15.4 C
Mažeikiai
2024 / 07 / 17

Audrų sukeltos žalos vasarą siekia milijonines sumas: kaip apsaugoti savo turtą?

Ar jau skaitėte?

„Lietuvos draudimo“ žalų išmokų duomenys rodo, kad vasaros metu padidėja tikimybė sulaukti didelių audrų ar kitokių gamtos stichijų, kurios padaro didelės žalos žmonių turtui. Bendrovės ekspertai pažymi, kad galimoms audroms svarbu pasiruošti, ir dalijasi patarimais, padėsiančiais namų savininkams ir vairuotojams apsaugoti savo turtą bei sumažinti galimus nuostolius.

- Reklama -

Vasarą žalų dėl gamtos stichijų padaugėja

Praėjusiais metais „Lietuvos draudimas“ nukentėjusiems klientams išmokėjo daugiau kaip 4 mln. eurų už turtui ir transporto priemonėms padarytą žalą. Didžiausia užfiksuota išmoka siekė net 52,5 tūkstančius eurų.

Iliustracinė nuotrauka.

Be to, birželio ir liepos mėnesiais buvo užfiksuotas didelis žalų skaičiaus augimas – per šį laikotarpį bendrovė išmokėjo daugiau nei 1 milijoną eurų. Labiausiai nuo gamtos reiškinių sukeltų žalų nukentėjo Vilniaus miesto ir Vilniaus rajono, Kauno miesto ir Kauno rajono bei Klaipėdos rajono savivaldybės gyventojai.

„Žalų skaičiaus augimas vasarą yra tiesiogiai susijęs su dažnesnėmis audromis ir nepalankiomis oro sąlygomis. Labai svarbu, kad namų savininkai suprastų su gamtos stichijomis susijusią riziką ir imtųsi aktyvių veiksmų savo turtui apsaugoti“, – teigia „Lietuvos draudimo“ Žalų departamento vadovas Artūras Juodeikis.

Pasiruošimas audrai padės apsaugoti turtą

Draudimo ekspertas pataria, kad ruošiantis galimoms audroms būtina reguliariai atlikti nekilnojamojo turto patikrinimus. Tokiu būdu galima laiku nustatyti ir ištaisyti silpnąsias vietas, tai yra, pritaisyti atsilaisvinusias čerpes ir kitą stogo dangą, sutvirtinti tvoras, apžiūrėti lauko vartų būklę, pritvirtinti lauko daiktus, kurie audros metu gali tapti ypač pavojingi.

Vairuotojams patariama sekti orų naujienas ir atsižvelgti į visus įspėjimus ar patarimus. Jei artėja audra, reikia apsvarstyti galimybę atidėti kelionės planus arba susirasti saugią vietą ir palaukti, kol oras pagerės.

- Reklama -

„Jei įmanoma, pastatykite savo transporto priemonę saugioje ir apsaugotoje vietoje, pavyzdžiui, garaže ar dengtoje stovėjimo aikštelėje. Jei pastogės nėra, statykite automobilį atokiau nuo medžių, elektros linijų ir kitų statinių, kurie gali nukristi arba padaryti žalos dėl stipraus vėjo“, – patarimais dalinasi A. Juodeikis.

Vairuotojams jis taip pat pataria reguliariai apžiūrėti savo transporto priemonę, patikrinti, ar tvarkingos padangos, ar tinkamai veikia stabdžiai, priekinio stiklo valytuvai ir žibintai, bei pasirūpinti, kad degalų bakas būtų pripildytas, kad ekstremalių situacijų metu nepritrūktų degalų.

„Esant nepalankioms oro sąlygoms, vairuokite atsargiai ir pritaikykite greitį prie kelio sąlygų. Padidinkite važiavimo atstumą, kad galėtumėte saugiai sustoti. Venkite vietovių, kuriose gali kilti potvynis, ir atkreipkite dėmesį į galimus pavojus, pavyzdžiui, ant kelio nukritusias šakas ar šiukšles.

Venkite didelės rizikos vietovių, kuriose gali kilti staigūs potvyniai, žemai esančių regionų arba pakrančių teritorijų audros bangų metu. Niekada nerizikuokite, klausykite vietos valdžios institucijų ir, jei reikia, laikykitės nurodymų evakuotis, kad užtikrintumėte savo saugumą“, – sako draudimo ekspertas.

Patyrusiems žalą gyventojams „Lietuvos draudimo“ ekspertas pataria pirmiausia kviesti avarines tarnybas ir, jei yra galimybė – stengtis mažinti nuostolį. Patyrus žalą, reikia nufotografuoti sugadinimus ir kreiptis į savo draudimo bendrovę. Registruoti įvykius „Lietuvos draudimo“ klientai gali naudodamiesi savitarnos svetaine „SavasLD“.

Saulius Abraškevičius
AB „Lietuvos draudimas“ komunikacijos vadovas

TOP naujienos

Lietuviai įsitikinę – moterys turi būti skatinamos kurti verslą gyvybės mokslų sektoriuje

Pirmoji šalyje platforma, skatinanti moterų lyderystę biotechnologijų srityje, „Women in Biotech“ pasiekė finišo tiesiąją. Rugsėjo 29 – spalio 20 dienomis vykęs virtualus renginių ciklas...

Pieno supirkimo kaina toliau kyla virš 0,47 euro už litrą

Vidutinė natūralaus pieno supirkimo kaina Lietuvoje gruodžio mėnesį augo ketvirtą mėnesį iš eilės ir siekė 436,62 eurus už toną – 4 proc. daugiau, palyginti...

Savivaldybės tarybų nariai gaus fiksuotus atlyginimus

Kilus skandalui dėl galimo piktnaudžiavimo savivaldybių tarybų narių veiklai skirtomis lėšomis, Seimas nutarė nustatyti fiksuotus tarybos narių atlyginimus, atsisakant kanceliarinėms reikmėms skirtų išmokų. Už pastaruosius...

Gyventojai suskubo ženklinti augintinius – artėja svarbus terminas

Įsigaliojus Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pataisoms, ėmė sparčiai daugėti ženklinamų ir Gyvūnų augintinių registre registruojamų šunų, kačių ir šeškų. Per septynis praėjusių metų...

Didžioji dalis pensijų kaupimo dalyvių sistemą vertina palankiai

Didžioji dalis gyventojų, dalyvaujančių antros pakopos pensijų kaupime, šią sistemą vertina palankiai, o nekaupiantieji į antrąją pensijų kaupimo pakopą žvelgia santūriau ir tvirtos nuomonės neturi. Tai atskleidė „Sodros“ užsakymu balandžio mėnesį „Spinter tyrimai“ atlikta...

Plaukiantiems į Lietuvą iš Švedijos tiesia pagalbos ranką – testus galima pasidaryti prieš lipant...

Lietuvai įvedus prievolę atvykstantiems į šalį turėti ne senesnį kaip 72 val. neigiamą koronaviruso testą, DFDS iniciatyva sudarytos sąlygos plaukiantiems iš Švedijos pasidaryti testą prieš įlipant į keltą. Ieškoma galimybių kaip padėti ir keleiviams,...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS