmonės privalo pabusti ir suvokti, su kokiomis neišvengiamomis grėsmėmis kiekvienas iš mūsų susiduriame. Renginio darbotvarkės tikslas – sugriauti vyraujantį abejingumą ir spręstinų klausimų ignoravimą ir priminti, kad tvarumo veiksmai turi būti vykdomi šiandien, o ne rytoj“, – sako forumo direktorė Annija Emersone.

Skaičiai šokiruoja

Prognozuojama, kad jei šiandienos situacija nesikeis, iki 2050 m. pasaulio ekonomika dėl klimato kaitos poveikio praras 23 trilijonus JAV dolerių. Tai nėra prognozė tolimoms kartoms – tai reali grėsmė dabartinei darbo jėgai ir mūsų artimiausiems įpėdiniams. Šiandien mūsų ekonomika išrašo sąskaitas, kurių planeta negali apmokėti, todėl kyla pavojus mūsų ekonominiam stabilumui.

Šiuo ir dar daugiau šokiruojančių faktų apie vis didėjančią prarają tarp ekonominės realybės ir būtinų veiksmų klimato srityje „Baltijos tvarumo forumo“ įžanginiame pranešime atskleis klimato technologijų startuolio „Plan A“ generalinė direktorė Lubomila Jordanova.

- Reklama -
Taip pat skaitykite:  Naujojo „Iki“ administracijos biuro tvarumas pripažintas tarptautiniu lygiu – suteiktas BREEAM sertifikatas

Renginyje numatoma ir arši apskritojo stalo diskusija, kurioje Baltijos šalių verslo lyderiai be užuolankų aptars kliūtis ir radikalius sprendimus, kurių reikia regionui.

Baltijos tvarumo apdovanojimai – tai kasmetinis renginys, skirtas išskirtinėms Baltijos regiono tvarumo iniciatyvoms įvertinti ir pagerbti.

Renginio metu dėmesys bus skiriamas ir pažangiausios idėjos atsinaujinančiosios energijos, žiedinės ekonomikos, socialinio poveikio, politikos, elektrinio mobilumo ir kitose srityse. Forume išryškės ir 15 pirmaujančių Baltijos šalių tvarumo iniciatyvų, kurios bus pristatytos daugiau nei 600 investuotojų ir lyderių, galinčių prisidėti prie šių iniciatyvų poveikio regionui didinimo.

Tarp renginio pranešėjų – „Mastercard“ viceprezidentė, atsakinga už strategiją ir bendradarbiavimą su valdžios institucijomis Johanna Elvinsson; „Danone“ Suomijos ir Baltijos šalių vadovė Ulla Zakowski; „AirBaltic“ generalinis direktorius ir valdybos pirmininkas Martinas Gaussas; „Rimi Baltic“ generalinis direktorius Giedrius Bandzevičius; „HeavyFinance“ generalinis direktorius Laimonas Noreika.

Baltijos tvarumo forumas – tai Baltijos tvarumo apdovanojimų „Baltic Sustainability Awards“ dalis. Apdovanojimų ceremonija vyks gruodžio 7 d. „Splendid Palace“, Rygoje.

Apie Baltijos tvarumo apdovanojimus

Baltijos tvarumo apdovanojimai – tai kasmetinis renginys, skirtas išskirtinėms Baltijos regiono tvarumo iniciatyvoms įvertinti ir pagerbti. Šių metų Baltijos tvarumo apdovanojimų tema „Atėjo laikas“ siekiama pabrėžti, jog būtina spartinti inovatyvius sprendimus ir imtis ryžtingų veiksmų, kuriant tvarią Baltijos šalių ateitį.

Baltijos tvarumo apdovanojimus rengia inovacijų valdymo įmonė „Helve“ kartu su steigėja ir partnere „Rimi Baltic“. Iniciatyvos partneriai – „Luminor“, „EY“, „Virši“, „Eleport“, „Danone“ ir Rygos miesto taryba.  Daugiau informacijos galima rasti interneto svetainėje www.balticsustainabilityawards.eu.

Kristapas Cirulis
Komunikacijos vadovas
Baltijos šalių tvarumo apdovanojimai

TOP naujienos

ORAI: Sekmadienio dieną kai kur susidarys rūkas, šerkšnas

Sekmadienio dieną kai kur, daugiausia vakariniuose rajonuose, truputį pasnigs, bus plikledis. Pirmoje dienos pusėje vietomis rūkas, šerkšnas. Vakare vietomis pustys. Vėjas pietų, 7–12 m/s,...

Astrologinė prognozė gruodžio 17-ajai, sekmadieniui

AVINAS. Šiandien būsite draugiški, veršitės bendrauti, svečiuotis, kelti savo kultūrinį lygį ir pan. Pasirinktas renginys nenuvils. Visgi iš kitų žmonių bei siūlomų atrakcijų daug...

Nustebino medikų atlyginimų skirtumai

Panevėžio teritorinės ligonių kasos (TLK) Sutarčių skyriaus specialistai išanalizavo Panevėžio ir Utenos apskričių gydymo įstaigų praėjusių metų finansinės veiklos ir darbo užmokesčio (DU) rezultatus....

Gruodžio 7-oji – į įvykius pateko ir nukentėjo pėstieji

Gruodžio 7 dieną, pirmadienį, pirminiais duomenimis, žmonės, visi pėstieji, nukentėjo 4-iuose eismo įvykiuose, iš jų 3 – tamsiuoju paros metu. Jie įvyko Kaune, Klaipėdoje,...

Dietistė V. Kurpienė: šviežias daržoves valgydami tik vasarą, darome esminę klaidą

Nors vasara daugumą įkvepia savo valgiaraščius vis dažniau papildyti šviežiomis daržovėmis, visgi pastarąsias valgyti vertėtų ne tik šiltuoju sezonu, bet ir visus metus. Apie tai kalbanti dietistė Vaida Kurpienė pabrėžia – šių produktų nauda...

Dietologė įvardijo, kokia žuvis palankiausia sveikatai ir kiek jos reikėtų suvartoti

Siekiant subalansuotos ir visavertės mitybos, į savo racioną būtina įtraukti žuvį. Šis maisto produktas turtingas mineralinėmis medžiagomis, vitaminais ir organizmui naudingomis riebalų rūgštimis. Pasak sveikatai palankios mitybos konsultantės, gydytojos dietologės dr. Editos Gavelienės, žuvis...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS